Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kupić słuchawki do muzyki?

Korczu123 10 Paź 2014 20:51 1236 7
  • #1 10 Paź 2014 20:51
    Korczu123
    Poziom 2  

Witam. Mam pytanie odnośnie słuchawek.
    Otóż nie wiem jakie kupić. Dobrze by było gdyby:
    -kosztowały +/- 400 zł
    -były by przeznaczone głównie do słuchania muzyki
    -znany, sprawdzony producent.
    -słuchawki zamknięte (czy jak to tam się nazywa, nie mam zielonego pojęcia o tym :D )
    Wiadomo, chciałbym żeby dobrze wyglądały( mam 15 lat i wiadomo, że to dla mnie istotne) :D

Jeżeli coś gdzieś jakoś źle zrobiłem to prosiłbym o wyrozumiałość, jestem "świeży" na forum ;)

0 7
  • #2 10 Paź 2014 20:53
    technikabasenowa
    Poziom 33  

Co to znaczy dobrze wyglądały? to względne :-) ja polecam senki HD215.

0
  • #3 10 Paź 2014 21:22
    Korczu123
    Poziom 2  

Hyhy dokładnie pojęcie względne ;) zaraz zobacze i edytuje :)
    EDIT noo fajne fajne aa dźwięk z telefonu dobrze odda ich brzmienie? Czy zainwestować w coś do odtwarzania?

0
  • #5 11 Paź 2014 16:33
    technikabasenowa
    Poziom 33  

Poza wyglądem i jakością bezwzględna przymiarka i to nie na chwilke tylko przynajmniej naście minut, ja przerzuciłem kilka modeli i dopiero hd215 pozwala na ich używanie kilka godzin i uszy nie odpadają jak w innych :D

0
  • #6 25 Gru 2014 17:08
    Jap
    Poziom 28  

I ja podłączę się do tematu

Połakomiłem się na Krüger & Matz KM 665 (różne opinie w necie) i to był OGROMNY BŁĄD.

Kilka słów o sprzęcie zasilającym słuchawki - jako źródła dźwięku wykorzystuję BD Philipsa 9600 z przetwornikami cyfrowo analogowymi firmy Burr-Brown - zasilane osobnym zasilaczem z toroidalnym trafo. Do tego wzmacniacz DIY słuchawkowy hybrydowy pracujący w klasie A z przedwzmacniaczem na lampie.
    Zaznaczam, że nie jestem audiofilem - lubię miło posłuchać muzyki i szukam / buduję samodzielnie sprzęty o przyzwoitych parametrach.
    O słuchawkach - Słuchawki Krüger & Matz KM 665 sprawiają wrażenie niesamowicie solidnych, Elementy są na prawdę świetnej jakości. I tu się kończy zachwyt. Dźwięk jest MASAKRYCZNY! Tylko dudnienie basu. Tony średnie jak i wysokie są STŁAMSZONE przez wszechobecny bas. Te słuchawki prawdopodobnie przypadną do gustu osobom uwielbiającym DISCO i MP3 w jakości 128kbps - gdzie liczy się tylko bas bas bas (kiedyś też należałem do tego pokolenia - do momentu zmiany sprzętu na taki, na którym można usłyszeć coś więcej).
    Niestety nawet ten bas nie wydaje się być dobrze kontrolowany. Wydaje się, jakby był wzmocniony tylko w pewnym paśmie (strzelam - 100 - 300Hz). Dzięki temu stłamszeniu basem całkowicie znika efekt przestrzenności. Zmuszony byłem oddać słuchawki i chwilowo wykorzystuję PHILIPS SHP2700 za .... 59PLN w Biedrze (ok 140PLN poza). Philipsy grają jakby o kilka klas lepiej!

Czy możecie polecić coś lepszego od PHILIPS SHP2700? max 300PLN. Ze względu na preferencję szerokiej sceny jak i dobrego dołu powinny to być słuchawki półotwarte.

0
  • #7 25 Gru 2014 22:25
    Samson90
    Poziom 10  

Jak chcesz posłuchać muzyki na naprawdę konkretnym poziomie to polecam Aurvana Live. Po prostu kosmos w takiej cenie nic lepszego nie znajdziesz

0
  • #8 26 Gru 2014 12:33
    Maxim128
    Poziom 14  

Polecam Senki HD202. Mają bardzo dobry bas, tylko trochę za małe muszle ale powinny Ci przypasować.

0