Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nissan almera 1.5dci - kontrolka ciśnienia oleju

martko 08 Paź 2014 20:26 2322 0
    martko
    Poziom 1  
    Witam, jestem nowy na forum więc wszystkich pozdrawiam. Mam oto problem z moją almerą 1.5dci 2005r. Po wizycie u mechanika i wymianie panewek pojawił się dziwny problem z kontrolką ciśnienia oleju pomimo prawidłowego ciśnienia oleju w silniku zmierzonego manometrem. Po włączeniu zapłonu kontrolka świeci się tak jak powinna ale po uruchomieniu silnika gaśnie za jakiś czas i jest tu pewna prawidłowość bo wygląda to tak jakby sterownik liczył czas ( ok 25 sek.) od włączenia zapłonu bo np. jeśli włączę zapłon i czekam np.23 sek i dopiero po tym czasie uruchomię silnik to kontrolka zgaśnie p 2 sek. od uruchomienia. Jeśli uruchamiam silnik od razu gaśnie po 25 sek. Wymieniłem już czujnik ciśnienia oleju. Autocom pokazuje, że czujnik ciśnienia oleju jest połączony ze sterownikiem i nie ma tu błędów. Jako ciekawostkę podam, że po odłączeniu wtyczki od czujnika ciśnienia oleju kontrolka oleju gaśnie 25 sek od włączenia zapłonu. Nie wiem już co szukać. Podczas naprawy mechanik odpinał w celu sprawdzenia tylko czujnik ciśnienia oleju. Była też demontowana misa olejowa.