Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dzwięku - PC, TV, kino domowe

ravixs12 10 Paź 2014 15:23 978 10
  • #1 10 Paź 2014 15:23
    ravixs12
    Poziom 8  

Witam, zamierzam podpiąć mój PC pod TV kablem miniHDMI - HDMI.
    Moje pytanie czy da się włączyć obraz z PC na TV alby dźwięk leciał z kina podpiętego do TV a nie głośników z PC?

0 10
  • Sklep HeluKabel
  • #2 10 Paź 2014 16:48
    BILGO
    Poziom 38  

ravixs12 napisał:
    Moje pytanie czy da się włączyć obraz z PC na TV alby dźwięk leciał z kina podpiętego do TV a nie głośników z PC?

Da się.
    Ale PC musi być podłączone do KINA a KINO do TV

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 10 Paź 2014 19:09
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

BILGO napisał:
    Ale PC musi być podłączone do KINA a KINO do TV

Nie musi.
    Wystarczy, by tv, jak i kino obsługiwało ARC.

0
  • #4 10 Paź 2014 19:15
    ravixs12
    Poziom 8  

Kino jak i TV obsługuje ARC ponieważ będę miał dźwięk z programów tv na kinie. Ale chodzi mi o to że kiedy przełączę pulpit z pc na tv to chce dźwięk mieć cały czas na kinie np.kiedy włączę film z pc. Wiem że jednym z pomysłów jest JACK-JACK PC-KINO.

0
  • #5 10 Paź 2014 19:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

No i przy podłączeniu komputera też powinno to zadziałać.
    Raczej wątpliwe jest, by karta w komputerze miała wyjście audio po optyku, więc pozostaje jack-2 chinch.

0
  • #6 10 Paź 2014 19:57
    marcin.waski
    Poziom 23  

Założyciel postu nawet nie raczył się pochwalić jaki ma sprzęt, a Wy odbijacie się od własnych monitorów - "może się da, może nie"...
    U mnie z PC przewód DVI-HDMI podłączony jest do amplitunera a amplituner do TV. Grafika to nVidia 210 (HDMI / DVI / VGA) - żadna rewelacja, a dźwięk DTS-MA HD 7.1 wypuszcza nawet po DVI...
    Większość MB ma na pokładzie cyfrowe wielokanałowe wyjście audio SPDiF - pytanie tylko co Kolega @ravixs12 ma za urządzenia?

0
  • #7 10 Paź 2014 20:46
    ravixs12
    Poziom 8  

Jest to Pioneer vsx-609rds, po prostu podłącze to sposobem Jack - 2 chinch bez żadnych kombinacji.

0
  • #8 11 Paź 2014 09:06
    grubs
    Poziom 32  

Tym sposobem uzyskasz tylko dźwięk stereo w kinie. Możesz wtedy sztucznie "podbić" dźwięk do 5.1, Jednak najlepiej było by podłączyć kablem optycznym ale w celu sprawdzenia czy jest to możliwe musiałbyś podać parametry komputera (model płyty głównej, karty dźwiękowej - jeżeli jest zewnętrzna), dodatkowo możesz podać model TV oraz karty graficznej.
    Przy odpowiedniej konfiguracji i sprzęcie możliwe jest uzyskanie DD 5.1 z TV.

0
  • #10 11 Paź 2014 12:43
    grubs
    Poziom 32  

No niestety niewiele da się tu zrobić.
    Sprawdziłbym tylko czy w opcjach dźwięku (panel realtek lub co tam masz) da się przypisać wyjście analogowe do wyjść standardowo przypisanych jako wejścia mikrofonowe i line out (bo zadaje się ta płyta ma tylko 3 gniazda jack).
    Jeżeli tak to można analogowo podpiąć do wejścia 5.1 w amplitunerze 5 kanałów.

0
  • #11 11 Paź 2014 14:46
    ravixs12
    Poziom 8  

Po prostu podepnę amplituner do pc kablem jack - 2 chinch a do tv kablem hdmi - minihdmi.
    Dodatkowo amplituner będzie jeszcze podpięty aby dźwięk z zwykłych programów telewizyjnych leciał przez niego.

Dodano po 1 [minuty]:

Myślałem, że da się to zrobić bez kabla jack - 2 chinch, dlatego napisałem ten temat.

0