Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

janus, pilot, programowanie - Bramy Janus Splendoor - programowanie pilota.

10 Paź 2014 01:27 7227 3
  • Poziom 6  
    Brama Garażowa Janus Splendoor Castorama Złoty Dąb - niestety nie moge zamieszczać linków bo jestem nowym użytkownikiem.

Witam, posiadam powyższe bramy garażowe, do każdej dołączane są po dwa piloty. Bramy zamontowałem, na rolkach chodzą dość lekko, nie przycinają się, doprowadziłem prąd, ogarnąłem napędy, drzwi się przesuwają jak wcisnę "up" bądź down na napędzie. Teraz moje pytanie, mianowicie jak zaprogramować te piloty dołączone do bramy ? Ktoś może napisać krok po kroku co muszę zrobić aby brama po naciśnięciu przycisku zamykania automatycznie się zamknęła dociskając do podłoża i po naciśnięciu przycisku otwierania aby się otwierała.

Może to głupie pytanie, ale nie mając fotokomórki brama po wciśnięciu zamykania zamknie się idealnie i silnik sam przestanie pracować ? Tak na logikę to potrafię sobie sam odpowiedzieć, ale wole się dopytać.
  • specjalista -automatyka bramowa
    1. Jesli masz instrukcję ustawiania samego napędu ( nie bramy) to załacz skan, napęd niszowy i brak w sieci materiałów.
    2. Napęd przeważnie podczas pierwszego ustawiania.zapamiętuje (sam automatycznie albo wskazujesz mu pilotem) krańcowe pozycje i potem je pamięta. Są też ( rzadziej i starsze) napędy z zewnętrznymi albo wewnętrznymi krańcówkami - jaki jest twój - patrz instrukcja. Fotokomórki nie mają tu nic do rzeczy - są tylko po to aby brama nie zamknęła sie gdy coś pod nią jest.
  • Poziom 6  
    http://www73.zippyshare.com/v/90320404/file.html trzeba kliknąć download now żeby pobrać. Ogólnie kodowanie jest bardzo proste trzeba wcisnąć CODE na napędzie, pojawi się kropka, wcisnąć przycisk na pilocie i zaraz potem drugi raz i zacznie migać i powinno pojawić się || a u mnie pojawia się - ( kreseczka ) i nadal piloty nie działają.

Napęd w pierwszej procedurze uruchamiam tak ze wciskam SET pojawia się 1 wciskam UP i drzwi jada, potem wciskam SET i down i zamykają się i potem same automatycznie się otwierają i zamykają by sile dostosować i spoko wszystko działa potem wyświetla mi się - ( kreseczka ), wciskam ten CODE i nie działa ta procedura co opisałem wyżej.
  • Poziom 1  
    Mam bramę janus i dokładnie te same symptomy co ty .z tą rużnicą że otworzę bramę pilotem do gury i na tym koniec. Potem wszystko przestaje działać