Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak stycznik zamiast TSM 1 - podłączenie pompy głębnowej

09 Paź 2014 01:08 3843 2
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie!
    Po remontach w piwnicy, chcę uporządkować podłączenie hydroforu, tzn wyrzucić starą (częściowo pordzewiałą) skrzynkę sterowniczą pompy głębinowej i zamontować bardziej pasującą do nowego wystroju, skrzynkę plastikową hermetyczną z szyną.
    W starej skrzynce zamontowany jest stycznik TSM 1 z termikiem do 6A, czujnik kontroli kolejności faz, oraz wyłącznik hydroforu (odłączający cewkę stycznika).
    Problem polega na tym że chciałem określić wstępne koszty przeróbki, zakupić części i resztę zlecić elektrykowi, ale natknąłem na problem polegający na braku odpowiednika stycznika TSM 1 na szynę. Chodzi mi o styki pomocnicze, które ten stycznik ma, i są wykorzystane - głębiej nie zastanawiałem się do czego - nie jestem elektrykiem, ale pompa (3 faz-1,1 kW) oprócz zabezpieczenia termicznego, ma zabezpieczenie przed suchobiegiem przez dwie kluwy, a także wyłącznik ciśnieniowy zamontowany przy zbiorniku.
    Nowa skrzynka przewiduje miejsce na: stycznik, termik, przekaźniki (zmieszczą się nawet dwa), czujnik kolejności faz, wyłącznik jednobiegunowy na szynę. Do skrzynki dochodzą L1,L2,L3, N i PE - ze skrzynki wychodzą trzy przewody fazowe do pompy, dwa przewody sterujące kluwami, i dwa przewody do wyłącznika ciśnieniowego.
    Moje pytanie - czy można to zrealizować stycznikiem np takim: http://www.tim.pl/stycznik-modulowy-25a-4z-0r-230v-ac-ict-a9c20834 a zamiast styków pomocniczych zastosować np taki: http://www.tim.pl/przekaznik-elektromagnetyczny-2p-2z-8a-12-230v-acdc-pk-4pz
    Moje obiekcje co do tego wiążą się z bezpieczeństwem - w TSM1 styki pomocnicze są przełączane mechanicznie razem z głównymi, w rozwiązaniu, które rozważam, stykami pomocniczymi sterowałaby cewka podłączona do 4 styku głównego stycznika. A co w przypadku przepalenia cewki przekaźnika?
    Być może jak bym miał schemat tych połączeń, łatwiej byłoby mi się zastanowić nad tym problemem, i zamówić właściwe elementy. tej układanki. Jeżeli ktoś miałby jaką podpowiedź, będę wdzięczny.
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki