Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia - pozycjoner przepustnicy

02 Maj 2005 09:41 3899 8
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam pytanie - czy pozycjoner przepustnicy jest naprawialny?
    Padł mi w trasie (samochód gasł jak tylko zdjąłem nogę z gazu).
    Ponieważ do domu miałem 500 km musiałem go wymienić po drodze w serwisie (skasowali ponad 1500).
    Pozycjoner rozebrałem - w środku wygląda jak nówka. Ścieżki przewodzą idealnie, styki się błyszczą - nie wiem tylko jak sprawdzić silniczek - bo to chyba jedyny element, który można podejrzewać o złe funkcjonowanie.
    A może się mylę ???
    Pomóżcie
  • Poziom 25  
    1500 zeta to troche przesada. Tansze by bylo np. kupic tasme izolacyjna i nawinac pewna ilosc tak by po zdjeciu nogi z gazu przepustnica byla troche otwarta. Co prawda obroty nie spadalyby ponizej 1000, ale bys bez problemu dojechal, ale na to juz za pozno. W silniczkach jedyna rzecza do sprawdzenia sa uzwojenia. Jezeli jakies jest przerwane to silniczek do wymiany. Kiedys kolega probowal przewinac taki silniczek, ale pare spraw mu wypadlo i dal sobie z tym spokoj, ale jak bys sie uparl to mozesz sprobowac.

Pozdrawiam Marcin.
  • Poziom 16  
    te przepustnice padaja jak muchy

uzywka kosztuje ok 700pln
  • Poziom 11  
    Ale co w nich pada - czy silniczki?
    I czy taki silniczek można gdzieś kupić?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    dokladnie tak,przewaznie uszkadzaja sie szczotki w komutatorze,zapisuje sie wtedy blad v60 przerwa,naprawialem to kiedys,nawet dlugo juz dziala,ale naprawa jest dosyc zmudna,ciezko wyjac ten silniczek,ale jest to mozliwe
  • Poziom 11  
    Sprawdziłem dokładniej - wygląda na to że silniczek ma przerwę (o ile dobrze zlokalizowałem wyprowadzenia - a może ktoś ma schemat tego pozycjonera ?).
    Tylko jak ten silniczek wymontować - przyglądałem się temu i nie mam pomysłu - czy może ktoś podpowiedzieć jak się go wyciąga?
    Pozdrówka dla forumowiczów...
  • Poziom 21  
    Ja wybijam ośke środkowej zembatki(jest otwór ) następnie przecinam plastik odkręcam silniczek i koniec
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam widzę że temat dawno poruszony,ale nie chciałem zakładać nowego postu.Mam podobny przypadek jak wy z tym że u mnie jest dziwniejszy,autko można wkręcać w obroty do 7 tyś puszczam gaz,schodzi z obrotów ładnie i cały czas chodzi.Na ulicy jest już inaczej w czasie jazdy przed światłami hamuję wciskam sprzęgło,po czym orientuję się,że silnik już wcześniej zgasł. Dlaczego tak??