Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A4 B4 Avant 1.8 Turbo 150 KM - Co odpowiada za spalanie.

steganos 08 Paź 2014 22:39 1209 14
  • #1 08 Paź 2014 22:39
    steganos
    Poziom 29  

Witam.
    Chodzi o to że kupiłem auto jak w temacie. Nie znam się na tym aż tak za bardzo żeby wszystko wiedzieć więc chciałbym spytać co sprawdzić i ewentualnie wymienić aby zmniejszyć spalanie. Co za nie odpowiada. Przykładowo nie wiem np. wymiana filtrów itp. Samochód z roku 97 więc wypadałoby go przejrzeć.

0 14
  • #2 08 Paź 2014 23:09
    marecki05
    Poziom 8  

Jeżeli nie ma żadnych objawów niepoprawnej pracy silnika to z pewnością pełny serwis by się przydał jak to się zawsze robi przy zakupie nowego auta. Mianowicie:

Wymiana oleju wraz z filtrem
    Filtr paliwa
    Filtr przeciwpyłkowy/ kabinowy (wiele osób nie zwraca na niego uwagi ale tez jest istotny bo filtruje powietrze które wdychamy, a poza tym objawem zapchanego tego filtru jest parownie przedniej szyby)
    I teraz własnie najistotniejsze dwie rzeczy której wpływają najbardziej na prace silnika i oszczędnośc to:
    Filtr powietrza
    Odpowiednie świece dedykowane do tego silnika

0
  • #3 08 Paź 2014 23:10
    przemek25l
    Poziom 29  

Filtry wymienia sie po zakupie samochodu tak samo jak rozrząd i świece. Chyba ze jesteś pewniej w 100% ze jest ok. Bo ogólnie sprzedający teraz kłamią ze wszystko zrobione. Moze 10% jest faktycznie jak mówią. Dlaczego piszesz żeby zmniejszyć spalanie ile pali jaki przebieg?

0
  • #4 08 Paź 2014 23:32
    steganos
    Poziom 29  

Przebieg 220 tys, ile pali jeszcze nie wiem ale tak ok z tego co widzę po wskaźniku to wyjdzie pewnie 10/100 przy jeździe po wioskach czyli hamowanie i ruszanie prawie jak po mieście. Jazda spokojna 1500 - 2000 obr.
    Jeszcze tego nie sprawdzałem bo mam go od niedzieli, wymieniłem akumulator, przednie opony, niestety mam szersze niż z tyłu. Jutro będę wymieniać uszczelkę zaworów to się wszystko przejrzy.

Dodano po 5 [minuty]:

A co w temacie kolektora ssącego lub wtrysków?? Nie wiem czy to coś ma do tego ale natknąłem się przypadkiem w sieci:)

Dodano po 6 [minuty]:

marecki05 napisał:
    Filtr przeciwpyłkowy/ kabinowy (wiele osób nie zwraca na niego uwagi ale tez jest istotny bo filtruje powietrze które wdychamy, a poza tym objawem zapchanego tego filtru jest parownie przedniej szyby)

Mi właśnie szyby parują, jak włączę nawiew na szybę dosłownie na 10 sekund i już są odparowane. Czy to jest coś co trzeba zrobić na od razu?? Nie ma to chyba wpływu na silnik.

Dodano po 4 [minuty]:

przemek25l napisał:
    Filtry wymienia sie po zakupie samochodu tak samo jak rozrząd i świece

Mówiąc rozrząd masz na myśli pasek czy cały rozrząd?? Co ile tys km powinno się wymieniać ??

0
  • #5 08 Paź 2014 23:39
    marecki05
    Poziom 8  

filtr kabinowy tylko i wyłącznie filtruje powietrze które zasysa dmuchawa. Całkowicie nie wpływa na prace silnika jest to tylko po stronie konfortu. Jedynymi objawami to parowanie szyby, słabszy nadmuch, nieprzyjemny zapach. Filtr ten wiele nie kosztuje, można sobie wymienic samemu. Znajduje się w podszybiu, jak dobrze pamiętam to po lewej stronie jak się stoji przy otwartej masce

Dodano po 2 [minuty]:

jezeli chodzi o spalanie z pewnościa decydujący wpływ maja swiece i filtr powietrza

0
  • #6 09 Paź 2014 09:07
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Nie wiesz ile ci pali , ale na wszelki wypadek chcesz zmniejszyć to spalanie? To już widzę, że Cię nie stać na ten wóz...
    Wóż klasy średniej jeszcze w kombi o mocy 150 KM turbo benzyna musi palic 10+ i to normalne- wcale nie dużo. Chyba byłeś tego świadomy przy kupnie. Ani świece, ani filtry tego nie zminenią w radykalny sposób, co nie oznacza , że nie należałoby ich wymienić , szczególnie po zakupie auta.
    Zatankuj paliwa o wiekszej liczbie oktanowej, sprawdź stan katalizatora/ układu wydechowego.

0
  • #7 09 Paź 2014 09:16
    steganos
    Poziom 29  

Chodziło mi tylko o to że nie wiem ile pali bo zatankowałem 10 litrów w momencie kiedy zaświeciła się rezerwa i czekam aż się zapali:) wtedy będę wiedział:) Pytam dlatego bo przejrzałem wiele for i widziałem opinie użytkowników, którym palił max 8 litrów na mieście. Widziałem nawet opinie ludzie, który na autostradzie się mieścili w nie całych 7 litrach, a ja jeżdżę bardzo spokojnie więc powinien się mieścić w 8 litrach na tej wiosce, przecież nie hamuje co 100 metrów tylko raz na kilometr - dwa.
    Nie mów mi że jeszcze w turbo musi spalić bo to auto z silnikiem 1.8 z turbo czy bez pali tyle samo.

andrzej lukaszewicz napisał:
    Zatankuj paliwa o wiekszej liczbie oktanowej, sprawdź stan katalizatora/ układu wydechowego.

Właśnie zatankowałem Pb95 i potem się zastanawiałem czy nie Pb98 powinno być, są jakieś wskazania dla tego silnika albo turbiny ?? Może Verve tankować??

Dodano po 1 [minuty]:

andrzej lukaszewicz napisał:

Wątpię żeby coś z tym było bo silnik za ładnie chodzi:) ale sprawdzę wszystko co się da:) Tak na wszelki wypadek:)

0
  • #8 09 Paź 2014 09:30
    bearq
    Poziom 36  

Kolego do tych bajek podchodź trochę z dystansem, na takich forach piszą że 1,9TDI pali im na trasie 3l... Audi jest już stare i na pewno nie ma najechane 220tys, prędzej z 420tys jak nie więcej także jest już trochę wyklepane. W dodatku ma to 150km i turbo więc palić swoje musi dlatego wynik około 10l nie powinien CIę zaskakiwać w tym samochodzie.

0
  • #9 09 Paź 2014 10:21
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

steganos napisał:
    Nie mów mi że jeszcze w turbo musi spalić bo to auto z silnikiem 1.8 z turbo czy bez pali tyle samo.

Tylko więcej mocy zachęca do dymaniczniejszej jazdy.
    steganos napisał:
    Pytam dlatego bo przejrzałem wiele for i widziałem opinie użytkowników, którym palił max 8 litrów na mieście.

Kolega miał A3 i po mieście wychodziło 10-12 benzyny.
    steganos napisał:
    autostradzie się mieścili w nie całych 7 litrach, a ja jeżdżę bardzo spokojnie więc powinien się mieścić w 8 litrach na tej wiosce, przecież nie hamuje co 100 metrów tylko raz na kilometr - dwa.

No to właśnie tym się rózni autostrada... Tam się nie hamuje i jazda jest płynna bez przyspieszeń na rozgranym silniku. Po wsiach 10 wyjdzie minimum i nie licz na mniej.

0
  • #10 09 Paź 2014 10:42
    wichurewicz
    Poziom 24  

Fantazji ludziom nie brakuje.

Ten silnik nie będzie palił mało, nieważne co przy nim robić. Buda jest ciężka, a sam silnik też żadna rewelacja pod względem ekonomicznym. LPG załóż jak chcesz taniej jeździć.

0
  • #11 09 Paź 2014 10:49
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

steganos napisał:
    Chodziło mi tylko o to że nie wiem ile pali bo zatankowałem 10 litrów w momencie kiedy zaświeciła się rezerwa i czekam aż się zapali:) wtedy będę wiedział:)

Zatankuj pod korek i wyjeździj paliwo, wtedy zatankuj na tym samym dystrybutorze znów pod korek , wtedy bedziesz wiedział dokładniej ile pali na średnio dłuższym dystansie.
    Jeśłi pali Ci 10 to oznacza, że silnik jest w dobrym stanie i nie szukaj dziury w całym. Golf 1,4 75KM ( połowa mocy Twojego i 250kg mniej wagi) pali 7-8 L.
    Poczekaj do zimy bedzie palił 12... :D

0
  • #13 09 Paź 2014 13:57
    manta
    Poziom 39  

Prawie oplułem monitor... :D Serwisowałem takie coś przez 80 tys. km. Auto w chwili zakupu, jako dwuletnie miało 42000 km, przebieg realny. Był to jak gdyby samochód firmowy, naczelna zasada miało nie stanąć. Wszystko robione ze sporym zapasem, w większości na oryginalnych częściach. Trasy, od Paryża po Moskwę, na autostradzie w niemczech, na ich paliwie, przy prędkości około 120 km/h zużycie oscylowało w granicach 9 litrów, przy bardzo spokojnej jeździe 8, w Polsce było to ponad 10, dalej na wschód rosło, co ciekawe na łotewskim paliwie sięgało prawie 12, cykl miejski, trasy średnio 10 km, 12 latem, zimą 14-15. Zejdziesz po niżej 7 litrów, jadąc 90 km/h na piątym biegu przy użyciu tempomatu... A cała reszta, to opowieści dziwnej treści :D

0
  • #14 09 Paź 2014 15:37
    elemen_th
    Poziom 29  

Chciał astrę albo golfa z małym silnikiem kupił A4 B5 turbo benzynę :) Teraz założy ekstra instalację za 2400 wystrojoną na autokalibracji i w drogę :)

Zacznij kolego od "zestawu startowego" czyli rozrząd, płyny (dobry olej) i filtry (wszystkie) jak nie masz 100% pewności co było robione to jest podstawowa czynność po zakupie.

steganos napisał:
    przejrzałem wiele for i widziałem opinie użytkowników, którym palił max 8 litrów na mieście.
    Powiedzcie mi jedno bo to jest w sumie pewna prawidłowość, każdy kto się tam trochę interesuje motoryzacją się z tego śmieje. Dlaczego VW/AUDI/Skoda maniacy bardzo często podają takie kosmiczne wyniki spalania? TDI 1.9 pali w mieście 5,72 przy max bucie w korkach :)

0
  • #15 09 Paź 2014 15:55
    robokop
    Moderator Samochody

elemen_th napisał:
    Dlaczego VW/AUDI/Skoda maniacy bardzo często podają takie kosmiczne wyniki spalania? TDI 1.9 pali w mieście 5,72 przy max bucie w korkach :)

Bo wszystkim TDI tak palą -kogo byś nie zapytał, to 5l/100km. Realnie - stary 35I z motorem AFN palił po mieście, przy normalnej jeździe 7-7,5l. Nowsza skoda z AGR potrafiła przy super spokojnej jeździe poza miastem wyświetlić spalanie poniżej 4l/100km. A Peugeot 307, z 2 litrowym 90 konnym HDI w moich rękach poniżej 9l/100km w ruchu miejskim nie chce zejść.
    Co do wzmiankowanego wyżej auta - wynik 10l/100km jest już bardzo dobry. Wątek zamykam, jako że brak tu konkretnych założeń.

0