Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

bojler Wiking 30 i 55 - Czy do bojlera trzeba dokupic mieszacz wody i jaki

Elzbieta.ja 09 Oct 2014 19:17 1728 2
    Elzbieta.ja
    Level 2  
    Witam, mam pytanie może mi ktoś podpowie, czy w bojlerze np Wiking prod Nibe Biawar trzeba zamontować zawór mieszający? jeśli tak to jaki? mój szef się upiera że tak, ja nie mam zdania, tzn wydawało mi się że jak w bojlerze jest termostat to wystarcza, ale jego argumenty mnie przekonały, że w przypadku użycia ciepłej wody przez np dziecko, może ono ulec oparzeniu, a na takim mieszaczu można ustawić temperaturę do wyjścia na baterię . Teraz nie wiem gdzie tego szukać, jakiej firmy. bojlery w planie sa 30 i 55 litrowe, a ma być ich ok. 10 szt, więc musze to jakoś ogarnąć. Czekam na podpowiedź jesli ktoś może mi podpowiedzieć.
    krau
    Level 23  
    Co miałby robić ten mieszacz w bojlerze? Do regulacji temperatury nagrzania wody - jak sam zauważyłeś - służy termostat. Moim zdaniem jak ma być jakieś zabezpieczenie przed oparzeniem zbyt gorącą wodą, to zainstalować baterię termostatyczną w tzw. punkcie czerpalnym lub jak kto woli, punkcie poboru wody.
    jas67
    Level 22  
    Jeśli odbiorów jest więcej taniej jest zamontować zawór mieszający na wylocie z bojlera.