Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv Philips + Soundbar HTCT60BT - Jak połączyć ?? jakim kablem??

ejbek 08 Paź 2014 21:56 5349 13
  • #1 08 Paź 2014 21:56
    ejbek
    Poziom 2  

Witam, bardzo słabo się znam, także proszę o pomoc :
    1.W telewizorze Philips brakuje mi złącza optycznego, jest tylko koncentryczne (wyjście digital audio koncentryczne, cinch- s/p-dif - tak podają w instrukcji obsługi). W soundbarze który zamierzam kupić Sony ht-ct60bt jest optyczne i koncentryczne. Rozumiem że w takim razie mam połączyć te urządzenia kablem z dwóch stron wtykiem RCA?

2. Mam też blu ray-a i dekoder z kablówki podpięte kablami hdmi do telewizora, czy muszę również podłączać blu-ray i dekoder tvk do Soundbara by mieć dźwięk dolby digital czy wystarczy tylko tv - soundbar?

1 13
  • Sklep HeluKabel
  • #2 08 Paź 2014 22:02
    intenso
    Poziom 38  

Musisz podłączyć bezpośrednio do soundbar-a ponieważ puszczając dźwięk przez tv a z tv do soundbara to tv zdegraduje Ci dźwięk 5.1 do postaci 2.0 stereo.

0
  • #3 08 Paź 2014 22:14
    elemen_th
    Poziom 29  

Nie koniecznie, nie wiemy jaki tv ale jest możliwość, że przepuszcza sygnał wielokanałowy.

0
  • #4 08 Paź 2014 22:17
    intenso
    Poziom 38  

To napisz co i jak, chętnie się dowiem.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 08 Paź 2014 22:23
    ejbek
    Poziom 2  

Tv to: Philips 32PFL8404H
    A można to gdzieś sprawdzić czy przepuszcza sygnał wielokanałowy ??

0
  • #6 08 Paź 2014 22:26
    intenso
    Poziom 38  

Ja się jeszcze nie spotkałem aby tv przepuszczał dźwięk 5.1 po optyku lub coaxialu który dostaje z Hdmi.

1
  • #7 09 Paź 2014 13:55
    grubs
    Poziom 32  

@up Ma tak większość telewizorów LG.

0
  • #8 09 Paź 2014 15:41
    Polon_us
    Poziom 40  

intenso napisał:
    Musisz podłączyć bezpośrednio do soundbar-a ponieważ puszczając dźwięk przez tv a z tv do soundbara to tv zdegraduje Ci dźwięk 5.1 do postaci 2.0 stereo.

Może mi kolega wyjaśnić, jak zdegradowanie dźwięku z 5.1 na 2.0 (o ile nastąpi) wpłynie na dźwięk tego zestawu Sony. Przecież cały zestaw to głośnik - można nazwać go centralnym i subwoofer.

Kolega naprawdę z takiego zestawu oczekuje dźwięku przestrzennego?

Mam bardzo poważne wątpliwości.

0
  • #9 09 Paź 2014 18:57
    intenso
    Poziom 38  

Kto, ja?Bo trochę chaotycznie napisałeś.

0
  • #10 09 Paź 2014 19:05
    Polon_us
    Poziom 40  

Cytowałem kolegę intenso, także w domyśle pytanie było skierowane do niego :)

Przepraszam za chaos w moich wpisach :(

0
  • #11 09 Paź 2014 20:15
    intenso
    Poziom 38  

Nic się nie stało, nie wiem jaką budowę ma ten soundbarach sa głośniki po bokach które mają powiedzmy pełnić funkcję typowych głośników surround, maja głośniki po bokach od przodu i głośnik na środku plus sub.
    Podając dźwięk stereo do urządzenia które jest w jakimś stopniu przystosowane do odtwarzania dźwięku wielo kanałowego tracimy całą separacje kanałów.Co do prawdziwego dźwięku przestrzennego i tu sie moge zgodzić z takie cuda napewno nie uzyskamy.
    Dla mnie osobiście w systemie głośnikowym najważniejszy jest subwoofer, subwoofer daje sporo frajdy w filmach, i jak wiesz w ścieżce 5.1 jest specjalny kanał dla suba.

Na ten temat można dyskutować i każdy ma sporo racji

Mam nadzieje że chaotycznie nie napisałem ;-)

0
  • #12 09 Paź 2014 20:41
    ejbek
    Poziom 2  

Dziękuję wszystkim za odpowiedź, oczywiście mam świadomość tego ,że nie będzie to prawdziwy 5.1 ,ale i tak liczę że będzie lepszy efekt (dźwięk) niż samo stereo.
    Niestety nie mogę sprawdzić czy tv przepuszcza sygnał wielokanałowy - więc dopiero jak kupię soundbar to się dowiem. Pozdrawiam

0
  • #13 09 Paź 2014 20:49
    intenso
    Poziom 38  

Z subem bedzie frajda i to gwarantuje.

0
  • #14 10 Paź 2014 07:20
    Polon_us
    Poziom 40  

intenso napisał:
    Na ten temat można dyskutować i każdy ma sporo racji

Zgadzam się z kolegą w tym punkcie. Osobiście odbieram te urządzenie, jak bardzo dobry zamiennik dla głośników telewizora.
    Ale,
    ejbek napisał:
    ale i tak liczę że będzie lepszy efekt (dźwięk) niż samo stereo.

Prawdopodobnie będzie co nieco lepszy niż stereo. Lecz nie pokładałbym wielkich nadziei w tym urządzeniu, jeśli mówimy o dźwięku przestrzennym.
    Pozwolę sobie zacytować zdanie z instrukcji tego urządzenia, które wiele mówi o jego funkcji. Przynajmniej ja tak to odbieram.

Jeśli podłączysz odtwarzacz Blu-ray Disc lub odtwarzacz DVD kompatybilny z funkcją dźwięku przestrzennego, dźwięk przestrzenny zestawu może nie działać.

W takim przypadku wyłącz funkcję dźwięku przestrzennego w podłączonym urządzeniu.

Zdanie zostało wzięte z instrukcji -> Link - strona 23 wersji polskiej instrukcji, lub strona 135 pliku.

I możemy na nowo zacząć dyskusję o roli degradacji 5.1 na 2.1 na wyjściu optycznym :) To oczywiście żart :)

0