Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie komputera z TV

clio000 10 Paź 2014 22:26 3561 41
  • #1 10 Paź 2014 22:26
    clio000
    Poziom 6  

Witajcie. Mam problem z podłączeniem komputera do telewizora. Telewizor LCD ale nie jakiś najnowszy typ, nie posiada wyjścia HDMI. Dlatego postanowiłam podłączyć za pomocą kabla DVI (od strony telewizora) - HDMI (od strony komputera). Po podłączeniu kabla i włączeniu sprzętów na monitorze oraz telewizorze wyświetla się następujący monit: Podłączenie komputera z TV

Czy ktos ma pomysł jak uruchomić kompa na ekranie tv za pomocą takiego kabelka? I jeszcze moje drugie pytanie czy przy takim podłączeniu będę miała dźwięk? Jeśli nie to rozumiem, że musiałabym pociągnąć od kompa do tv jeszcze mnijacka?

Jeszcze dodam, że to Windows 8 ;)

0 29
  • Sklep HeluKabel
  • #2 10 Paź 2014 23:09
    krzyyysztof
    Poziom 14  

Spróbuj zmienić rozdzielczość na komputerze na mniejsze i przetestuj.
    Czy w komputerze zainstalowana jest jedna karta graficzna?

Co do dźwięku, niestety nie będzie działał ponieważ złącze DVI tego nie obsługuje.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 10 Paź 2014 23:17
    Polon_us
    Poziom 41  

Komunikat wyraźnie mówi, że monitor został podłączony do zintegrowanej grafiki, mimo, że komputer wyposażony jest w dodatkową kartę graficzną i jest ona (ta karta) aktywna.

Należy wyłączyć komputer i przełożyć wtyczkę na kartę grafiki - innymi słowy na gniazdko, które umieszczone jest na "śledziu" :)

Dużo by pomogło zdjęcie gniazd komputera, jak i dane komputera/telewizora.

0
  • #4 11 Paź 2014 00:06
    clio000
    Poziom 6  

Poniżej zdjęcia gniazd komputera i tv oraz model tv. Na temat tv nie wiem nic ponadto że jest to telewizor samsunga 27 cali :P, ale mogę zaraz poszperać w necie. Jakie konkretnie dane były by tu przydatne?

Jeśli chodzi o komputer to jest to system operacyjny Windows 8.1, procesor Intel Core i7- 4770 CPU 3,40 Ghz, pamięć 12 GB, karta graficzna GeForce GTX 650 Ti.

Nie mam pojęcia o jakim śledziu mówisz, ale podpięlam kabel do jedynego gniazda HDMI jakie znalazłam na kompie.

Podłączenie komputera z TV Podłączenie komputera z TV Podłączenie komputera z TV

Aha czyli nie ma szans na dźwięk przy takim podłączeniu? Czyli równie dobrze mogłabym podłączyć się zwykłym kablem VGA/VGA takim samym jak mam podpięty monitor i dodać mini jack. Czy dobrze rozumuję?

0
  • #5 11 Paź 2014 03:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

clio000 napisał:
    równie dobrze mogłabym podłączyć się zwykłym kablem VGA/VGA takim samym jak mam podpięty monitor i dodać mini jack. Czy dobrze rozumuję?

Dobrze rozumujesz i audio też będzie - ale gorszy jakościowo obraz.
    Komputer ma DVI, na fotce tyłu tv też widać, że tv ma DVI - dużo lepszy jakościowo obraz, ale może być problem z audio..

0
  • #6 11 Paź 2014 06:17
    Polon_us
    Poziom 41  

KOCUREK1970 napisał:
    ale może być problem z audio

Gniazdo DVI ma również swoje, przypisane gniazda audio. Widać to na zdjęciu 2.

Moim zdaniem wystarczy podłączyć je do wyjścia audio w komputerze przewodem minijack - 2 x CINCH. Minijack musi być podłączony w miejsce tego przewodu z zieloną wtyczką - zdjęcie 1.

0
  • #7 11 Paź 2014 14:07
    clio000
    Poziom 6  

No dobrze ale tymczasem kupiłam 15 metrowy kabel DVI/HDMI i chciałabym chociaz spróbować uruchomić komp na telewizorze. Zostawmy sprawę VGA, bo że tak się da podłączyć to ja wiem, już próbowałam i wszystko smiga (oprócz dźwięku rzecz jasna). Chcialam zeby jakośc obrazu była lepsza dlatego kupiłam DVI/HDMI, ale jak już pisałam w pierwszym poście jest problem z uruchomieniem. Czy w tym temacie ktoś z was ma jakiś pomysł?

0
  • #8 11 Paź 2014 14:22
    krzyyysztof
    Poziom 14  

Do samego przetestowania trzeba byłoby odłączyć na chwilę monitor od karty graficznej. Dodatkowo może zajść potrzeba wymuszenia w BIOS-ie aby komputer korzystał ze zintegrowanej karty (w najgorszym wypadku całkowicie ją wypiąć).

Tak jak napisał kolega Polon_us komputer wykrywa domyślnie tę dodatkową kartę.

Aby takie połączenie jak chcesz zestawić działało bezproblemowo, karta graficzna (GeForce) do której masz podłączony monitor musiałby jeszcze posiadać HDMI.

Dodano po 2 [minuty]:

Tutaj na innym forum prowadzona była dyskusja na temat HDMI / DVI:
    http://forum.pclab.pl/topic/947653-DVI-vs-HDMI/

Wydaje mi się że najlepsze rozwiązanie będzie DVI / DVI oraz dodatkowo kabel o którym napisano powyżej...

Pozdrawiam

0
  • #9 11 Paź 2014 14:33
    Polon_us
    Poziom 41  

Przeoczyłem fragment o braku HDMI w telewizorze.:( Z jakiś powodów nie mogłem usunąć tego wpisu, także zmieniłem treść całkowicie.

Kolega ma 100% racji o połączeniu DVI/DVI. Męczy mnie długość kabla - 15m - to musi być naprawdę w dobrej jakości, aby działało.
    A dźwięk nie będzie problemem, jak pisałem powyżej.

Naszło mnie, że teoretycznie koleżanka mogłaby dokupić do tego kabla przejściówkę HDMI/DVI i wtedy podłączyć się do gniazda DVI w komputerze - obok bieżącego (biało-niebieskie wtyczki) połączenia do monitora. Trochę naokoło, ale powinno działać. Zakładając, że kabel jest w porządku.

Coś jak ten adapter poniżej:

0
  • #10 11 Paź 2014 14:36
    krzyyysztof
    Poziom 14  

Polon_us napisał:
    wtyczka HDMI telewizor.

Na załączonych zdjęciach nie widać aby telewizor tak owe posiadał natomiast jeśli ma można spróbować podłączyć tak jak kolega napisał...

0
  • #11 11 Paź 2014 15:44
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

clio000 napisał:
    kupiłam 15 metrowy kabel DVI/HDMI

Po co to wszystko.
    Komputer, jak i tv ma porty DVI, ma też możliwość podania tam audio, więc kupić/zamienić ten kabel który już masz na DVI z obydwu stron + kabel jack - 2 chinch.

Za chwilę się okaże, ze musisz kupić nowy komputer za 2 tyś zł i nowy tv za 3 tyś zł.... ;) .

0
  • #12 11 Paź 2014 21:34
    clio000
    Poziom 6  

KOCUREK1970 napisał:
    clio000 napisał:
    kupiłam 15 metrowy kabel DVI/HDMI

Po co to wszystko.
    Komputer, jak i tv ma porty DVI, ma też możliwość podania tam audio, więc kupić/zamienić ten kabel który już masz na DVI z obydwu stron + kabel jack - 2 chinch.

Za chwilę się okaże, ze musisz kupić nowy komputer za 2 tyś zł i nowy tv za 3 tyś zł.... ;) .

Komputer jest nowiutki także na pewno prędko go nie zmienię ;) W związku z tym że jest jeszcze na gwarancji to tez nie bardzo moge tam w nim gmerać. Gdybym wiedziała że DVI/DVI mi wystarczy to bym taki własnie zamówiła, ale chciałam przedobrzyć. Zrobię tak jak radzisz, bo to najprostsze wyjście. Zamienię kabel i dokupię jacka. Niestety od kompa do telewizora jest spora odległość więc te 15 metrowe kabelki będą się niestety plątały po domu. Przy kupnie nowego TV będę zwracała uwage na to żeby miał wifi :)
    Dziękuję za podpowiedzi. Mam nadzieję że z kablem DVI/DVI komp nie będzie już wariował?

0
  • #13 11 Paź 2014 21:48
    grubs
    Poziom 32  

W obecnej sytuacji można jeszcze spróbować dokupić przejściówkę DVI- HDMI

Można wykorzystać zakupiony już kabel.
    Na "ale drogo" można go kupić w cenie paru złotych bez przesyłki.
    Na pewno taniej niż 15 metrów kabla. Powinno działać [ przynajmniej w teorii - biorąc pod uwagę koszt przejściówki myślę że warto zaryzykować]

PS (Nie wiem czy przypadkiem tego nie miał na myśli kolega Polon_us zamieszczając wcześniej tą przejściówkę) tylko ona musi mieć gniazdo hdmi a wtyk dvi.

0
  • #14 11 Paź 2014 21:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

clio000 napisał:
    15 metrowe kabelki będą się niestety plątały po domu

Pragnę "ugasić" Twój entuzjazm, to też tak różowo nie wygląda.
    Bez wzmacniacza sygnału będzie problem.

0
  • #15 11 Paź 2014 22:00
    clio000
    Poziom 6  

Nie no błagam, jakiego wzmacniacza sygnału? Podłączyłam tv z kompem zwykłym kablem VGA od monitora i wszystko działało jak należy, to czemu twierdzisz że przy lepszym jakościowo kablu (bo takim w teorii jest złącze DVI, cyfrowe nieprawdaż?) będą potrzebne jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy?

Czy naprawdę nie ma jakiegos prostego rozwiązania żeby połączyć tv z kompem. Pomińmy oczywiście złącze HDMI , wiem że to bylo by idealne, ale niestety w moim tv takowego nie ma.

0
  • #16 11 Paź 2014 22:06
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

clio000 napisał:
    Nie no błagam, jakiego wzmacniacza sygnału? Podłączyłam tv z kompem zwykłym kablem VGA od monitora i wszystko działało jak należy, to czemu twierdzisz że przy lepszym jakościowo kablu (bo takim w teorii jest złącze DVI, cyfrowe nieprawdaż?) będą potrzebne jeszcze jakieś dodatkowe rzeczy?

Pretensje miej do tych, co wymyślili ten standard cyfrowy...
    Możesz podłączyć VGA (ale dobrej klasy jakościowo kabel), wtedy do 20 m przewodu nie powinno być problemu.
    Albo taki kabel i proponowane przejściówki z HDMI na DVI:
    http://sklepwideo.pl/unitek_hdmi_active_cable_20m

clio000 napisał:
    Czy naprawdę nie ma jakiegos prostego rozwiązania żeby połączyć tv z kompem.

Jest - przenieść sprzęty na odległość nie większą niż 5 metrów.

0
  • #17 11 Paź 2014 22:25
    clio000
    Poziom 6  

Kurcze nie sądziłam, że to taki problem będzie. Niestety odleglości nie da się zniwelować, bo komp jest w gabinecie, a tv w salonie jakieś 12 metrów dalej, o przestawianiu na potrzeby oglądania nie ma mowy, PC to nie lap ;)

Ok, czyli uporządkujmy. Kabla DVI z takim wbudowanym wzmacniaczem nie ma, tak?
    Jeśli dokupię adapter hdmi/DVI do mojego kabla to nadal będę potrzebowała wzmacniac czyms sygnał, tak?
    Jeśli kupię ten kable który pokazałeś, HDMI ze wzmacniaczem, będę musiała dokupic do niego adaptery, tak? I adapter od strony tv i kompa, żeby po obu stronach kończył się jako DVI, tak? Czy przy takim "tworze" będzie to działało jak należy? I ostatnie moje pytanie czy do takiego zestawu będę musiała jeszcze kupic jacka? Bo niby kabel jest HDMI ale końcówki DVI więc nie wiem czy będzie to audio w końcu czy nie?

0
  • #18 11 Paź 2014 22:47
    grubs
    Poziom 32  

Według mnie kup przejściówkę bo kabel już masz.
    Nic nie wzmacniaj tylko wypróbuj. 7 zł to żadne koszty więc niewiele ryzykujesz.
    Audio będzie trzeba podłączyć osobno.

0
  • #19 11 Paź 2014 22:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

clio000 napisał:
    Kabla DVI z takim wbudowanym wzmacniaczem nie ma, tak?

Nie spotkałem.
    clio000 napisał:
    Jeśli dokupię adapter hdmi/DVI do mojego kabla to nadal będę potrzebowała wzmacniac czyms sygnał, tak?

Niestety, tak.
    clio000 napisał:
    Jeśli kupię ten kable który pokazałeś, HDMI ze wzmacniaczem, będę musiała dokupic do niego adaptery, tak?

Tak.
    clio000 napisał:
    I adapter od strony tv i kompa, żeby po obu stronach kończył się jako DVI, tak?

Dokładnie tak.
    clio000 napisał:
    Czy przy takim "tworze" będzie to działało jak należy?

Odpowiem zgodnie z prawdą, nie mam pojęcia.
    I to, nie, że nie wiem, tylko to zawsze indywidualna sprawa (jak i tv, tak i komputera) - wszystko na własną odpowiedzialność.
    Kiedyś zrobiłem taką instalacje u klienta z projektorem i komputerem, kabel DVI/HDMI, wzmacniacz sygnału - działa do dziś - koszt około 800 zł...
    clio000 napisał:
    I ostatnie moje pytanie czy do takiego zestawu będę musiała jeszcze kupic jacka?

Tak.

0
  • #21 11 Paź 2014 23:17
    grubs
    Poziom 32  

Mam nadzieję że piszesz o 7 zł a nie o 800!!!!

0
  • #22 11 Paź 2014 23:22
    clio000
    Poziom 6  

grubs napisał:
    Mam nadzieję że piszesz o 7 zł a nie o 800!!!!

No w 7 zł to by raczej było ciężko, ale może w 200 się zmieszczę :)

0
  • #23 12 Paź 2014 00:24
    grubs
    Poziom 32  

Nie wiem czy czytasz to co napisałem wcześniej.
    Masz już kabel. Dokup adapter za 7 zł i sprawdź. Może zadziała.

0
  • #24 12 Paź 2014 10:52
    Polon_us
    Poziom 41  

Po ponownym przeczytaniu całego tematu i przejrzeniu instrukcji telewizora autorki tematu mam poważne obawy, czy sugerowane rozwiązanie(a) zadziałają zgodnie z oczekiwaniami. I czy w ogóle ma ono sens. Jeżeli gdzieś mylę się w moich rozważaniach, proszę o korekcję.

Jak już wspomniałem przejrzałem instrukcję tego telewizora, którą załączam do tego wpisu. W instrukcji, dla połączenia DVI jest nota mówiąca, że te wejście nie wspiera połączenia z komputerem cytat – „DVI does not support PC function”. Załączam stosowny fragment tej instrukcji.

Czyli wszelkie sugestie sugerujące połączenia) HDMI/DVI (łącznie z moimi) na nic tu się nie przydadzą :(
    Co prawda, na różnych forach anglojęzycznych można znaleźć, że w takim przypadku trzeba sprawdzić ustawienia karty graficznej. Zdarza się, że niektóre mają opcję „Treat display as HDTV” – “Traktuj wyświetlacz jako HDTV “ Innym słowy, przy tym ustawieniu na wyjście DVI karty podany sygnał będzie formatu telewizyjnego zamiast komputerowego. Koleżanka musiała by to sprawdzić w swoim komputerze.

Przyglądając się zdjęciom komputera autorki tematu zauważyłem pewien szczegół, który bardzo mnie zainteresował. Zaznaczyłem go na poniższym zdjęciu:

Jest to ni mniej ni więcej, wyjście HDMI na tej karcie – gniazdo w wersji mini-HDMI lub typu C jak to woli, dość mocno zasłonięte przez kabel USB. Sprawdziłem w specyfikacji karty o takim samym układzie gniazd wyjściowych, jak w komputerze autorki tematu..
    Czyli, w zasadzie wystarczy przejściówka mini-HDMI do HDMI i w zasadzie problem załatwiony. Ale pojawia się następne pytanie. Czy komputer zapewnia sygnał telewizyjny czy komputerowy na tym wyjściu HDMI? Różnie to bywa. I znów trzeba to sprawdzić w ustawieniach karty lub jej instrukcji.

Ale idąc dalej, przejrzałem instrukcję telewizora chcąc sprawdzić jakie rozdzielczości są wspierane. I tu niespodzianka. Nie ma żadnej takiej informacji. Nic. A to oznacza, że telewizor może tylko wyświetlać obraz w standardowej rozdzielczości – w tym przypadku 576i, może 576p. Telewizor jest z 2005 lub 2006, to nie ma co się dziwić.
    Standard 576i to rozdzielczość 768x576, co przy możliwościach wejścia PC 1368x768 , wygląda dość blado.

Konkludując, obawiam się, że podłączenie cyfrowe pomiędzy komputerem a telewizorem autorki nie przyniesie oczekiwanych efektów. Wg mnie, bazując na tym co udało mi się ustalić, to nie ma sensu. Koszty, możliwe problemy i żaden progres jakościowy obrazu.
    Połączenie VGA wygląda tu zdecydowanie lepiej. I działa, jak to koleżanka sprawdziła.

Jeśli gdzieś popełniłem błąd w moich dywagacjach to proszę o skorygowanie.

Koledze grubs dziękuję za skorygowanie mej pomyłki z zdjęciem przejściówki. Faktycznie, powinna to być wtyczka a nie gniazdo. Moja wina :(

0
  • #25 12 Paź 2014 13:19
    deus.ex.machina
    Poziom 32  

Proponuje przenieść komputer bliżej TV - wtedy odpadnie problem 15 metrów, z opisu w instrukcji TV wygląda ze komputer podłącza się do gniazda VGA w TV - VGA nie oznacza ze jakość obrazu jest gorsza niż w HDMI/DVI -paradoksalnie może być lepsza w szczególnych warunkach.
    DVI i HDMI można uważać za identyczne interfejsy z ta różnicą ze HDMI dodatkowo obsługuje dźwięk.

A TV jeśli ma znaczek HD Ready to musi obsługiwać co najmniej tryb 720p i taki proponuje ustawiać bo wydaje się najbezpieczniejszy.

0
  • #26 12 Paź 2014 14:32
    Polon_us
    Poziom 41  

deus.ex.machina napisał:
    z opisu w instrukcji TV wygląda ze komputer podłącza się do gniazda VGA w TV

clio000 napisał:
    Zostawmy sprawę VGA, bo że tak się da podłączyć to ja wiem, już próbowałam i wszystko smiga (oprócz dźwięku rzecz jasna)

I dalej ...
    deus.ex.machina napisał:
    Proponuje przenieść komputer bliżej TV

clio000 napisał:
    Niestety odleglości nie da się zniwelować, bo komp jest w gabinecie, a tv w salonie jakieś 12 metrów dalej, o przestawianiu na potrzeby oglądania nie ma mowy

Kolega deus.ex.machine chyba pobieżnie przeczytał temat ...
    deus.ex.machina napisał:
    DVI i HDMI można uważać za identyczne interfejsy

Niezupełnie się z tym zgodzę. Mogę uznać te stwierdzenie za słuszne, jeśli mówimy tylko i wyłącznie o sprzęcie RTV.
    Ale jeśli weźmiemy pod uwagę połączenie - komputer -> sprzęt RTV - to nie jest to takie oczywiste -> DVI does not support PC function - mógłby to kolega wyjaśnić? Nawet połączenie DVI/DVI - komputer - telewizor nie będzie działało w tym konkretnym przypadku.

0
  • #27 12 Paź 2014 14:56
    clio000
    Poziom 6  

Polon_us napisał:

Konkludując, obawiam się, że podłączenie cyfrowe pomiędzy komputerem a telewizorem autorki nie przyniesie oczekiwanych efektów. Wg mnie, bazując na tym co udało mi się ustalić, to nie ma sensu. Koszty, możliwe problemy i żaden progres jakościowy obrazu.
    Połączenie VGA wygląda tu zdecydowanie lepiej. I działa, jak to koleżanka sprawdziła.

Faktycznie jest tam na kompie gniazdo mini HDMI, ale skoro dokopałeś sie do informacji że nie podłączę tv z kompem za pośrednictwem DVI to nic nam to nie daje bo od strony tv będzie DVI. Chyba że czegos nie zrozumiałam.

No dobrze czyli porzucamy pomysł podłączenia cyfrowego. Jak zatem według was wyglądałoby podłączenie za pomocą długie kabla VGA. Czy tu będzie potrzebny wzmacniacz? Od razu mówię że odleglości nie da się zmienić.

deus.ex.machina napisał:
    Proponuje przenieść komputer bliżej TV - wtedy odpadnie problem 15 metrów, z opisu w instrukcji TV wygląda ze komputer podłącza się do gniazda VGA w TV - VGA nie oznacza ze jakość obrazu jest gorsza niż w HDMI/DVI -paradoksalnie może być lepsza w szczególnych warunkach.
    DVI i HDMI można uważać za identyczne interfejsy z ta różnicą ze HDMI dodatkowo obsługuje dźwięk.

A TV jeśli ma znaczek HD Ready to musi obsługiwać co najmniej tryb 720p i taki proponuje ustawiać bo wydaje się najbezpieczniejszy.

Przy podłączeniu krótkim kabelkiem VGA od monitora obraz był bardzo dobrej jakości. Tak jak sugerujesz. No ale niestety na stałe tv nie może stać blisko komputera. Telewizor ma funkcję HD Ready :)

0
  • #28 12 Paź 2014 15:25
    Polon_us
    Poziom 41  

clio000 napisał:
    Faktycznie jest tam na kompie gniazdo mini HDMI, ale skoro dokopałeś sie do informacji że nie podłączę tv z kompem za pośrednictwem DVI to pewnie tak jest.

Tego tak dokładnie nie powiedziałem:
    Polon_us napisał:
    Czy komputer zapewnia sygnał telewizyjny czy komputerowy na tym wyjściu HDMI? Różnie to bywa. I znów trzeba to sprawdzić w ustawieniach karty lub jej instrukcji.
    clio000 napisał:
    Telewizor ma funkcję HD Ready

O tym nie wiedziałem. Nie ma o tym słowa w instrukcji. To trochę zmienia sytuację. Oznacza to, że o ile uzyska się obraz drogą cyfrową, to będzie on zbliżony do jakości obrazu poprzez wejście VGA. Swoją drogą, ten telewizor ma tylko 27 cali. Naprawdę wątpię, aby różnica była dramatyczna - VGA vs. 720p cyfrowo. O ile te cyfrowe połączenie jest możliwe. A to wciąż jest niewiadomą.

Biorąc wszelkie za i przeciw uważam, że połączenie VGA za najbardziej optymalne - i cenowo i jakościowo.
    clio000 napisał:
    Przy podłączeniu krótkim kabelkiem VGA od monitora obraz był bardzo dobrej jakości.

KOCUREK1970 napisał:
    Możesz podłączyć VGA (ale dobrej klasy jakościowo kabel), wtedy do 20 m przewodu nie powinno być problemu.

I chyba to powinno być finalną odpowiedzią na zadane pytanie w tytule tego tematu.

0
  • #29 12 Paź 2014 15:34
    clio000
    Poziom 6  

No ok tylko ponawiam swoje pytanie dotyczące wzmacniacza. Czy przy połączeniu długim kablem VGA takowy nie będzie potrzebny i druga rzecz jaki to jest dobry kabel VGA? Mam się sugerować ceną? Mogę poprosić o jakiegoś przykładowego linka ? :)

0
  • #30 12 Paź 2014 20:50
    deus.ex.machina
    Poziom 32  

Polon_us napisał:

Niezupełnie się z tym zgodzę. Mogę uznać te stwierdzenie za słuszne, jeśli mówimy tylko i wyłącznie o sprzęcie RTV.
    Ale jeśli weźmiemy pod uwagę połączenie - komputer -> sprzęt RTV - to nie jest to takie oczywiste -> DVI does not support PC function - mógłby to kolega wyjaśnić? Nawet połączenie DVI/DVI - komputer - telewizor nie będzie działało w tym konkretnym przypadku.

Ujmę sprawę najprościej jak umiem - czytałem ale widzę ze wiele osób miesza wiele rzeczy - pozwoliłem wiec sobie wypunktować rzeczy najważniejsze - jeśli ktoś czuje się tym urażony to trudno - takie jest życie.

Co do HDMI vs DVI - HDMI jest wstecznie zgodne z DVI (to cześć specyfikacji HDMI i jeden z wymogów certyfikacji HDMI) wiec nie jest to żaden problem z punktu widzenia DVI czy HDMI, może być to problem z punktu widzenia TV - niestety wyroby firmy Samsung bywają często niezgodne z innymi produktami firmy Samsung. W tym konkretny wypadku stawiałbym jednak na to ze po prostu na wejściu DVI ten TV po prostu ma problem z obsługą rozdzielczości typowych dla HDTV i tyle.
    Łatwo można to byłoby wyjaśnić gdyby autor wątku podłączył konsole PS3 do wejścia DVI - wtedy moglibyśmy poznać obsługiwane tryby video. (PS3 wyświetla w dość czytelny sposób EDID i pozwala łatwo zweryfikować co tak naprawdę TV potrafi wyświetlić.
    W całym tym wątku nie ma niczego konkretnego wiec do niczego konkretnego - będę miał dane będę mógł się odnosić.
    Swoja droga nie rozumiem dlaczego autor upiera się podłączyć TV do HDMI skoro ma wolne wyjście DVI na karcie.
    Oczywiście 15 metrów dla DVI/HDMI oznacza konieczność zakupu dobrego kabla - znając życie i jakość Samsunga to także konieczność zakupienia aktywnego wzmacniacza/equalizera DVI/HDMI - nie wiem czy nie taniej wyjdzie po prostu zastosować konwerter DVI na skrętkę - będzie to działać na 30 i więcej metrach bez problemu.

PS
    Komputer do pracy to nie komputer do rozrywki - to zdrowa zasada której warto przestrzegać.

0