Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS F5GL - Mało pamięci na dysku C...

10 Paź 2014 15:06 948 14
  • Poziom 9  
    Witam, mam dość nietypowy problem z wolnym miejscem na dysku C. Prawie nie ma na nim żadnych plików, zdjęć filmów, gier, a miejsca wraz nie ma, przez co laptop chodzi strasznie powolnie, da się coś z tym zrobić? Dodam, że używałem programu "Odkurzacz" do przeczyszczenia, zwolnił prawie 2GB miejsca, ale wraz się zapełnił.

Jeszcze do tego ma takie swoje "fochy" i czasami bywa że nie chce się włączyć, wpisze hasło widnieje ekran z napisem Zapraszamy i się nie włączy, albo gdy jest aktualizacja i jest dajmy na to 6 z 11 to też się nie zrobi choć by miał stać cały dzień.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Jakiej wielkości jest partycja C?
    Zamieść screena z zarządzania dyskami i SMART z Crystal Disk Info.
  • Poziom 43  
    Proponuje malwarebytes, adwcleaner, a na koniec ccleaner z czyszczeniem rejestru włącznie.
    Jak to nie przyniesie oczekiwanych efektów, moja propozycja przeniesienie tematu do działu "pogotowie antywirusowe"
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Najpierw trzeba sprawdzić stan dysku, poznać rozmiar partycji C oraz jaki jest tam system operacyjny zainstalowany a następnie dopiero działać.
    kokapetyl napisał:
    Proponuje malwarebytes, adwcleaner, a na koniec ccleaner z czyszczeniem rejestru włącznie.

kokapetyl napisał:
    Jak to nie przyniesie oczekiwanych efektów, moja propozycja przeniesienie tematu do działu "pogotowie antywirusowe"

Jeśli dysk okaże się uszkodzony to przeniesienie do działu "pogotowie antywirusowe" i skanowanie MBAM nie będzie miało sensu.
    Dlatego by nie wróżyć z fusów:
    RADU23 napisał:
    Zamieść screena z zarządzania dyskami i SMART z Crystal Disk Info.
  • Poziom 43  
    Masz rację, wskazany SMART dysku, ale samo zapełnianie się dysku coś sugeruje?
    kokapetyl napisał:
    ale samo zapełnianie się dysku coś sugeruje?

Owszem, pod warunkiem iż nie widnieje tam partycjia 40GB, gdzie jest wrzucony Windows7 + kilka programów .
    Dlatego proponuję poczekać na dokładniejsze informacje.
    kokapetyl napisał:
    Masz rację, wskazany SMART dysku, ale samo zapełnianie się dysku coś sugeruje?

Zapełnianie dysku wcale nie sugeruje, że mamy do czynienia z infekcją. Także najpierw poczekajmy na dane na temat stanu dysku, pojemności partycji oraz zainstalowanego systemu operacyjnego.
  • Poziom 43  
    To poczekamy na wyniki, które nas w tym przypadku interesują.
  • Poziom 9  
    Windows 7 Proffesional 64-bit
    Malwarebytesem próbowałem, ccleanerem też.

ASUS F5GL - Mało pamięci na dysku C... ASUS F5GL - Mało pamięci na dysku C... ASUS F5GL - Mało pamięci na dysku C...
    Za mała partycja jak na Win 7, stąd kłopoty z wolnym miejscem. Teraz trzeba będzie często czyścić pliki tymczasowe, a system będzie zajmował coraz więcej miejsca, im więcej będzie aktualizacji i programów. Będzie też trzeba przenieść plik wymiany na inną partycję, to trochę zwolni wolnego miejsca. To wręcz cud, że system działa z tak małą ilością wolnego miejsca. Nic dziwnego też, że jest wolny, zapewne masz też duży stopień fragmentacji plików. Na przyszłość partycję dla Windowsa 7 twórz minimum 70GB, a najlepiej ze 100GB. Dysk jest w porządku.
  • Poziom 9  
    Nie ja robiłem tutaj formata:) no ale koniec końców co w końcu zrobić z tym fantem?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Sektorek14 napisał:
    no ale koniec końców co w końcu zrobić z tym fantem?

Zgrać pliki z partycji D, usunąć ją, zwolnione miejsce wykorzystać do rozszerzenia partycji C. Moim zdaniem w całości.
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Nawet plik wymiany z tego co dobrze widzę jest już na dysku D, więc pozostaje Ci albo pousuwać niepotrzebne programy i wszystkie co możesz pliki tymczasowe oraz przenieść swoje dokumenty na inną partycję, albo mieć większą partycję z systemem. Poza tym, programy powinieneś w takim przypadku instalować na innej partycji.
  • Poziom 9  
    No dobra, dziękuję wszystkim za pomoc:)