Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia - pozycjoner przepustnicy

wKw 02 May 2005 09:41 4265 8
    wKw
    Level 11  
    Witam.
    Mam pytanie - czy pozycjoner przepustnicy jest naprawialny?
    Padł mi w trasie (samochód gasł jak tylko zdjąłem nogę z gazu).
    Ponieważ do domu miałem 500 km musiałem go wymienić po drodze w serwisie (skasowali ponad 1500).
    Pozycjoner rozebrałem - w środku wygląda jak nówka. Ścieżki przewodzą idealnie, styki się błyszczą - nie wiem tylko jak sprawdzić silniczek - bo to chyba jedyny element, który można podejrzewać o złe funkcjonowanie.
    A może się mylę ???
    Pomóżcie
    kordel
    Level 25  
    1500 zeta to troche przesada. Tansze by bylo np. kupic tasme izolacyjna i nawinac pewna ilosc tak by po zdjeciu nogi z gazu przepustnica byla troche otwarta. Co prawda obroty nie spadalyby ponizej 1000, ale bys bez problemu dojechal, ale na to juz za pozno. W silniczkach jedyna rzecza do sprawdzenia sa uzwojenia. Jezeli jakies jest przerwane to silniczek do wymiany. Kiedys kolega probowal przewinac taki silniczek, ale pare spraw mu wypadlo i dal sobie z tym spokoj, ale jak bys sie uparl to mozesz sprobowac.

Pozdrawiam Marcin.
    fastcars
    Level 16  
    te przepustnice padaja jak muchy

uzywka kosztuje ok 700pln
    wKw
    Level 11  
    Ale co w nich pada - czy silniczki?
    I czy taki silniczek można gdzieś kupić?
    User removed account
    User removed account  
    jkm73
    Level 21  
    dokladnie tak,przewaznie uszkadzaja sie szczotki w komutatorze,zapisuje sie wtedy blad v60 przerwa,naprawialem to kiedys,nawet dlugo juz dziala,ale naprawa jest dosyc zmudna,ciezko wyjac ten silniczek,ale jest to mozliwe
    wKw
    Level 11  
    Sprawdziłem dokładniej - wygląda na to że silniczek ma przerwę (o ile dobrze zlokalizowałem wyprowadzenia - a może ktoś ma schemat tego pozycjonera ?).
    Tylko jak ten silniczek wymontować - przyglądałem się temu i nie mam pomysłu - czy może ktoś podpowiedzieć jak się go wyciąga?
    Pozdrówka dla forumowiczów...
    firdy
    Level 21  
    Ja wybijam ośke środkowej zembatki(jest otwór ) następnie przecinam plastik odkręcam silniczek i koniec
    Pozdrawiam
    MirekMisiek
    Level 12  
    Witam widzę że temat dawno poruszony,ale nie chciałem zakładać nowego postu.Mam podobny przypadek jak wy z tym że u mnie jest dziwniejszy,autko można wkręcać w obroty do 7 tyś puszczam gaz,schodzi z obrotów ładnie i cały czas chodzi.Na ulicy jest już inaczej w czasie jazdy przed światłami hamuję wciskam sprzęgło,po czym orientuję się,że silnik już wcześniej zgasł. Dlaczego tak??