Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chłodziarko - zamrażaka Polar - Na wyświetlaczach pokazuje małe o i cisza

szkodnik1966 08 Oct 2014 20:39 1617 8
lampy.pl
    szkodnik1966
    Level 11  
    Witam ,dzisiaj coś mi się stało z tym sprzętem.Sprężarki nie chodzą ,wyświetlone są literki o i nie ma światła w środku.Co może jej dolegać?
  • lampy.pl
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
  • lampy.pl
    szkodnik1966
    Level 11  
    To ten moduł z wyświetlaczem??? Patrząc od frontu (tak demontuję przód z panelami),to ten z prawej,tak?Idzie to naprawić ,czy lepiej staruchę na złom i nową zakupić??? :D
    cezet
    VIP Meritorious for electroda.pl
    szkodnik1966 wrote:
    To ten moduł z wyświetlaczem

Nie moduł wyświetlacza tylko moduł z tyłu lodówki ( zasilacz). Jak wkleisz jego zdjęcie modułu i podasz typ to pomożemy.
    szkodnik1966
    Level 11  
    Już zgłupiałem .Od frontu lodówki w panelu przednim(plastyku przymocowanym do górnej płyty)z prawej strony mieści się panel wyświetlacza,a z lewej zasilacz z przekaźnikami,który jest podłączany do panelu wyświetlacza.Bynajmniej ja to tak widzę i rozumuję.To niby gdzie z tyłu jest ten zasilacz o którym mi piszesz?? :|
    Z tyłu lodówki na dole są dwie sprężarki,zasilacza nie widać.
    User removed account
    Level 1  
    szkodnik1966
    Level 11  
    Podaję typ polar czn 3402 tak ma napisane na naklejce na drzwiach.Blatu na górze nie ma,tylko metalowa obudowa pod którą jest styropian.Elektronika jest z przodu pod plastykową obudową . Z prawej wyświetlacz i przyciski sterujące.
    cezet
    VIP Meritorious for electroda.pl
    szkodnik1966 wrote:
    Elektronika jest z przodu

I z tyłu też. Tam jest zasilacz i on jest uszkodzony . A jeśli nie wiesz jak go naprawić to daj go elektronikowi bo szkoda było by tej lodówki wyrzucać.
    szkodnik1966
    Level 11  
    Zasilacz ,to nie igła .Z tyłu go nie widać,jutro porobię zdjęcia i mi pokażecie ,gdzie on jest.Jeszcze się nie spotkałem z takim niewidzialnym.
    Ta lodówka przez tyle lat nigdy się nie zepsuła i bardzo dobrze mroziła ,mi też byłoby szkoda ją wyrzucać.
    Mam w ręku jedyny zasilacz jaki znalazłem o symbolu Z5-001 M1.Jest tam transformator ,mostek prostowniczy,dwa elektrolity (470 i 47-te o których mowa w innych tematach ,ponoć wysychają i trzeba je wymienić );przekaźniki sterujące sprężarkami, jest tam wyjście zasilające oświetlenie wnętrza lodówki, jakiś układ scalony sterujący przekaźnikami itd.Czy to jest ten zasilacz??Ja uważam ,że tak.Zasila on płytkę z wyświetlaczami ,bo tam jest wpięta wiązka wyjściowa.Wtyczka opisana Pz Pc - + Pt.

Wymieniłem elektrolity i sprzęt działa!!! ZASILACZ JEST Z PRZODU PO LEWEJ STRONIE. Dzięki za pomoc,w szukaniu z tyłu :D Nie wiem skąd macie tam zasilacze, u mnie jest z przodu.
    Proszę zamknąć temat
    :D :D