Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP3820 karetka uderza o obudowę

KJ 01 Maj 2005 22:22 912 4
  • #1 01 Maj 2005 22:22
    KJ
    Poziom 31  

Witam. naprawiłem połamane zębatki w stacji serwisowej no i drukarka niby zachowuje się normalnie. Nie jestem na razie w stanie stwierdzić czy poprawnie drukuje bo to znajomego i mam w niej puste atramenty. Jest jednaj problem tego rodzaju że jak się "drukuje" wielostronicowe dokumenty to w momencie gdy drukarka zmienia kartkę karetka z atramentami dobija do obudowy po tej stronie z której jest silnik ją napędzający i słychać przez moment "piłowanie" zębatki po pasku potem drukuje całą stronę poprawnie i podczas załadunku nowej znowu karetka uderza o koniec toru. Przekopałem forum i nie znalazłem takiego przypadku :(

0 4
  • #2 01 Maj 2005 23:04
    drebin
    Poziom 27  

Witam. Proponuję na początek sprawdzić drukarkę z innym cartridgem. Miałem podobny przypadek. Po wymianie było o.k.

0
  • #3 01 Maj 2005 23:22
    jaco777
    Poziom 24  

Piłowanie w tym "chlebaku' to normalka. Kilka robiłem i każda za którymś razem głupiała i zgrzytała jak szalona (zwłaszcza gdy nie dostała papieru).

Czy podczas dojeżdżania do obudowy, dojeżdża normalnie i nagle przyspiesza i wali w obudowę?

Tak jak napisał Drebin – spróbuj podmiany cardridge. Albo ten pasek foliowy, z tymi kreskami, no kurcze... wyleciało mi... enkoder chyba (ten długi taki) :-) . Zdejmij go, przemyj i przedmuchaj też foto w karetce.

0
  • #4 01 Maj 2005 23:55
    KJ
    Poziom 31  

Pomogło ... Założenie obudowy :D Czyżby opto w karetce było zakłócane światłem z zewnątrz?? :D

0
  • #5 02 Maj 2005 09:59
    Usako
    Poziom 14  

Może tak być, ja ten model zawsze sprawdzam po założeniu plastiku. Kiedyś spędziłem pół dnia na uruchamianiu otwartego magnetowidu i od tamtego czasu uważam na fotooptykę.

0