Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Natec - Słuchawki Natec w ogóle nie grają.

nervaselektro 10 Paź 2014 12:34 1437 15
  • #1 10 Paź 2014 12:34
    nervaselektro
    Poziom 7  

Witam Was :) Mam mały problem, kupiłem jakiś czas temu słuchawki z mikrofonem, jak przyszedłem do domu to od razu nie działał mikrofon, ale olałem to bo miałem i tak lepszy, pojemnościowy. Po jakiś czasie tzn. kilka dni temu słuchawki w ogóle przestały grać. Zero dźwięku, nie pomaga ani ruszanie mini jackiem, ani kabelkiem wchodzącym do słuchawek. Rozkręciłem najpierw regulator głośności i tam wygląda jest jest wszystko w porządku. Rozkręciłem lewą słuchawkę i okazało się jest jest jakiś kabelek urwany w kolorze czerwonym i teraz nie wiem czy jest kabelek od mikrofonu czy od słuchawek, następnie rozkręciłem prawą słuchawkę i tam wszystko wygląda ok.
    Poniżej przedstawiam wam zdjęcia:
    To jest zdjęcie z regulatora głośności:
    Lewa słuchawka:
    Prawa słuchawka:
    Posiadam również taki miernik, da się nim jakoś sprawdzić czy prąd w ogóle dopływa do głośniczków od słuchawek? Kabel może być gdzieś uszkodzony i sygnał nie będzie dopływał. Jak tak to jak to zrobić?
    Z góry dziękuję za wszystkie pomysły! :)

0 15
  • #2 10 Paź 2014 14:36
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A skąd pewność, że to wina słuchawek?.

0
  • #3 10 Paź 2014 15:23
    nervaselektro
    Poziom 7  

Sprawdzane były na PC, laptopie i trzech smartphoneach. NNigdzie nie grają.

0
  • #4 10 Paź 2014 15:59
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Sprawdź miernikiem, czy na pilocie (tej płytce) jest przejście, i czy w małym jacku też jest.

0
  • #5 10 Paź 2014 16:16
    nervaselektro
    Poziom 7  

Up.
    Jak to sprawdzić? Możesz to jakiś wytłumaczyć? Jestem zielony w tych sprawach.

0
  • #6 10 Paź 2014 16:55
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Ustaw miernik na symbol diody, i sprawdzaj na pilocie, czy miernik piszczy, potem mały jack i tak każde miejsce, gdzie kabel łączy się dalej.

0
  • #7 10 Paź 2014 22:06
    nervaselektro
    Poziom 7  

Możesz mi powiedzieć czy wszystko jest dobrze ustawione na mierniku? bo jest taki problem, że po zetknięciu kabla "+" i kabla "-" które wychodzą od miernika, miernik w ogóle nie piszczy. Sytuację przedstawiam na zdjęciu poniżej.

Dodano po 4 [godziny] 23 [minuty]:

Przyniosłem porządny miernik od kolegi i sprawdziłem, na razie jestem pewien tego że jest przejście prądu z obu mini jacków do płytki od regulacji głośności, teraz mam do was takie pytanie... czy np. czerwony kabelek który idzie od mini jacka do tej płytki powinien mieć przejście z czerwonym kabelkiem który idzie od tej płytki do głośniczków? i tak analogicznie z resztą kabelków?

0
  • #8 10 Paź 2014 22:12
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

nervaselektro napisał:
    czerwony kabelek który idzie od mini jacka do tej płytki powinien mieć przejście z czerwonym kabelkiem który idzie od tej płytki do głośniczków? i tak analogicznie z resztą kabelków

Dawno nie słyszałem, tak trafnego podejścia do zagadnienia - brawo.

0
  • #9 11 Paź 2014 09:25
    nervaselektro
    Poziom 7  

Kolego ja się nie znam na elektronice i chce się po porostu dowiedzieć czy na tym pilocie od głośności tez powinno być przejście?

0
  • #10 11 Paź 2014 12:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

nervaselektro
    Ale ja w najmniejszym stopniu z Ciebie nie żartuję.
    Pochwaliłem Twój tok myślenia (a uwierz mi na słowo), trudno tu na Elektrodzie o takich, którzy zakładają temat i choć trochę się angażują we własny problem.
    Którzy sami potrafią dojść do pewnych rozwiązań i przemyśleń.

99% nowych tematów, to: kupiłem ( i tu nawet nie pada nazwa co kupił), pomocy, bo nie mogę tego podłączyć do tv (ale jaki to model, to już zapomniał napisać)...itd.

Tak, po czerwonym kabelku i każdym innym też powinno być przejście, na całej długości kabla, aż do samych głośniczków w słuchawkach.

0
  • #11 11 Paź 2014 14:19
    nervaselektro
    Poziom 7  

Doszedłem do takich wniosków, przejście od jacków do z płytki jest, przejście z płytki do głośniczków jest a przejście na płytce wyglądam następująco:
    1 – 7
    2 – 8
    3 – 6
    4 – nie ma przejścia z 9 ani z 10
    5 – nie ma przejścia z 9 ani z 10
    Ktoś coś podpowie/pomoże?

0
  • #12 11 Paź 2014 15:34
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

nervaselektro napisał:
    Ktoś coś podpowie/pomoże?

Skoro przejścia nie ma dalej, to jak dla mnie wskazuje na problem z tym regulatorem głośności (ta płytka).
    Nie znam się na elektronice, więc tutaj nie pomogę, ale można spróbować zlutować razem piny, z którymi nie ma kontaktu na tej płytce (zrobić takie obejście).
    Może się okazać, że to pomoże, choć też może się okazać, że nie będzie ta regulacja już działała w ogóle.

Ja na Twoim miejscu bym w ogóle tego "pilota" wywalił, i przylutował w jego miejsce małego jacka, i używał tak tych słuchawek.

0
  • #13 11 Paź 2014 16:52
    nervaselektro
    Poziom 7  

Też tak myślałem aby wgl wywalić ten pilot... na starych słuchawkach zrobiłem tak i zlutowałem kable razem tak jak szły do pilota i od pilota i nie działało... ale ty piszesz o mini jacku, a możesz mi wyjaśnić po co mam go tam wstawić, jaką on rolę pełni?

0
  • #14 11 Paź 2014 17:41
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

nervaselektro napisał:
    ale ty piszesz o mini jacku, a możesz mi wyjaśnić po co mam go tam wstawić, jaką on rolę pełni?

Po prostu wywalić pilota, zastąpić go jackiem, i mieć słuchawki bez pilota.
    nervaselektro napisał:
    Też tak myślałem aby wgl wywalić ten pilot... na starych słuchawkach zrobiłem tak i zlutowałem kable razem tak jak szły do pilota i od pilota i nie działało...

Tutaj też nie ma gwarancji, że to będzie działać, ale warto spróbować, i tak, i tak słuchawki są teraz niesprawne, a mogą się jeszcze do czegoś przydać.

0
  • #15 11 Paź 2014 18:22
    nervaselektro
    Poziom 7  

Ale to są słuchawki z mikrofonem czyli mam użyć dwóch Jacków? i nie bardzo rozumiem jak mam to połączyć ? Kazdy kabel oddzielnym jakckiem? czy wszystko jednym?
    I jeszcze takie jedno pytanie, czy mógłbym kupić taką płytkę z regulacją? bo bez problemu bym sobie ją wlutował :) i cena takiej płytki wydaję mi się, że nie powinna przekraczać 10zł

0
  • #16 11 Paź 2014 20:20
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

nervaselektro napisał:
    Ale to są słuchawki z mikrofonem czyli mam użyć dwóch Jacków?

Dokładnie tak.
    nervaselektro napisał:
    Kazdy kabel oddzielnym jakckiem? czy wszystko jednym?

! jack do mikrofonu, i 2 jack do głośników.
    nervaselektro napisał:
    czy mógłbym kupić taką płytkę z regulacją?

Wątpię w wolnej sprzedaży - jedynie na serwisie Nateca.
    Albo na allegro od takich samych tylko uszkodzonych słuchawek.

0