Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Mildton 200 kto coś doradzi ?

przemo102 10 Paź 2014 19:16 627 4
  • #1 10 Paź 2014 19:16
    przemo102
    Poziom 9  

Witam, kupiłem niedawno kolumny Mildon 200 zapłaciłem za nie 500zł razem ze wzamacniaczem Pionieer A-209R.
    w kolumnach wysiadły wysokotonowe głośniki już mam nowe oryg.
    reszta jest OK mają wymienione membrany.

Pytanie jest następujące:
    Podpiłem je pod mój amplituner z kina domowego Denon AVR 1306 niby 5*110W w trybie stereo dają rade ale jednak czuje że mogłyby więcej.

Na tym co dostałem do głośników to już całkiem słabo grają, ten pionieer a-209r na poboru mocy z sieci 130w to chyba też nie zbyt duże ma możliwości.

więc jaki wzmacniacz polecacie bym mógł pograć dobrze, głośno i nieraz na imprezie długo na tych mildtonach??

a może jest alternatywa i można kupić amlituner 5.1 który będzie grał w domu w trybie stereo, 5.1 i na dłuższe granie też da rade i nie będzie się grzał?!

z góry dzięki za każdą pomoc, nie jestem specjalistą w domowych nagłośnieniach raczej zaczynam przygode:P

• #2 10 Paź 2014 23:02
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Potrzebujesz końcówki mocy albo mocnego wzmacniacza stereo(2.0) a nie 5.ileś tam.

• #3 10 Paź 2014 23:19
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

PANICZKAMIL napisał:
    Potrzebujesz końcówki mocy
    Do domu? Do tych zestawów?
    przemo102 napisał:
    Podpiłem je pod mój amplituner z kina domowego Denon AVR 1306 niby 5*110W w trybie stereo dają rade ale jednak czuje że mogłyby więcej.
    Taaa.
    przemo102 napisał:

Na tym co dostałem do głośników to już całkiem słabo grają, ten pionieer a-209r na poboru mocy z sieci 130w to chyba też nie zbyt duże ma możliwości.
    Do domu 45W powinno w zupełności wystarczyć. Co to znaczy że słabo grają?
    przemo102 napisał:
    nieraz na imprezie długo na tych mildtonach??
    Żaden. To nie jest sprzęt do nagłaśniania imprez. Chyba że chcesz wymieniać głośniki kilkukrotnie w trakcie imprezy.

• #4 11 Paź 2014 06:54
    wkj
    Poziom 34  

przemo102 napisał:
    Witam, kupiłem niedawno kolumny Mildon 200 zapłaciłem za nie 500zł razem ze wzamacniaczem Pionieer A-209R.
    w kolumnach wysiadły wysokotonowe głośniki już mam nowe oryg.
    reszta jest OK mają wymienione membrany.

Pokaż no zdjęcie głośników od frontu, co by się nie okazało że poprzez zastosowanie nie oryginalnych części spadła efektywność kolumn i obawiam się by głośno zagrały musisz mieć większy wzmacniacz.

• #5 11 Paź 2014 10:40
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

telecaster1951 napisał:
    Do domu? Do tych zestawów?

Tak - miałem takie coś kiedyś w domu - końcówka mocy i przedwzmacniacz Technicsa - teraz zmieniłem na TA12 + 1xTA18 :P

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME