Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Husqvarna 226HS99S - Przy mocniejszym przygazowaniu dlawi sie i gasnie

10 Paź 2014 20:51 1314 4
  • Poziom 9  
    Witam,
    Nie znam sie zabardzo na tych rzeczach kupilem uzywany model, bardzo malo ponoc uzywany w co wierze gdyz wyglada na w miare nowy ponoc model z 2013 roku. Wszystko mialo byc igla ale przy odbiorze osobistym okazalo sie ze przy ostrzejszym przygazowaniu pila dusi sie , zwalnia i gasnie. Gosc byl zdziwiony i mowil ze ostatni raz uzywal ja 10mies temu i wszystko bylo idealnie. Pile wzialem tak czy tak bo udalo mi sie ja wylicytowac w dobrej cenie a gosc pozbywal sie calego sprzetu ogrodniczego z racji przeprowadzki. Mowil ze uzywal zawsze drogiego oleju do paliwa. Tyle historii. Pila pali idealnie, czuje ze ma kompresje. Jak powoli wchodze na obroty rozkreca sie i juz chodzi na pelnych obrotach ale jak wcisne gaz do spodu to sie dlawi i gasnie. Zobaczylem ze pod pokrywka filtra powietrza nie bylo zadnego wkladu - wszystko bylo czyste jak nowe zadnego kurzu itp. Wsadzilem bawelniana szmatke cienka + troche gabki grubosci 1,5 cm na wszelni wypadek. Wyczyscilem filtr paliwa sprezarka, swieca nie jest zabrudzona ani okopcona. Dzisaj zauwazylem ciekawa rzecz - powietrze jest zasysane poprzez 3 dziurki w obudowie filtra powietrza jesli zatkam palcem 2 z 3 dziurek wlotowych pila wkreca sie szybko i idealnie bez zadnego dlawienia. Mieszanka nie jest najnowsza ale to chyba nie jest przyczyna problemu? Co to moze byc, nie chce w ciemno rozdzierac gaznika zeby cos bardziej nie popsuc. Pila naprawde wyglada na uzywana kilka razy. Poradzcie cos. Z gory dzieki!
  • Poziom 1  
  • Poziom 23  
    Świeże paliwo i niech Pan odkręci dyszę H o 0,25 obrotu.
  • Poziom 9  
    Dziekuje za rady- co do tej dyszy to nie widze zadnej srubki z zewnatrz procz tej ktora jest przy lince gazu mniemam ze sluzy regulacji biegu jalowego/wolnych obrotow. A gdzie dwie pozostale? Na gazniku pisze Walbro ale bez jakiegos dokladniejszego modelu chyba ze gdzies ukryty a ja nie zauwazylem. Wklejam zdjecie gaznika z instrukcji serwisowej (numery czesci). Numer czesci gaznika to: 523 07 15-01. Jeszcze jedna dziwna rzecz ktora wlasnie zauwazylem - jak pile trzymam ostrzem pionowo w dol wkreca sie odrazu w innych polozeniach ja dlawi...hmmm
  • Poziom 18  
    Warto na pewno gaźnik porządnie umyć i to nie w benzynie, ale profesjonalnie w myjce ultradźwiękowej. Podane objawy pasują do zbyt ubogiej mieszanki. Może gaźnik do regulacji, a może powietrze przedostaje się np. uszkodzonym uszczelniaczem? Sprawdź to.