Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wskaźnik-zegar - elektryczny

Danfosss 08 Paź 2014 22:56 627 2
  • #1 08 Paź 2014 22:56
    Danfosss
    Poziom 9  

Cześć mamy w kombajnie centalny komputer do samonaprowadzania wspomaganiem hydraulicznym i wszystkie wskaźniki typu poziom paliwa temperatura ciśnienie itd. dostępne są spod menu na głównym telewizorze z wyjścia wideo w komputerze. Było by git, ale żeby dało się ruszyć z miejsca trzeba wyjść z tego menu, bo załącza się przekaźnik zabezpieczający. Potrzebne mi są więc zegary - ot po prostu zwykłe woltomierze, które podłączę do czujników i które będą bezproblemowe w zamontowaniu. Coś jak zegary od wyskości hedera w Dominatorze co to czujnikiem jest potencjometr. Nie dawno również poszukiwałem czegoś takiego uniwersalnego co miało by maksymalnie wysoką impedancję wejściową (jak w obrotomierzu) żeby nie obciążało czujników, ale jak mówię do sprzedawcy takim językiem, to patrzy się na mnie jak na kosmitę koleś w ogóle nie trybi. Dlatego prosiłbym jeżeli ktoś wie co podejdzie to niech podpowie gdzie i jak super że nie drogo, bo mówię poważnie. Dzięki

Wskaźnik-zegar - elektryczny Wskaźnik-zegar - elektryczny

0 2
  • #2 09 Paź 2014 10:17
    kindlar
    Poziom 38  

Jakie masz czujniki zamontowane? Robiłeś jakieś pomiary napięcia na nich, w jakim zakresie się zmieniają?

0
  • #3 12 Paź 2014 22:13
    Danfosss
    Poziom 9  

Skoro już o to pytasz nie wnikałem w to jeszcze, bo mam inne rzeczy na głowie. Jest dwa A/D w jednym module i prawdopodobnie pozostałe dwa A/D w drugim module oto one. Komputer nie jest pierwszej młodości, bo (nie pamiętam dokładnie) jest na czymś jak AD0808, którego znam z ostatniej naprawy Microweld F-04, natomiast Tobie znany zapewne ze sterownika Digifant 2, ale to wszystko i tak mało istotne, bo potrafię jeszcze dokonać ewentualnej przeróbki w żądanym zakresie, a potrzebuję jedynie zagara opisanego j/w. Przy okazji też natknąłem się na wideo jutube, gdzie ktoś przemyślał to tak jak ja.

Link

Panel sterujący 2:50 minuty nagrania.
    Niestety montaż systemu w naszym kombajnie wygląda na opcję podstawową, bo nie ma zegarów i kontrolek.
    Wygląda to tak, że wskaźniki zasadnicze widać tylko na włączonej maszynie.
    (tzn. tylko na monitorze)
    Na chwilę obecną przerobiłem więc komputer.

To jak wiesz skąd wytrzasnąć taki zegar ?

0