Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Trend Plus - Migajacy wyswietlacz

Smyk11 10 Paź 2014 20:20 7992 20
  • #1 10 Paź 2014 20:20
    Smyk11
    Poziom 5  

Witam !
    Mam taki otóż problem. Wymieniłem rozbity wyświetlacz na nowy. Po wymianie nowy wyświetlacz zaczął mrugać na biało po zablokowaniu i odblokowaniu ekranu. Stwierdziłem ze to uszkodzony wyświetlacz wiec odesłałem go do sprzedawcy a ten oddał mi za niego pieniadze po czym kupiłem następny. Zamontowałem go i znów to samo wiec juz nie wiem czy to napewno jest wina wyświetlacza. Prosze was o pomoc, co może być przyczyną?

Na filmie widac jak zachowuje sie tel:http://youtu.be/dC9igtcFSoI

2 20
  • #2 10 Paź 2014 22:02
    sm233
    Poziom 36  

Zmień części na oryginalne i problem ustąpi.

0
  • #3 30 Paź 2014 16:04
    Sebastian.R
    Poziom 20  

Porada wyżej typu : kup drugi telefon a problem ustąpi :D .
    Ja mam podobny problem. Po wymianie digitizera na ten który jest obsługiwany i LCD mam też taki problem Sprawa leży po stronie softu. Zauważ że Trend Plus S7580 to tak naprawdę S Duos ino prztaktowany. Nie wiem tego dziś na 100% a jedynie na 50% ale jutro moja pewność wzrośnie lub zmaleje - zależy od tego co ujrzę jak rozbiorę oryginalnego S Duos-a kupionego przez znajomą w UK.

0
  • #5 30 Paź 2014 18:38
    Sebastian.R
    Poziom 20  

Kupić nowy telefon. Wtedy to i gwarancja będzie. :D
    Jak odróżnić produkt nieorginalny ? Po cenie ? Ją można zawsze podnieść :)

Dodano po 54 [minuty]:

Wasze rady są jaknajbardziej prawidłowe fakt jednak taki że digitizer został wymieniony na podstawie między innymi danych z tasiemki. Także kasa została wydana i teraz trzeba zastanowić się co z fantem zrobić. Oczywiście jest szansa że jakby kupiło się od 10-20 sprzedających różnych , to trafiłoby się w końcu na "oryginalny" czyli taki nie dający efektu mrugania i finalnie zwisu.
    Ja jestem właśnie na etepie wyczajenia czemu tak się dzieje. Bo i u mnie podobnie. Ja digitizer sprowadziłem z ebay kierując się najpierw symbolem z pudełka i naklejki (w telefonie) a gdy wyszło że zakup nie trafiony bo nie pasuje (sic!) musiałem szukać po symbolach z ribbona czyli tasiemki z chipem.
    Nie miejcie mi za złe że Wasze odpowiedzi uważam za mało przytatne bo wiadomo że oryginały zawsze działają jedynie jakbyście drodzy panowie napisali jak odróżnić oryginał od podróbki to byłoby wręcz zaje...cie. I każdy borykający się z takim problemem już by miał łatwiej. Oczywiście , o ile Was stać i macie takową wiedzę.

0
  • #7 30 Paź 2014 22:02
    Sebastian.R
    Poziom 20  

a oni mają skąd ? ino drożej...
    Ale spoko , zamiast 45zł zapłacisz podwójnie i to sprawi że jesteś szczęśliwszy ?
    Ja się spodziewałem że mi wyczerpującą odpowiedź jak odróżnić a Ty mi że kupując od tego który kupuje od Chińczyka u którego i ja kupuję. Bu cha cha cha :D
    Wiesz , bardziej by mnie przekonało opis " podróbki nie mają tu a tu napisu ". Rozbawiłeś mnie tą odpowiedzią z linkiem do sklepu. Na ebay też kupuję.Dzięki.

Dodano po 6 [minuty]:

Wiele telefonów naprawiłem i wiem że nie sklep daje gwarancje oryginalności. Dopiero pewne szczegóły , ja wiem ... napisy , znaczki czy inne mało widoczne szczegóły które tylko producent daje bo Chińczyka nie stać na wielką precyzję. Aaa... wtedy tak. Inaczej nie ma pewności co się kupi. Musiałby być wydany certyfikat czy hologram autentyczności.

Dodano po 2 [minuty]:

W tym przypadku będzie soft. W nim wpisany jakiś konkretny ID digitizera czy LCD i to będzie wszystko. Jak do tego się dogrzebę to tu napiszę.

Dodano po 16 [minuty]:

Tylko że jakby chodziło o ID to już od startu byłoby źle. A tu dopiero jak się poinicjuje wszystko. No przedziwna sprawa.

Dodano po 4 [minuty]:

@Smyk11 - gdzie kupiłeś wyświetlacz który daje takie efekty ? No i napisz symbole jakie są na tasiemce - na oryginale jak i tym drugim.

0
  • #8 30 Paź 2014 22:28
    tele_sim
    Poziom 33  

Sebastian.R napisał:
    W tym przypadku będzie soft. W nim wpisany jakiś konkretny ID digitizera czy LCD i to będzie wszystko. Jak do tego się dogrzebę to tu napiszę.

Dodano po 16 [minuty]:

Tylko że jakby chodziło o ID to już od startu byłoby źle. A tu dopiero jak się poinicjuje wszystko. No przedziwna sprawa.

Dodano po 4 [minuty]:

@Smyk11 - gdzie kupiłeś wyświetlacz który daje takie efekty ? No i napisz symbole jakie są na tasiemce - na oryginale jak i tym drugim.
    Uparty jestes kolego, ale szukaj działaj z softem- nie pomoże...

0
  • #10 31 Paź 2014 09:10
    tino2003
    Admin grupy GSM

Sebastian.R napisał:
    Ja się spodziewałem że mi wyczerpującą odpowiedź jak odróżnić a Ty mi że kupując od tego który kupuje od Chińczyka u którego i ja kupuję. Bu cha cha cha

Ty się tak nie śmiej bo ci szczęka z zawiasów wyleci i będzie problemik tylko poczytaj forum a dowiesz się, że sklep który podałem jako jeden z niewielu w Polsce sprzedaje oryginalne części zamienne a jeżeli jest inaczej to informację o tym masz pod każdym produktem.

Sebastian.R napisał:
    Wiele telefonów naprawiłem

Znaczy się siedem czy dwanaście, naprawiłeś? :D

Prowadząc serwis od kilkunastu lat też sporo naprawiłem i wiele lat temu wyciągnąłem wnioski, że trzeba stosować oryginalne produkty, najwidoczniej ty takich nie wyciągasz skoro szukasz rozwiązań softowych przy niedziałającym LCD.

0
  • #11 31 Paź 2014 09:39
    michael20szydl
    Poziom 16  

Sebastian.R napisał:
    "nie pomoże" - znaczy szukałeś rozwiązania tą drogą ?

Odpowiedz kolego jeszcze ile telefonów naprawiłeś z opisanym problemem wyżej za pomocą softu?
    Najtańsze wyświetlacze ludzie kupują mając nadzieje że będzie jakość oryginału. Poczytaj forum trochę jak wiele jest problemów z trendem gdzie ludzie kupują np. najtańsze zamienniki dotyku wkładają i mają zwis na logo samsunga . Ja czytając forum nie znalazłem nikogo kto by to naprawił za pomocą softu. Nikt nie broni Ci działać wgrywaj do bólu.

Po czym odróżnić oryginał od zamiennika. Obecnie wiele zamienników jest zrobionych tak że jest ciężko to rozpoznać dlatego Ci kolego piszą wyżej że zdecydowanie tutaj odgrywa rola sprawdzonego sprzedawcy i własna świadomość tego że oryginalna część np lcd do trenda w oryginalne nie kosztuje 45 zł ale cóż tłumaczyć można ludzie wiedzą swoje. I dobrze bo pracując codziennie w serwisie wielu klientów przychodzi z częściami z alledrogo i wychodzi rozczarowanych że coś po zamontowaniu nie pasuje nie działa.
    Kolego oczekujesz że ktoś Ci powie że nie ma napisu tu czy tu i wtedy określisz czy oryginał czy nie, każdy dotyk każda część ma inna charakteryzację i przecież sam napisałeś że naprawiłeś wiele telefonów więc taką wiedzę sam posiadać powinieneś.

0
  • Pomocny post
    #12 31 Paź 2014 21:04
    Sebastian.R
    Poziom 20  

No i problem rozwiązany :) Mówiłem że sprawa obija się o soft i ID LCD oraz digitizera.
    Samsung Galaxy Trend Plus - Migajacy wyswietlacz Samsung Galaxy Trend Plus - Migajacy wyswietlacz
    Nic nie mryga i nie wiesza się. Nie wydałem ani złotówki a jak sami widzicie LCD i digitizer pozostał bez zmian. Czyli płyta z S7580 a digitizer widać z Duos-a. Pozdrawiam :P

Dodano po 28 [minuty]:

Jak znajdę czas to nagram video i wrzucę na YT bo pewnie nie wierzycie.

Dodano po 4 [godziny] 39 [minuty]:

Oto filmik http://www.youtube.com/watch?v=ZUHuTsihstQ , miłego oglądania :)

1
  • #15 01 Lis 2014 21:45
    Sebastian.R
    Poziom 20  

Nagram filmik jeszcze raz :/ .Tym razem z SIM , kartą pamięci . Zrobię to porządnie.

Dodano po 5 [godziny] 20 [minuty]:

Obiecany filmik :
    http://youtu.be/LzwIgRmqo9g

Dodano po 1 [minuty]:

Panowie! Nie ulega wątpliwości że Wasza wiedza i doświadczenie gniecie moje ale w tym przypadku chyba udało mi się Was zaskoczyć :D ?

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Pod filmikiem dałem komentarz. Fajnie jakbyście coś napisali na ten temat . Dziękuję

0
  • #16 02 Lis 2014 08:25
    mobista
    Poziom 35  

Sebastian.R napisał:
    Porada wyżej typu : kup drugi telefon a problem ustąpi :D .
    Ja mam podobny problem. Po wymianie digitizera na ten który jest obsługiwany i LCD mam też taki problem Sprawa leży po stronie softu. Zauważ że Trend Plus S7580 to tak naprawdę S Duos ino prztaktowany. Nie wiem tego dziś na 100% a jedynie na 50% ale jutro moja pewność wzrośnie lub zmaleje - zależy od tego co ujrzę jak rozbiorę oryginalnego S Duos-a kupionego przez znajomą w UK.

A mi się wydawało, że S756x od S7580 różni się CPU,ale się nie kłócę ;).

0
  • Pomocny post
    #17 02 Lis 2014 09:27
    Sebastian.R
    Poziom 20  

Rozebrałem Duosa , Trenda i Trenda Plusa. Stwierdzam że Duos i Trend są niemal identyczne. Trend plus się różni (co nie dziwne) tym prockiem i nie tylko. Miałem foty ale chyba córka mi je z aparatu usunęła :/ .
    Poza tym temat dotyczy migającego LCD po uśpieniu/wygaszeniu. Nie chodzi więc o typ procesora (rozmowa tu lekko wjeżdża w offtop).
    Czemu Wy panowie podparliście się tym że nie orginalne (wątpię bo możliwe że jednak oryginalne) części bo nie kupione w Magbossie ? A bo po to by już nie drążyć tematu i nie dociekać. Ja nie dałem za wygraną gdyż tu przydaje się wiedza z dziedziny programowania AVR i zastosowania LCD z telefonów komórkowych (np od noki 3310 6610 czy siemensa S65).
    Jak widzę jako jedyny tu sprawę rozwiązałem (ten problem) lecz od Was nie odczytam słowa poparcia. No, przepraszam .. jedynie moderator napisał że filmik zrobił wrażenie :D .
    Ale za to od Was dowiedziałem się że za mało telefonów naprawiłem (pewnie patrząc na pasek zielono czerwony nad avatarem) i nie mam co się z Wami równać. Także więcej autokrytyki panowie , wszystkiego nie wiecie co widać. Ten temat przynajmniej czegoś nowego Was naucza :) .Pozdrawiam.

0
  • #18 02 Lut 2015 16:58
    ania2020
    Poziom 1  

a ja mam inny problem z wyświetlaczem w trendzie a mianowicie w pewnym momencie wszystkie kolory blakną i są blade a normalnie są żywe. po jakimś czasie ok. 10 min. wszystko wraca do normy . czym to może być spowodowane ?

0
  • #19 02 Lut 2015 18:35
    tele_sim
    Poziom 33  

Ania podloz drugi LCD

Dodano po 3 [minuty]:

Ania podloz drugi LCD

0
  • #21 23 Kwi 2015 12:54
    Sebastian.R
    Poziom 20  

Dla pytających mnie na PW jak to zrobiłem , odpowiadam że dokładnie nie wiem ale ma to związek z tym ID zapisanym w jakimś pliku który się traci przy hardresecie. Za pierwszym razem mi się nie udało a za kolejnym. Także nie traćcie nadziei , tyle powiem :)

-1