Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Bora 1.9 TDI 90KM, 2003r - Oświetlenie wewnętrzne

09 Paź 2014 22:11 1464 11
  • Poziom 19  
    Witam, mam kilka problemów w nowo zakupionej borze z 2003.
    1. Po otwarciu drzwi nie słychać dźwięku" który mówi o zapalonych światłach,
    2. Nie działają lampki w drzwiach przednich (żarówki są dobre),
    3. Po otwarciu drzwi nie zapala się lampka w podsufitce, jedynie po otwarciu z pilota zapala się światło a po zamknięciu z pilota gaśnie szybciej.
    4. W liczniku jest kontrolka która pokazuje otwarte drzwi, zapala się tylko po otwarciu lewych tylnich lub bagażnika.

Czy to wina mikrostyku?
  • Poziom 12  
    Tak, mikrostyk do wymiany.
  • Poziom 19  
    Jest on we wszystkich zamkach?
    Jaki to może być koszt?
  • Poziom 19  
    No nie powiem bajer fajny ale myślałem, że koszt będzie mniejszy (w końcu studiuje :) )

Jeszcze przypomniało mi się, że jak zamknę drzwi w aucie od środka zamykają sie tylko te w których wciskam guzik, a nie wszystkie.
    Czy ten problem i te poprzednie na samej górze są spowodowane mikrostykiem czy mogą być inne problemy?
  • Moderator Samochody
    grala1 napisał:
    najtańsze to koszt ok 60zl/ szt.

Tych nie kupuj, bo lubią się zablokować i nie wyjdzie lub nie wejdziesz do auta.

Najlepiej rozebrać i naprawić oryginalne.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    I ile się da bo czasem wytarty jest plastik który "naciska" na switcha i wtedy problem.
    Założyłem już kilka takich zamków i nie było takich problemów choć nie oznacza to że nie przytrafi się to akurat Tobie.
    Bardziej obawiałem się trwałości ale jakoś dają radę.
    Zawsze możesz kupić używane zamki ale: nie wiesz jak długo podziałają, cena będzie podobna do tanich zamienników.
  • Poziom 16  
    W mojej borze było podobnie. Brak oświetlenia w kabinie i tych swiatełek u dołu po otwarciu drzwi, po przekręceniu kluczyka w zamku drzwi kierowcy centralny zamek nie reagował. Kupiłem na szrocie oryginalny zamek w bardzo dobrym stanie za 80 zł. Kiedy go założyłem wszystkie te problemy zniknęły.
  • Poziom 19  
    Czyli jeżeli oświetlenie ogólnie reaguje na 1 z 4 drzwi to mam do wymiany 3 zamki?
    I czy po wymianie będę mógł zamknąć wszystkie drzwi "od środka" ?
  • Moderator Samochody
    dzony92 napisał:
    Czyli jeżeli oświetlenie ogólnie reaguje na 1 z 4 drzwi to mam do wymiany 3 zamki?

Tym sposobem gra się w lotto.

U nas najpierw diagnoza, potem naprawa, tam jeszcze trochę elektroniki w każdych drzwiach z elektryczną szybą, a ona tez potrafi robić kwiatki.
  • Poziom 19  
    domex32 napisał:
    dzony92 napisał:

Tym sposobem gra się w lotto.

U nas najpierw diagnoza, potem naprawa, tam jeszcze trochę elektroniki w każdych drzwiach z elektryczną szybą, a ona tez potrafi robić kwiatki.

W sumie zapomniałem dodać, że to golas bez elektryki szyb i lusterek. Wszystko manualne.