Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Baotian bt49qt -7 - Spalona instalacja

bieniek1984 08 Oct 2014 20:39 6093 13
lampy.pl
 • #1
  bieniek1984
  Level 11  
  Witam !
  Dziś kupiłem skuter Baotian bt49qt -7 jest on uszkodzony miał spaloną instalację (nadpaloną). Polepiłem wszystkie poprzepalane przewody i myślę podłącze wszystko tak jak było - po podłączeniu akumulatora dym poszedł z regulatora napięcia jak dobrze mi się wydaje. Był tam jeszcze jeden element który miał zerwany kabel ale nie wiem od czego on jest. Na tą chwilę mam kierunki, klakson, stop i podświetlenie licznika. Nie działają światła mijania i długie podpowie ktoś gdzie szukać przyczyny.
  Skuter nie odpala i ma uszkodzony kopniak poza układami które wymieniłem nic więcej nie działa.
  Chodzi o nazwę tego elementu z przewodami
  Pozdrawiam i proszę o pomoc :)
 • lampy.pl
 • Helpful post
  #2
  1234
  Level 23  
  Przetwornik mocy na ciepło, inni to nazywają : :) (opornik, rezystor, drut oporowy)
 • #3
  bieniek1984
  Level 11  
  1234 kolego a za co on odpowiada ? chodzi o to, że muszę doprowadzić skuter do takiego stanu aby przeszedł badanie techniczne i brakuje mi jeszcze świateł mijania i drogowych
 • Helpful post
  #4
  Staszek49
  Level 35  
  Kolego korzystaj ze schematu (dostępny w kolorze na forach internetowych). Podczas odbudowy instalacji zwracaj uwagę na kolory kabli i korzystaj z miernika, a w czasie sprawdzania instalacji możesz włączać w obwód żarówkę, co uchroni instalację przed uszkodzeniem. Sprawdź wizualnie uzwojenia prądnicy, a w razie potrzeby pomierz je i porównań np. w podobnych skuterach. Zwróć uwagę na tzw. "masę" pojazdu, kabel ( - ) od akumulatora musi być o odpowiednim przekroju i kolorze (co wynika ze schematu). Dodatkowa masa do silnika zapewnia lepszą jego pracę i łatwiejsze uruchamianie z rozrusznika elektrycznego.
  Nie pamiętam jak jest ze światłem w Twoim skuterze. W większości skuterów światło mijania i drogowe jest z prądnicy, no chyba, że masz światła z akumulatora.
 • lampy.pl
 • #7
  bieniek1984
  Level 11  
  nie nie swieci a ten przekaznik gdzie sie znajduje i jak go sprawdzic
 • #8
  bieniek1984
  Level 11  
  Witam ponownie sprawa wygląda tak
  Po naciśnięciu przyciska rozruchu nic sie nie dzieje. Gdy zewrę dwa przewody od przekaźnika rozrusznika - rozrusznik kręci.
  Co dalej sprawdzać ?
 • #9
  1234
  Level 23  
  Wg. schematu musi Pan sprawdzić. Stycznik w przednim hamulcu i czujnik stopki bocznej. Światło z tyłu podczas rozruch powinno się świecić wszystko wg. schematu... zielono biała "ścieżka" od przycisku startera.

  Dodano po 3 [minuty]:

  pomyłka obok na górze schematu czujnik hamulca.
 • #10
  bieniek1984
  Level 11  
  a gdzie one sie znajduja ? jak to sprawdzic jak to wglada wizualnie ? chodzi o czujnik startu hamulca przednigo i tylnego ?
 • #11
  bieniek1984
  Level 11  
  a czy bez regulatora napięcia i ze słabo naładowanym aku w ogóle coś on zagada ?
  Sprawa wygląda tak na dzień dzisiejszy - przy próbie odpalenia przygasa światło tylne ale to wina aku słabego jutro go naładuje i zobaczę co się bedzie działo.
 • #12
  bieniek1984
  Level 11  
  Witam panowie skuter odpala a raczej odpalal poniewaz dzis po zgaszeniu silnika nastapil calkowity brak pradu zero nic nie dziala ani swiatla ani klakson nic pomoze ktos ? Co moze byc przyczyna? Przewody sprawdAlem wyglasaja na nieprzetarte bezpiecznika przy akumulatorze nie ma.
 • #13
  Staszek49
  Level 35  
  Kolego ten silnik (o ile jest sprawny) zapala czasem lepiej od "kopki" niż od rozrusznika. Do zapalania z kopki nie jest potrzebny akumulator, chociaż dla dobra całej instalacji elektrycznej należy go zamontować i to sprawny. Bezpiecznik w skuterze jest konieczny, aby zabezpieczyć skuter m.in. przed pożarem, szczególnie odbiorniki działające w układzie z akumulatorem. Na podstawie załączonego wyżej schematu możesz odbudować instalację elektryczną, z zachowaniem kolorów przewodów i ich przekroju. Zwróć szczególną uwagę na tzw. "masę" pojazdu (minus akumulatora), który to przewód (kolor zielony) musi być o większym przekroju i podłączony do ramy, jak też do silnika tj. do miejsc "czystych" pod względem przewodności. Dodaję, że włączniki światła hamowania współpracują z przekaźnikiem rozrusznika, a ich działanie sygnalizuje światło hamowania. Nie muszę przypominać, że instalacja nie może mieć uszkodzeń powodujących zwarcie.
 • #14
  bieniek1984
  Level 11  
  Dziękuje za odpowiedz, instalacje naprawiłem już dużo wcześniej, a problem z brakiem prądu spowodowała uszkodzona stacyjka. Dziękuje za pomoc