Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL 5547 - Instalacja W8 OEM zamiast Ubuntu a klucz ukryty w biosie...

Moophone 09 Paź 2014 21:50 1062 1
  • #1 09 Paź 2014 21:50
    Moophone
    Poziom 8  

Witam,

Dziś zakupiłem nówkę sztukę Dell Inspirona 5547 z Ubuntu, zakupiłem dodatkowo płytkę ( z licencja) OEMa W8.1. ( zwykłą wersje CORE, NIE PRO!)
    laptop nie ma czytnika DVD wiec przerzuciłem obraz ISO z zakupionej licencji na USB, zainstalowałem.

Tu zaczynają się problemy, po instalacji okazuje się ze jakiś klucz już został wpisany ( domyślam się ze z BIOSu, ale DLACZEGO?) i został automatycznie zablokowany..mało tego wersja Windows to 8.0 PRO a ja mam klucz do zwykłej wersji CORE..
    Jak zmusić laptopa do instalacji wersji OEM CORE ale nie PRO, nie mam jak podać klucza, a próba wpisania go ponownie do instalacji PRO oczywiście kończy się odrzuceniem klucza.

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić ???
    .

pozdrawiam,
    Mirek

0 1
  • #2 10 Paź 2014 03:59
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Instalacja z pamięci w USB ułatwia sprawę - wpisz klucz produktu do pliku PID.txt i umieść w folderze \sources

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Windows 8 or Windows Server 2012 installation may fail with error message: The product key entered does not match any of the Windows images available for installation. Enter a different product key napisał:
    When installing Windows 8 and Window Server 2012, setup.exe uses the following priority logic for product keys:

• Answer file (Unattended file, EI.cfg, or PID.txt)
    • OA 3.0 product key in the BIOS/Firmware
    • Product key entry screen

If a key is supplied, the key is attempted to be use with the image that are available on the media being installed. If the supplied product key does not match step 1 from above logic, an image in the WIM file, then the setup will fail with the error message mentioned in Symptoms section. If there is no product key supplied in the step 1 and step 2, you will get the product key prompt during setup.

Przed tym wszystkim można zbadać jaki masz aktualnie klucz i czy jest / jaki w F/W laptopa (MSDM)
    http://www.nextofwindows.com/download/WpKey.zip

0