Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nissan sunny 1.4 n1.4 91r czy to wtrysk czy gaźnik

02 May 2005 09:04 5829 17
  • Level 20  
    Kupiłem nissana 1.4 z niemiec i nie wiem czy jest na jednopunkcie czy na gaźniku, zdjąłem filtr powietrza i wygląda mi niestety na gaźnik tylko pewnie z elektroniką bo ma sondę lambda(jeden przewód) i sporo kabelków złączek i podciśnień. Jęśli jest to gaźnik to troszkę się zawiodę bo chciałem założyć gaz a nie wyobrażam sobie jakiegoś tam wypalania benzynki z gaźnika. Jesli ktoś ma jakieś ciekawe info o tym aucie to proszę o pomoc .Ciekawią mnie też obroty biegu jałowego i ich regulacja. Dodam, że auto jest 4 drzwiowe w sedanie rocznik 91 silnik 1.4
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 16  
    na 99 proc masz monowtrysk

jak zdejmiesz filtr to w tej mniejszej przegrodzie powinienes zobaczyc druty przeplywki a po srodku gardzieli wtryskiwacz
  • Level 20  
    Poprzednio miałem kadetta na mono wtrysku i tam jak zdjąłem filtr to nawet ślepy by poznał ,że to jednopunkt (wielka dziura i na górze wtrysk boscha)a tu malutkie przegrody i jakieś rureczki -pomyślałem że to dysze, a może wie ktoś jak taki silnik sprawuje się na gazie
  • Level 34  
    W twoim silniku jest zamontowany gaźnik firmy Hitachi o symbolu 21L04 za sterowaniem elektronicznym, wtrysk paliwa został wprowadzony w 1992 r. i był to wtrysk wielopunktowy podobnie jak w Nisanie Micra k11 . silnik 1 i 1,3l.
  • Level 20  
    Niestety z tego roku to prawie na pewno jest gaźnik, tyle że z elektroniką. Parę dni temu trafił do mnie taki sprzęt, też byłem zdziwiony. Wtrysk łatwo poznać, tak jak piszą koledzy - wtryskiwacz na samym środku,po zdjęciu filtra.
  • Level 17  
    a możesz podac oznaczenie silnika ? GA14DE to wtrysk jednopunktowy - a wtrysk jednopunktowy był juz stosowany a Nissanach N13sprzed 1990 - miałem takiego z 1989 i był to wtrysk (silnik 1600).
  • Level 21  
    Wersje niemiecki były na gaźniku sterwanym kompem. Zobacz poprostu czy jest pompka paliwa przy głowicy i sprawa rozwiązana. Miałem takiego wynalazek jakich mało sprzedałem.
  • Level 20  
    Potwierdzam, pompka mechaniczna przy głowicy i po oględzinach mam gaźnik z elektroniką i mnóstwo podciśnień rureczek ,banieczek i takich dziwnych czujników. Jest też sonda lambda i oczywiście katalizator.
    Mam jeszcze pytanie co do rozrządu czy jest tam łańcuch czy pasek, silnik jak już pisałem 16v n14 rok 91
  • Level 22  
    Witam
    Nie wiem czy u Ciebie też ale w w silnku 1.6i występuje pasek zębaty z napinaczem autom. - typ: 106x1010x19
  • Level 2  
    mam taki sam typ silnika u mnie są łańcuchy
  • Level 15  
    Witam
    Posiadam Nissana Sunny n14 91 rok na gazniku elektronicznym , jest tam zamontowany łańcuch, wymienia sie podbno po 300 tys km.
    Auto ma przejechane 190 tys km i zadnej awari, jedynie co wymieniam to olej i filtry, auto nie bierze ani grama oleju, 3 lata temu zalozylem inst gazowa i zrobilem na niej 60 tys km, auto mam od nowosci i jestem zdania ze TO NAJLEPSZE AUTO JESLI CHDOZI O NIEZAWODNOSC I EKSPLOATACJE I eKONOMIE
  • Level 20  
    U mnie też jest łańcuch, bo pasek mam tylko od arternatora i chyba pompa wodna, bo nie mam wspomagania. Stonkers - dzięki za pocieszające informacje, mam nadzieje że jak założę gaz to też nie będę musiał o nic się martwić.
  • Level 12  
    witam.

mam sunnego 1,4 1993 r. z niemiec.

w dowodzie ma napisane ze 55kW, ale patrzylem i z tylu glowicy sa 4 wtryskiwacze wiec wielopunktowy wrtysk. problem w tym ze na wielopunkcie nissany byly 65kW.

o co tu chodzi??? numery silnika sie zgadzaja.

p.s. wszedzie pisza ze sunniacze mialy monowtrysk. tymczasem one maja albo gaznik st elektronicznie, albo wielopunkt
  • Level 14  
    mój kolega posiada nisana sunny 1,4 elx 16V 92' bylismy ostatnio razem u gaziarza odkrecil filtr powietrza i powiedzila ze jest to gaznik, wiec albo fachowiec sie kiepsko zna albo jest to jakis ewenement. zaproponowal inst. gazowa zwykłą, albo z pelna elektronika , dziwne troche jak uwazacie?
  • Level 12  
    bo z wtryskiem to dopiero od 1993 produkowali!
  • Level 26  
    Czy tak trudno odkręcić pokrywę filtra i znaleźć monowtryskiwacz albo zamiast niego zbiorniczek gaźnika?
  • Level 12  
    nie trzeba tego robic gdyz nissany sunny nigdy nie mialymonowtrysku. albo gaznik albo fullwtrysk. sprawa jest wiec prosta. jezeli z tylu glowicy nie ma wtryskiwaczy to znaczy ze jest gaznik
  • Level 20  
    Temat zamknięty był to elektroniczny gaźnik - auto sprzedane.