Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie zewnętrzne sterowane dwoma pilotami

10 Paź 2014 12:56 3681 7
  • Poziom 10  
    Chciałbym zrobić oświetlenie zewnętrzne składające się z 2 lub 3 lamp halogenowych np. kanlux JEN CE-82-B z halogenem 100w, włączanych i wyłączanych zdalnie przez dwa piloty. Zakładam, że to oświetlenie będzie działało tylko przez kilka minut jednorazowo, raz lub dwa razy dziennie. Czujki ruchu odpadają ze względu na zwierzęta.
    Na allegro znalazłem coś takiego:ZDALNE STEROWANIE 2-KANAŁOWE 2 PILOTY TRYBY PRACY. Parametry techniczne:
    1. Napięcie zasilania: 12V DC
    2. Maksymalny prąd: 40mA
    3. Prąd przy pracy statycznej: 8mA
    4. Częstotliwość nośna: 433.92MHz
    5. Temperatura pracy: -20C ~ 60C
    6. Wymiary: 57.4mm * 40.6mm * 17.1mm
    7. Maksymalne obciążenie: 10A
    8. Czułość odbiornika: <-100dBm

Wiem że do tego potrzebny będzie zasilacz 12v. Tylko nie bardzo wiem jak to wszystko połączyć i czy to bedzie w ogóle działało. Czy może jakieś inne źródło światła trzeba zainstalować. Niechciałbym także zbytnio nadwyrężać budżetu.
    Proszę o pomoc i porady.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 24  
    Kolego saqi, może byś chociaż podał linka do tego urządzenia co znalazłeś na allegro.
    Załączanie pilotem to jedno, a uzyskanie efektu: "oświetlenie będzie działało tylko przez kilka minut jednorazowo" to drugie
  • Relpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    saqi napisał:
    "oświetlenie będzie działało tylko przez kilka minut jednorazowo" - chodzi mi o to, że będę je włączał a po kilku minutach wyłączał.

W tej sytuacji nie potrzeba dodatkowego podtrzymania.
    Proponowane układy mogą być pod warunkiem:
    - dobrania obciążenia,
    - zastosowania do zdalnego sterowania odpowiedniego zasilacza na 12 V
  • Poziom 10  
    Wykonanie instalacji nie będzie stanowiło problemu. Obawy mam przy łączeniu 12v z 230v, nie chciałbym czegoś przepalić.Nie jestem znawcą tego temetu, dlatego prosiłbym o łopatologiczne powiedzenie - połącz to z tym lub tamtym. Pojawił się też temat "dobrania obciążeń", to jest dla mnie problem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Temat zamykam.
    Wszystko działa jak trzeba. 3 reflektory halogenowe z żarnikami 100w + 1 zwykła żarówka 100w. Zasięg około 100m podany przez producenta sterownika sprawdza się.
    Dziękuję wszystkim za uwagę i pomoc.