Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MP250 - nieprawidłowy wydruk wzoru dysz

luk4sxyz 10 Paź 2014 20:59 1506 9
  • #1 10 Paź 2014 20:59
    luk4sxyz
    Poziom 9  

Witam.
    Napełniłem głowice drukujące w w/w drukarce i niestety ale wydruk nie jest zadowalający. Tekst czarny jest lekko rozmazany a próba druku koloru czarnego za pomocą kolorowego kartridża wychodzi jasno szaro-zielona. Problemy dobrze obrazuje wzór poprawności pracy dysz.
    Co może być nie tak? Zatkana bądź uszkodzona głowica?

0 9
  • #2 10 Paź 2014 23:57
    marek216

Poziom 43  
  • #3 11 Paź 2014 00:42
    luk4sxyz
    Poziom 9  

Czyszczenie było wykonywane kilka razy(długie) Kalibracja nie wiem czy ma sens bo praktycznie żaden z prostokącików nie jest drukowany prawidłowo-wszystkie mają wyraźne białe pionowe kreski więc nie ma z czego wybrać. Czy możliwe, że pojedyncze dysze uległy jakimś sposobem uszkodzeniu? Dodam jeszcze, że odcisk dysz na chusteczce jest prawidłowy w przypadku obydwu wkładów.

0
  • #4 11 Paź 2014 17:47
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 11 Paź 2014 20:38
    luk4sxyz
    Poziom 9  

Nie były regenerowane, ale chyba już wiem w czym tkwi problem. Tusz czarny był wyłożony od razu jak zaczął robić blady wydruk. Czarne prostokąty przy literach BK są lekko rozbryzgane, więc może to problem z ciśnieniem? Wie ktoś może jaki to rodzaj gąbek, te w kartridżu?

0
  • #6 11 Paź 2014 20:57
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 11 Paź 2014 21:59
    luk4sxyz
    Poziom 9  

W przypadku czarnego musiałem już wyłączyć sprawdzanie atramentu, a w przypadku kolorowego cały czas licznik stoi na "tusz na wyczerpaniu". Drukarki tej nie da się przedwcześnie wyłączyć bo zawsze chowa tusze przed wyłączeniem. Wkłady napełnianie pierwszy raz, były przemyte dokładnie ciepłą destylowaną wodą przy użyciu strzykawki i klipu, ale po tym sobie leżały kilka dni, więc może woda nie przepłukała wszystkiego i jakieś drobinki zaschły przez ten czas. Zastanawiają mnie właśnie rozbryzgane czarne prostokąty BK. Nie znam się na tym, ale czy to może być spowodowane częściowo przyschnięta dyszą/dyszami bądź powietrzem?

0
  • #8 11 Paź 2014 22:01
    marek216

Poziom 43  

luk4sxyz napisał:
    Drukarki tej nie da się przedwcześnie wyłączyć bo zawsze chowa tusze przed wyłączeniem.

Zabierz jej napięcie i nie opowiadaj głupot.

luk4sxyz napisał:
    W przypadku czarnego musiałem już wyłączyć sprawdzanie atramentu, a w przypadku kolorowego cały czas licznik stoi na "tusz na wyczerpaniu".

Z pustego i Salomon nie naleje.

0
  • #9 11 Paź 2014 22:28
    luk4sxyz
    Poziom 9  

marek216 napisał:
    luk4sxyz napisał:
    Drukarki tej nie da się przedwcześnie wyłączyć bo zawsze chowa tusze przed wyłączeniem.

Zabierz jej napięcie i nie opowiadaj głupot.

Nie mam w zwyczaju wyłączać sprzętu przez wtyczkę kabla zasilającego :wink: Zawsze czekałem aż drukarka się do końca wyłączy i o zaniku napięcia w sieci nie ma mowy. Proszę raz jeszcze przeczytać post nr 5.
    marek216 napisał:

luk4sxyz napisał:
    W przypadku czarnego musiałem już wyłączyć sprawdzanie atramentu, a w przypadku kolorowego cały czas licznik stoi na "tusz na wyczerpaniu".

Z pustego i Salomon nie naleje.

Ta drukarka nie posiada możliwości resetu. Żeby można było dalej drukować należy wyłączyć programowy licznik zużycia atramentu.

0
  • #10 15 Lut 2015 13:24
    luk4sxyz
    Poziom 9  

Ok problem rozwiązany. Kupiłem puste kartridże i tym razem napełniłem bez rozbierania i wyciągania gąbki(wymoczyłem tylko przez noc w płynie OCP żółty, ze względu na ewentualne zeschnięcia ale również po to aby odpowietrzyć). Teraz wydruk jest już prawidłowy, ale jednak przy dłuższym nieużywaniu mogą pojawiać się pewne problemy(pomaga krótkie czyszczenie głowicy) i wcale nie musi tutaj chodzić o zasychanie tuszu. Z tego co czytałem bardzo istotna jest kwestia przepływu powietrza i zawsze najlepiej będzie działał kartridż fabrycznie nowy. Od siebie polecam napełnianie igłą 0,5mm przez otwory wentylacyjne a następnie ponowne naklejenie etykiety. Myślę też, że nie warto ściągać górnej pokrywy kartridża w celu wypłukania gąbki czy wymycia wnętrza wkładu.
    Jeszcze co do koloru czarnego drukowanego przy użyciu wkładu kolorowego to jest też lepiej, jednak przypomina bardziej ciemny niebiesko-zielony niż czarny ale to już taka specyfika tuszu. Na oryginałach wychodzi najlepiej bo z tego co pamiętam ciemny brązowy.

Teraz test dysz wygląda tak:

0