Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dlaczego buczy

01 Maj 2005 23:12 1578 18
  • Poziom 18  
    Witam.
    Mam wzmacniacz na 4xTDA7294. Pracują jako osobne końcówki. Po włączeniu jest dobrze - cisza w głośnikasz, słychać tylko lekki szum. Natomiast po podłączeniu DVD zaczyna buczeć.To buczenie w głośnikach jest podobne do buczenia trafa. Cociaż trafo nie buczy i posiada ekranowanie magnetyczne i elektryczne. Rfiltracja też jest dobra 80000 uF tylko zasilacz jest jeden na 4 końcówki i wszystkie masy spotykają się w jednym punkcie na głównym zasilaczu. Na pewno nie ma pętli na masie. Jak podłączam jednego chincha jest dobrze po podłączeniu następnego pojawia się buczenie. Czy można coś z tym zrobić? Przecież nie wszystkie wzmacniacze sprzedawane w sklepach mają osobne zasilanie do każdej końcówki a mimo to nie buczą.
  • Poziom 12  
    Witam!
    Wzmacniacz może buczeć dlatego, że na którymś wejściu wzmacniacza jest odłączona masa, lub w chinchu DVD. Czy próbowałeś coś innego podłączać do tego wzmacniacza?
  • Poziom 18  
    Podłączałem jeszcze walkmena przez wyjście słuchawkowe i niestety też buczy:(
  • Poziom 42  
    Witam! Bardzo mało prawdopodobne żeby DVD i łolkmen były jednocześnie uszkodzone, spróbuj zewrzeć wejście tej końcówki, powinna się zrobić kompletna cisza, jak nie, to masz gdzieś przerwę masy, to może być nawet przewód, którym doprowadzasz sygnał, najlepiej zewrzyj koniec tego przewodu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Jak zwieram jeden sygnał do masy wycisza się w jednym głośniku a w drugim dalej buczy jak drugi zwieram do masy to wycisza się w drugim.Jak pracuje z podłączonym jednym chinchem nic nie buczy podłączam drugiego i się zaczyna. Jeżeli zwieram sygnał na chinchach i się wycisza to nie ma przerwy na masie.
  • Poziom 28  
    Czekaj czekaj bo nie rozumiem... Walkman leci z baterii ? Ile końcówek buczy ? Czy tylko ta do której się podłączasz czy wszystkie ?
  • Poziom 41  
    jak podpina jedną to jest ok a jak dopina drugą to dpiero sie robi.. to sie nzywa pętla masy.. tworzona przez połączenia ekranów wzmacniacza i DVD
  • Poziom 11  
    To nie jest pętla mas ekranów. Po pierwsze, wszystkie połączenia są takie, po drugie ja mam wzmak 2xTDA7296 (ten sam układ, ale mniejsza moc), stereo i jak podłączam dwoma kablami czincz do DVD to mi nic nie buczy. To chyba może być jednak któryś z przewodów - w jaki sposób zwierasz ten sygnał na czinczach?
  • Poziom 16  
    Zastosuj pozłacane przewody w ekranie i się buczenie skończy.
  • Poziom 18  
    No dobra zobaczę z przewodami może się uda bo mam zwykłe najtańsze chinche a jak się nie uda będziemy szukać dalej.Ale jak podłączam jednego na mono to nic nie buczy...Juz nie wiem sam..Pętli nie ma na bank wzmacniacz jest tak prosty że nie ma takiej opcji. A wszystkie masy jak wcześniej wspomniałem spotykają się w jednym tym samym punkcie. Masę zasilacza połączyć z obudową przy trafie czy przy gniazdach wejściowych?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    No pewnie. Tylko że założyłem 2 mostki prostownicze z jednego idzie plus na zasilanie a minus na masę a z drugiego odwrotnie. Masa ekranu połączona jest z masą zasilacza. Ale jak łapię za przewody którymi połączyłem DVD z wzmacniaczem to buczy jeszcze mocniej więc to chyba wina przewodów. Kupię jakieś dobre i zobaczymy.To chyba jednak nie od kabli. A możliwe jest żeby się robiła pętla masy między wzmacniaczem a DVD?Jeśli tak to da się to jakoś usunąć?
  • Poziom 25  
    Jesli chodzi o unikniecie takiej to moze jak masa syganlu jest wspolna dla koncowek to niepodlaczaj masy z drugiego chincha (od tego samego przedwodu).
  • Poziom 18  
    Kupiłem nowe dobre kabelki Alphard podłączyłem i ... dalej buczyL Jeszcze trochę i chyba wyrzucę ten cały wzmacniacz przez okno. No może impedancja wejściowa wzmacniacza nie jest dopasowana ale w takim układzie żeby to sprawdzić będę potrzebowal przedwzmacniacz a nie zanosi się że go szybko będę miał...trudnoL
  • Poziom 11  
    Spróbuj zrobić tak jak Ci Madart sugeruje 2 posty wyżej.
  • Poziom 18  
    Zrobiłem tak i nic nie pomogło
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    pokombinuj z masami we wzmaku bo np moj przestal sie wzbudzac ja zrobilem mu petle masy:) Wez gruby kabel dotkinj masy wzmaka (albo punktu masy albo obudowy) i zlacz ja z masa dvd.
  • Poziom 11  
    Witam. Problem z buczeniem mnie też irytuje, ale w innym urządzeniu. Urządzenie to nosi nazwę "soundbug" http://www.soundbug.biz/.
    Gdy działa na bateriach wszystko jest ok, ale gdy podłączę go pod zasilacz zaczyna się to buczenie. Co mogę z tym zrobić?