Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WIEŻA PIONIEER SX-P730 + TV Samsung UE40F6400

D-A-N 10 Paź 2014 17:22 1143 12
  • #1 10 Paź 2014 17:22
    D-A-N
    Poziom 9  

Witam. Przejdę od razu do rzeczy. A więc chce podłączyć tą wieże do TV aby dźwięk zamiast z głośników TV leciał przez głośniki podłączone do wieży, da się czy raczej nie?
    Kupiłem 2 x cinch/jack i podłączyłem cinch do wieży i jacka do WE słuchawkowego.
    Jak dałem na full poziom głośności w TV i wieży to wtedy lekko było słychać dźwięk w kolumnach ale trzeba przyłożyć ucho i dźwięk był zniekształcony.
    Dodam, że wieża działa bezproblemowo z CD, radiem.

0 12
  • #2 10 Paź 2014 17:33
    BILGO
    Poziom 38  

D-A-N napisał:
    i jacka do WE słuchawkowego.

Jak sama nazwa wskazuje jest to wyjście słuchawkowe...
    W telewizorze powinieneś mieć wyjście audio... np SPDIF
    Wstaw zdjęcie wejść wszystkich w TV ;)

0
  • #3 10 Paź 2014 17:52
    lesławek
    Poziom 31  

Ten telewizor nie ma wyjścia audio, więc chyba jedyną metodą jest gniazdo słuchawkowe. Do którego wejścia wieży podłączyłeś ten kabel? Bo powinieneś podłączyć do LD in lub VCR/DAT IN/play i wzmacniacz przełączyć na odpowiednie wejście. Może trzeba włączyć wyjście słuchawkowe w menu telewizora.

0
  • #4 10 Paź 2014 18:44
    D-A-N
    Poziom 9  

cinch podłączyłem do we Phono. Mam jeszcze wejścia :
    VCR/DAT:
    in/play (LP)
    REC (LP)
    Tak jak mówiłem, w TV od razu przełącza na słuchawki ale dźwięk jest tak cichy i zniekształcony, że tylko jak się ma ucho przy głośniku coś słychać a głośność w TV i wieży na full ustawiona.

TV:
    Audio Device Connections
    This SMART TV has a wide range of connectors for audio input from devices such as amplifiers, Blu-
    ray players and DVD players. For better audio quality, it is a good idea to use an AV receiver.

Digital Audio (Optical)

ARC (Audio Return Channel)

0
  • #5 10 Paź 2014 18:50
    lesławek
    Poziom 31  

Phono to się akurat do tego nie nadaje. SPDIF jest wyjściem cyfrowym i nie można można go podłączyć do wejść analogowych w żaden prosty sposób. Podłącz do VCR/DAT IN i zobacz co będzie.

0
  • #6 10 Paź 2014 19:44
    D-A-N
    Poziom 9  

VCR/DAT IN nic się nie dzieje, nawet się nie przełącza we wzmacniaczu, ciągle świeci się dioda z radia. Ale jak dałem na OUT REC to jest dźwięk z głośników od wierzy ale dźwięk np. menu TV leci przez głośniki z TV i nie działają funkcje wzmacniacza, np. bass EQ itp.

0
  • #7 10 Paź 2014 21:09
    lesławek
    Poziom 31  

Samo się nie przełączy tu musisz wybrać wejście jeśli nie działa vcr /dat to spróbuj LD, ale wejście musisz wybrać ty... OUT REC ta jest wyjście nie wejście....

0
  • #8 10 Paź 2014 21:21
    Polon_us
    Poziom 40  

Proszę sprawdzić w menu telewizora, czy ma on osobno ustawianą regulację głośności na wyjście słuchawkowe. Coraz częściej się spotyka takie rozwiązanie. O ile jest, to być może jest ustawione na minimum w tej chwili.

0
  • #9 10 Paź 2014 22:08
    D-A-N
    Poziom 9  

Jak włączam radio lub płyte CD to się samo przełącza. Poza tym w tej wieży nie da się samemu przełączać, nie ma takich przycisków w ogóle. Tak jak pisałem wcześniej, TV sam mi przełącza na słuchawki jak wykryje, że są podłączone i mam ustawione na 100% głośność.
    Jak mu podłącze cinch do wieży i jack'a do wejścia słuchawkowego w TV to leci dźwięk przez głośniki ale "omija"wzmacniacz. Co jest o tyle dziwne, że dźwięk sterowania TV leci przez TV a np. serial przez głośniki z wieży.

0
  • #10 10 Paź 2014 22:29
    lesławek
    Poziom 31  

D-A-N napisał:

Jak włączam radio lub płyte CD to się samo przełącza. Poza tym w tej wieży nie da się samemu przełączać, nie ma takich przycisków w ogóle.
    Niemożliwe, musi być jakiś sposób... Nie służy temu przypadkiem FUNCTION?

0
  • #11 10 Paź 2014 22:58
    Polon_us
    Poziom 40  

Trzeba wziąść pod uwagę, że kabelki mogą być uszkodzone, mimo, że nowe. Można by sprawdzić je na innym urządzeniu - tak na wszelki wypadek.

I z innej beczki - kolega poprawnie podał model tego telewizora? Nie można go nigdzie znaleźć :(

0
  • #12 10 Paź 2014 23:06
    lesławek
    Poziom 31  

Problem jest taki, że nie można wybrać wejścia we wzmacniaczu, może dało się wybrać pilotem?

0
  • #13 11 Paź 2014 09:01
    D-A-N
    Poziom 9  

Nie wiem, nie posiadam pilota bo wieże dostałem od kumpla, który chciał ją wywalić na śmietnik a szkoda by było jak jeszcze działa.
    Tutaj jest link do TV :
    http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-v...sem_20130321&gclid=CITBnMeDpMECFSXicgodJDAAjw

Teraz zauważyłem ,że wkradł się mały błąd. Miało być UE40F6400 a nie UE40E6400.

Edit:
    Dobra, udało mi się to podłączyć przez we słuchawkowe i VCR/DAT IN/play.
    Coś mi przycisk Funcion nie chciał działać i nie przełączał odpowiednio ale już jest ok:)

PS. Ma ktoś najnowszego samsung link 2.0 i działa mu udostępniane plików na TV przez wi-fi ? bo mi w ogóle nie wyświetla TV (nie widzi go). Natomiast w lapku mam wersje 1.5 i nie ma żadnego problemu a nie mogę go zainstalować na kompie bo mi wywala, że muszę mieć wersje x64:/

0