Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie na zawody motocyklowe

skr 09 Oct 2014 09:36 1101 4
 • #1
  skr
  Level 12  
  Witam wszystkich. Kilka dni temu prowadziłem imprezę motocrossową jako speaker. Za źródło nagłośnienia służyły aktywne paczki LDM pss 200 i wypożyczony zestaw Samson (powermixer XM610+ paczki dB300). Kolumny LDM były skierowane w paddock zawodników, natomiast paczki Samson rozstawione w równej lini w odległości 20 m od siebie i skierowane w publiczność (czerwone kwadraty na schemacie). Opinie widzów co do słyszalności komentarzy były średnie. Generalnie:,, było słabo słychać".
  W związku z powyższym padło hasło w klubie, że trzeba zrobić przymiarki do zakupu swojego nagłośnienia, które ogarnie definitywnie temat. Szacowany budżet to 5000-6000zł na zakup nagłośnienia, 1 mikrofonu przewodowego, małego miksera (4-5 kanałów wystarczy), przewodów i kabli, statywy już posiadamy. Cel to głównie mowa z muzyką w tle. Z racji tego, że głównie ja mam to głównie obsługiwać, to nie zamierzam katować nagłośnienia niskimi tonami i unikać sprzęgania.
  Prośba o poradę co wybrać w tym budżecie, aby ogarnąć taki obszar (w załączniku schemat)? Sam już nie wiem czy mają to być paczki aktywne czy też końcówka+ kolumny. Nagłośnienie ma być używane 3-5 razy w roku. z góry dzięki za dobre rady.
 • #2
  PANICZKAMIL
  Level 39  
  Zainwestowałbym w głośniki takie jak masz na dworcach. Muzykę będziesz z jakiś kolumn 15+driver puszczać a z dworcowych sama konferansjerka - mówię poważnie. Pzdr
 • #3
  szczepan.eu
  Level 18  
  przy tym budżecie wyłącznie 100V-ówka i to nie wiem czy nie uzywana..... i duuuuzo kabla. Problemem w tego typu układach sa miejsca prowadzenia kabli i komunikacji. Robiłem przez kilka lat drift i 1/4 mili wiec zawsze było troszke zabawy

  przy wiekszym budżecie polecam ze wzgledu na brzmienie zestaw 16 ohmowych kolum
 • #4
  papura1234
  Level 15  
  Polecił bym kupno 4 sztuk jbl eon 515 xt w zupełności by wystarczyło, sa to aktywne paki , jedna paka generuje 625 wat rms, są mega lekkie tylko 15 kg Pozdrawiam :)
  Lub też kupić kilka sztuk TONSIL ZgK 100-8/120-537 100v, mamy 2 takie kolumny na stadionie i nawet nie źle to daje :)