Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ogrzewanie jaki rodzaj wybrać do małego mieszkania 33m2?

LusixD 10 Oct 2014 10:46 2691 5
 • #1
  LusixD
  Level 9  
  Witam posiadam mieszkanie w starej kamienicy okna od strony północnej, obok nikt nie zamieszkuje, więc mieszkanie zimne, mieszkanie ma 33 m w tym sam duży pokój ma 20 m. Obecnie grzeje konwektorem ale rachunki są wysokie a w domu dalej zimno. Dlatego proszę o podpowiedź o najlepszy ale też nie najdroższy sposób ogrzewania, CO nie ma, Centralnego również brak. Z tego co wiem to niektórzy sąsiedzi ogrzewają piecem na węgiel ale za bardzo nie mam czasu aby rozpalać ani miejsca żeby wstawić piec, chyba, że jest coś takiego, że sama mogę ustawić kiedy ma się rozpalić. Proszę o pomoc
 • #2
  grzesiek234
  Heating systems specialist
  Kocioł gzowy z regulatorem do tego grzejniki i po temacie.
 • #3
  Zbigniew Rusek
  Level 37  
  Jeśli to jeden pokój to może nie kocioł gazowy + grzejniki lecz sam ogrzewacz gazowy (musi być podłączony do ciągu spalinowego). Produkuje je np. Mora i dają znacznie więcej ciepła niż konwektor elektryczny (można bez problemu czymś takim ogrzać np. sklep).
 • #4
  FOSGEN1
  Level 27  
  Może zastanów się nad tzw. kozą.
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  gaz4
  Level 33  
  Z miejsca zamieszkania wnioskuję, że mieszkasz w rejonie obslugiwanym przez firmę Energa. Posiada ona taryfę G12r gdzie prąd w godzinach 13-16 i 22-7 kosztuje 27gr/kWh. W pozostałych godzinach 70 gr, czyli ok. 10 gr więcej niż całodobowa G11. Jednak w Twoim przypadku na 99.9% przejście na nią będzie bardziej oplacalne niż gaz, pozostanie jedynie zmiana źródła ciepła. Potrzebne jest z możliwością akumulacji, np dynamiczny piec akumulacyjny. Można także rozważyć budowę ogrzewania podlogowego lub ściennego, ale tylko na ścianach znajdujących się wewnątrz mieszkania. Bo bez naprawde bardzo grubej izolacji termicznej ogrzewałbyś sąsiadów.