Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modłączenie mikrofonu przez gniazdo typu banan?.

09 Paź 2014 13:59 948 8
 • Poziom 6  
  Witam Wszystkich,

  Na wstępie w związku z tym, że jest to mój pierwszy post chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za jakąkolwiek pomoc.

  Ale do rzeczy ... jestem posiadaczem słuchawek w raz z mikrofonem podłączanych do urządzenia za pomocą 4 gniazd typu banan (2x do głośników, 2x do mikrofonu). W związku z tym że mają już one swoje lata chciałem zarobić końcówki w normalnych słuchawkach i mikrofonie tak aby pasował do ww. układu.

  Słuchawki działają jak należy natomiast mam problem z mikrofonem który nie chce działać. Jeżeli natomiast podłącze do gniazda mikrofonowego słuchawki działają one jak mikrofon.

  Proszę o wsparcie i sugestie dotyczące podłączenia mikrofonu za pomocą 2 gniazd typu banan

  Pozdrawiam,
  Mateusz
 • Poziom 39  
  Typ gniazda nie ma znaczenia, może być nawet kombajnowe. ;)
  Wpierw zweryfikuj czy mikrofon jest sprawny, wróć do wtyku minijack i sprawdź na PC czy działa jak należy.
  Później pomyślimy dalej. ;)
 • Poziom 42  
  Wtykow bananowych nie stosuje się od lat a to oznacza stare urządzenie. Więc mikrofon dynamiczny albo piezoelektryczny. W nowych słuchawkach masz elektretowy. Ten wymaga zasilania. Reszta to już wujek Google.
 • Poziom 6  
  Po podłączeniu mikrofonów do PC działają one bez żadnych problemów.

  Urządzenie jest nowe ale producent proponuje w ofercie firmowe słuchawki z mikrofonem za odpowiednią cenę.
 • Poziom 39  
  Specyfikacja urządzenia nic nie mówi o rodzaju wejścia mikrofonowego/samego mikrofonu ?
  Co to jest za sprzęt?
 • Poziom 6  
  Jest to pewnego rodzaju telefon do łączności przewodowej.

  Modłączenie mikrofonu przez gniazdo typu banan?.
 • Poziom 23  
  Jeśli podłączyłeś mikrofon do komputera i on działa to prawdopodobnie jest to mikrofon pojemnościowy ( elektretowy ) ( Link - coś tego typu ). A w urządzeniu masz innego rodzaju wejście mikrofonowe - skoro jak pisałeś w miejsce mikrofonu podłączyłeś słuchawkę i działa. ( mam nadzieje że nie zamotałem za bardzo ).
  Jeśli podłączyłeś mikrofon do komputera rozumiem że masz wtyczkę typu jack 3,5 ?; spróbuj zrobić tak: bateria 9V lub zasilacz ok 9V minus zasilacza ( baterii ) z minusem mikrofonu - wtyczki jack pin bliżej kabla i z minusem urządzenia ( wejścia mikrofonowego ). plus baterii do rezystora 4,7k - 10k drugi koniec rezystora do drugiego pinu mikrofonu i do wejścia mikrofonowego w urządzeniu.
  schematy google.
  wikipedia
 • Specjalista elektronik
  Jeśli słuchawka działa jako mikrofon, to wejście jest do mikrofonu dynamicznego. A dziś powszechnie stosuje się elektretowe, które w odróżnieniu od dynamicznych wymagają zasilania, więc musisz wykombinować, skąd je weźmiesz... albo poszukać mikrofonu dynamicznego, tylko że on będzie drogi i będzie zniekształcał pasmo.
 • Poziom 6  
  Dziękuje wszystkim za pomoc. Rozumiem że najłatwiejszym rozwiązaniem będzie przerobienie słuchawek montując w nich mikrofon dynamiczny lub kupieniem całego zestawu (duże koszty). W związku że układ musi być max prosty i odporny na wiele "ludzi" raczej odpada możliwość zasilania słuchawek poprzez inne źródło prądu