Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP PAVILION dw5 1060ew - Po włączeniu zapala się tylko dioda zasilania. Zalany

Kajox 10 Paź 2014 00:33 1452 10
  • #1 10 Paź 2014 00:33
    Kajox
    Poziom 10  

Witam problem jest po prostu komiczny.
    Znajomy kiedyś wylał piwo na laptopa, dał do seriwsu, który skasował kupę pieniędzy co się później okazało serwis przekazał to innemu panu, który sprawie podołał.
    Wszystko ładnie pięknie laptop naprawiony działał kilka lat do kiedy znajomy nie uszkodził matrycy, poprosił mnie o wymianę, stwierdziłem żaden problem przy okazji jeszcze chciał żebym wymienił taśmę od matrycy więc rozebrałem obudowę i moim oczom ukazało się to:
    HP PAVILION dw5 1060ew - Po włączeniu zapala się tylko dioda zasilania. Zalany HP PAVILION dw5 1060ew - Po włączeniu zapala się tylko dioda zasilania. Zalany
    Zastałem jeden przewód oderwany od płyty głównej. Czyli kara boska za chęć niesienia pomocy.
    Obydwa rezystory zaklejone taśmą izolacyjną mają oznaczenie smd 105.
    Oczywiście teraz laptop nie startuje. Wcześniej normalnie się włączał startował wentylator matryca itd itp. Teraz po podłączeniu zasilania przy wtyczce dioda świeci po wciśnięciu dioda się zapala piszczą przetwornice i dalej cisza.
    Jestem bezradny nie mam drugiej takiej dobrej płyty by podpatrzeć napięcia. Szczerze mówiąc zajmuję się błahymi sprawami takimi jak wymiana matryc etc, nie zagłębiałem się nigdy w naprawy przykładowo po zalaniach.
    Możliwe, że po złożeniu laptopa w całość będzie działać ale szczerze w to wątpię bo wcześniej startował od razu wentylator od chłodzenia. Przepraszam z góry za chaotyczne pismo ale wziąłem się za robotę chory z gorączką, która podniosła jeszcze ta sytuacja.
    Oznaczenie płyty głównej o ile dobrze się orientuje to MDC HT-05

• #2 10 Paź 2014 00:59
    rnd0mb
    Poziom 26  

Nie dasz rady poszukać naderwanego punktu do którego był on przylutowany? Tak było by najprościej.

• #3 10 Paź 2014 08:34
    lisek
    Spec od monitorów

Podejrzewam , że te " 4-y kabelki" to "radosna twórczość" poprzedniej naprawy.
    To model z HP dv5 (1XXX series)
    Na płycie głównej tego laptopa powinno być napisane

Cytat:
    DAOQT8MB6GO rev.? *lub coś zbliżonego_podobnego

Poczytaj i popatrz na obrazki z poniższych linków
    Link
    Link

• #4 10 Paź 2014 14:00
    Kajox
    Poziom 10  

Przepraszam GTW forum zapomniałem o minaturach. Właśnie tam dookoła widać punkty lutownicze, z których się to mogło oderwać... Nie chcę na siłę kombinować by nie pogorszyć a nie uśmiecha mi się teraz poświęcić dnia roboczego na szukania igły w stogu siana.

• #5 10 Paź 2014 20:38
    slawmix1234
    Poziom 31  

Po takiej partackiej naprawie płyta kosz bo nie wyobrażam sobie przywracania Tego do stanu fabrycznego + naprawa

• #6 10 Paź 2014 21:54
    boro1234567
    Spec od komputerów

Niezła partyzantka.
    Ktoś wykazał się niezłą pomysłowośćią.
    Trzeba to usunąć i naprawić jak należy.

• #7 10 Paź 2014 22:07
    Kajox
    Poziom 10  

Mnie to szczerze mówiąc przerosło, nie wiem od czego się tam zabrać, przy czymś takim naprawa oryginalnej płyty to jest pryszcz. Zostaje to podrzucić znów do gościa co to lepił. Ja nie mogłem uwierzyć, że to działało.

• #8 08 Lis 2014 19:32
    Kajox
    Poziom 10  

Laptop uruchomiony temat do zamknięcia. Dziękuje za pomoc lub brak pomocy, zawsze to skłania ku samodzielnemu rozwiązaniu problemu ;)

Można zamknąć.

• #9 08 Lis 2014 19:56
    martiv
    Poziom 18  

Czy kolega "Kajox" pozwoli użyczyć mi te pierwsze dwa zdjęcia na swoją stronę do działu, jak nie należy naprawiać laptopów ? :-)

• #10 08 Lis 2014 20:48
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    Laptop uruchomiony temat do zamknięcia. Dziękuje za pomoc lub brak pomocy

(':cry:') Dobrym obyczajem na tym forum jest Podanie Rozwiązania problemu po udanej naprawie.!
    Moze opis po co te kable .
    Czy je usunięto po naprawie ..itp, itd.

• #11 07 Mar 2015 20:35
    Kajox
    Poziom 10  

Trafiłem w końcu w punkt gdzie był przylutowany ten przewód, wlutowałem w inny sposób jednak płyta umarła po miesiącu niestety drugiego zalania nie przeżyła.
    Kupiłem płytę główna za 150zł i przełożyłem. Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME