Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch/SRS55M78EU - pobiera wodę, wylewa świeci kranik i łyżeczka pod obudową!

10 Paź 2014 23:32 3975 3
  • Poziom 2  
    Witam.

Mały problem ze zmywarką i dylemat czy naprawiać czy kupić nową oraz wątek pozostawionej łyżeczki do herbaty pod blatem obudowy!!
    Zmywarka Bosch 45 cm szerokości Edition 45 , SilencePlus, SRS55M78EU, 3 lata użytkowania, myła średnio 1 raz dziennie.

Objawy: pobiera wodę po czym zapala się czerwona lampka kranik i zaczyna wypompowywać. Ważne! wypompowywanie robi w przerywanych cyklach po około 2 sekundy.

Rozebrana, wyczyszczona jak na zdjęciu nr 2 i 3 poskładana i zmiana objawów:
    Nabiera wody , po około 30 sek do 1 minuty zapala się lampka kranik i zaczyna wypompowywać i tutaj ważne wypompowuje cały czas już bez przerw po 2 sekundy.

Takie objawy, wg przeszukiwania w internecie, to może być przepływomierz. Jednak zmywarka została wyczyszczona jak na zdjęciu nr 2 , 3 i nic nie pomogło. Co może być przyczyna?? Dostałem podpowiedź, że może programator - sterownik. Ale jak sprawdzić aby mieć pewność przed wydaniem 400 zł. Pomocy!

II Temat. Po rozebraniu okazało się ze pod blatem znajduje się delikatnie wtopiona w czarną masę izolującą małą łyżeczka do herbaty! Zmywarka była kupiona jako nowa w Realu w Warszawie w Centrum Handlowym M1. Nigdy nie była rozbierana.... więc czy fabryka wkłada łyżeczki? Czy była już jako nowa w serwisie Boscha i serwis wkłada łyżeczki czy była kupiona, popsuła się, była naprawiona, zwrócona do sklepu i sprzedana 2 raz jako nowa? Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem? Co oznacza łyżeczka ukryta w obudowie?
    Przedstawiam na zdjęciu nr 4 i 5.
    Bosch/SRS55M78EU - pobiera wodę, wylewa świeci kranik i łyżeczka pod obudową!Bosch/SRS55M78EU - pobiera wodę, wylewa świeci kranik i łyżeczka pod obudową!Bosch/SRS55M78EU - pobiera wodę, wylewa świeci kranik i łyżeczka pod obudową!Bosch/SRS55M78EU - pobiera wodę, wylewa świeci kranik i łyżeczka pod obudową!Bosch/SRS55M78EU - pobiera wodę, wylewa świeci kranik i łyżeczka pod obudową!
  • Poziom 26  
    Przepływomierz sprawdzony? Niech kolega poczyta jak się sprawdza przepływomierze w tych zmywarkach, a są one awaryjne.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za wskazówkę, że to wina przepływomierza.
    Dzisiaj znowu walczyłem ze zmywarką i wyczyściłem m.in. ( wg mnie przepływomierz, ale na stronie boscha nazywają to WIRNIK ?!?!?!?) oraz wygląda jak zawór elektromagnetyczny ( natomiast na stronie boscha nazywają to ZAWÓR REGENERACJI)

I zmywarka ruszyła jak za dawnych czasów nowości:)
    Nie wiem na jak długo czyszczenie pomogło, wiec muszę wymienić częsci. I tu pytanie do grona fachowców, czy wymieniac obydwie wymienione rzeczy czy tylko wirnik???? i dlaczego tak drogo w serwisie ( aż 72 zł plus przesyłka wychodzi prawie 100 :(, ) czy może ktoś poda mi namiary na sklep , hurtownie gdzie zakupię taniej ewentualnie zamiennik.???? Do czego jest ten zawór regeneracji i czy też go wymieniać???? (zawór regeneracji aż 130 zł)

Do wykorzystania przez innych na zdęjciu nr 3 oznaczyłem gdzie co się znajduję. Pod nr 1 jest wirnik, pod nr 2 zawór regeneracji

Dziękuje za pomoc