Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WIEŻA PIONIEER SX-P730 + TV Samsung UE40F6400

10 Paź 2014 17:22 1245 12
 • Poziom 10  
  Witam. Przejdę od razu do rzeczy. A więc chce podłączyć tą wieże do TV aby dźwięk zamiast z głośników TV leciał przez głośniki podłączone do wieży, da się czy raczej nie?
  Kupiłem 2 x cinch/jack i podłączyłem cinch do wieży i jacka do WE słuchawkowego.
  Jak dałem na full poziom głośności w TV i wieży to wtedy lekko było słychać dźwięk w kolumnach ale trzeba przyłożyć ucho i dźwięk był zniekształcony.
  Dodam, że wieża działa bezproblemowo z CD, radiem.
 • Poziom 38  
  D-A-N napisał:
  i jacka do WE słuchawkowego.

  Jak sama nazwa wskazuje jest to wyjście słuchawkowe...
  W telewizorze powinieneś mieć wyjście audio... np SPDIF
  Wstaw zdjęcie wejść wszystkich w TV ;)
 • Poziom 32  
  Ten telewizor nie ma wyjścia audio, więc chyba jedyną metodą jest gniazdo słuchawkowe. Do którego wejścia wieży podłączyłeś ten kabel? Bo powinieneś podłączyć do LD in lub VCR/DAT IN/play i wzmacniacz przełączyć na odpowiednie wejście. Może trzeba włączyć wyjście słuchawkowe w menu telewizora.
 • Poziom 10  
  cinch podłączyłem do we Phono. Mam jeszcze wejścia :
  VCR/DAT:
  in/play (LP)
  REC (LP)
  Tak jak mówiłem, w TV od razu przełącza na słuchawki ale dźwięk jest tak cichy i zniekształcony, że tylko jak się ma ucho przy głośniku coś słychać a głośność w TV i wieży na full ustawiona.

  TV:
  Audio Device Connections
  This SMART TV has a wide range of connectors for audio input from devices such as amplifiers, Blu-
  ray players and DVD players. For better audio quality, it is a good idea to use an AV receiver.

  Digital Audio (Optical)

  ARC (Audio Return Channel)
 • Poziom 32  
  Phono to się akurat do tego nie nadaje. SPDIF jest wyjściem cyfrowym i nie można można go podłączyć do wejść analogowych w żaden prosty sposób. Podłącz do VCR/DAT IN i zobacz co będzie.
 • Poziom 10  
  VCR/DAT IN nic się nie dzieje, nawet się nie przełącza we wzmacniaczu, ciągle świeci się dioda z radia. Ale jak dałem na OUT REC to jest dźwięk z głośników od wierzy ale dźwięk np. menu TV leci przez głośniki z TV i nie działają funkcje wzmacniacza, np. bass EQ itp.
 • Poziom 32  
  Samo się nie przełączy tu musisz wybrać wejście jeśli nie działa vcr /dat to spróbuj LD, ale wejście musisz wybrać ty... OUT REC ta jest wyjście nie wejście....
 • Poziom 42  
  Proszę sprawdzić w menu telewizora, czy ma on osobno ustawianą regulację głośności na wyjście słuchawkowe. Coraz częściej się spotyka takie rozwiązanie. O ile jest, to być może jest ustawione na minimum w tej chwili.
 • Poziom 10  
  Jak włączam radio lub płyte CD to się samo przełącza. Poza tym w tej wieży nie da się samemu przełączać, nie ma takich przycisków w ogóle. Tak jak pisałem wcześniej, TV sam mi przełącza na słuchawki jak wykryje, że są podłączone i mam ustawione na 100% głośność.
  Jak mu podłącze cinch do wieży i jack'a do wejścia słuchawkowego w TV to leci dźwięk przez głośniki ale "omija"wzmacniacz. Co jest o tyle dziwne, że dźwięk sterowania TV leci przez TV a np. serial przez głośniki z wieży.
 • Poziom 32  
  D-A-N napisał:

  Jak włączam radio lub płyte CD to się samo przełącza. Poza tym w tej wieży nie da się samemu przełączać, nie ma takich przycisków w ogóle.
  Niemożliwe, musi być jakiś sposób... Nie służy temu przypadkiem FUNCTION?
 • Poziom 42  
  Trzeba wziąść pod uwagę, że kabelki mogą być uszkodzone, mimo, że nowe. Można by sprawdzić je na innym urządzeniu - tak na wszelki wypadek.

  I z innej beczki - kolega poprawnie podał model tego telewizora? Nie można go nigdzie znaleźć :(
 • Poziom 32  
  Problem jest taki, że nie można wybrać wejścia we wzmacniaczu, może dało się wybrać pilotem?
 • Poziom 10  
  Nie wiem, nie posiadam pilota bo wieże dostałem od kumpla, który chciał ją wywalić na śmietnik a szkoda by było jak jeszcze działa.
  Tutaj jest link do TV :
  http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-v...sem_20130321&gclid=CITBnMeDpMECFSXicgodJDAAjw

  Teraz zauważyłem ,że wkradł się mały błąd. Miało być UE40F6400 a nie UE40E6400.

  Edit:
  Dobra, udało mi się to podłączyć przez we słuchawkowe i VCR/DAT IN/play.
  Coś mi przycisk Funcion nie chciał działać i nie przełączał odpowiednio ale już jest ok:)

  PS. Ma ktoś najnowszego samsung link 2.0 i działa mu udostępniane plików na TV przez wi-fi ? bo mi w ogóle nie wyświetla TV (nie widzi go). Natomiast w lapku mam wersje 1.5 i nie ma żadnego problemu a nie mogę go zainstalować na kompie bo mi wywala, że muszę mieć wersje x64:/