Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

XR-1200 - Stary Powermixer i zwarcie na p造tkach wzmacniaczy

koma2000 15 Oct 2014 17:49 5667 50
Tespol
    mariuszw19640717
    Level 35  
    koma2000 wrote:
    Spadek na rezystorze emiterowym to ok 300mV i jest zero reakcji na kr璚enie perkiem

To ponad 10x za du穎.
    koma2000 wrote:
    Podobny ten schemat do mojego

Chodzi這 mi o pod陰czenie opor闚 0,33R, s tak pod陰czone jak na schemacie tym co rysowa貫, tylko brak jednego na "g鏎ze", mo瞠 kto zapomnia zamontowa.
    Sparuj lepiej te BC307, mo瞠sz da dowolne BC PNP, r騜nic mi璠zy nimi nie powinna by wi瘯sza ni 5%.
    Daj wi瘯sze opory w regulacji pr康u tak 1k.
    Jakie jest napi璚ie K-E tranzystora od pr康u?
  • Tespol
    User removed account
    User removed account  
  • Tespol
    koma2000
    Level 16  
    Jak od陰cz g這郾ik jest 1,45V a z g這郾ikiem jest r闚niutkie 0V.

Dodano po 2 [minuty]:

Zapomnia貫m doda 瞠 tranzystory s teraz sparowanie bo wzmocnienie jednego wynosi 307 a drugiego 309 i s to te BC307.

Dodano po 2 [minuty]:

dj-MatyAS wrote:
    XR-1200 - Stary Powermixer i zwarcie na p造tkach wzmacniaczy XR-1200 - Stary Powermixer i zwarcie na p造tkach wzmacniaczy

Autorowi tematu proponuj spr鏏owa zmontowa uk豉d wzorowany z rysunku pierwszego.

To chyba b璠zie najlepszy pomys a m鏬豚ym wiedzie sk康 Pan ma ten schemat? bo przyda by si wykaz element闚.
    koma2000
    Level 16  
    No tak Pan po prostu wywali uk豉d zabezpieczaj帷y :-) Czy m鏬豚ym koleg mariuszw19640717 prosi o wykaz element闚 do tego schematu lub o link sk康 zosta ten schemat zaczerpni皻y?
  • Helpful post
    mariuszw19640717
    Level 35  
    Z tego tematu:Link
    Usun掖em tylko to 鄴速e t這, te by problem z tym uk豉dem.
    koma2000
    Level 16  
    Faktycznie by z nim problem :/ jakie nawiedzone te wzmacniacze.Sam ju nie wiem czy robi tamten uk豉d czy nie, je瞠li oka瞠 si 瞠 dzieje si to samo co teraz to dopiero b璠zie kicha.
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    mariuszw19640717
    Level 35  
    Nie wiem, sam zdecyduj, to podobne konstrukcje, mo瞠 uda si to uruchomi.
    Jak budowa od podstaw to sprawdzony uk豉d, taki co dzia豉.
    Jakie jest napi璚ie K-E tranzystora od pr康u?
    koma2000
    Level 16  
    Spr鏏uj jeszcze tranzystory steruj帷e wymieni tzn chodzi mi o ta par komplementarn (chyba tak to si nazywa :-D ) to jest u mnie BD 139 i BD140 zamieni je na BD911 i BD912 spr鏏uj dobra tak 瞠by mia造 jak najbardziej zbli穎ne wzmocnienie bo mam ok 10szt tych i tych tranzystor闚 wiec co powinno si wybra.

Dodano po 1 [minuty]:

Jak od陰cz g這郾ik jest 1,45V a z g這郾ikiem jest 0V.

Dodano po 29 [minuty]:

mariuszw19640717 wrote:

Jak budowa od podstaw to sprawdzony uk豉d, taki co dzia豉.

No w豉郾ie sprawdzony, taki co dzia豉 a tamten? jedni pisz 瞠 prosty i powinien dzia豉,w tamtym temacie jednak nie chcia dzia豉 no i z moim egzemplarzem to samo dlatego napisa貫m 瞠 jakie nawiedzone te konstrukcje tych wzmacniaczy:( .Jutro wymieni tamt par o kt鏎ej m闚i貫m zobaczymy co b璠zie ale czarno to widzie, ja tak my郵 瞠 u mnie mo瞠 gdzie by jaki rezystor o nie takiej rezystancji wlutowany i dlatego to za nic nie chce dzia豉.Szkoda 瞠 nie ma nigdzie takiego schematu z wykazem element闚 瞠by mo積a by這 por闚na.

Dodano po 2 [minuty]:

dj-MatyAS wrote:
    A jakie masz zasilanie ko鎍闚ki w tym mikserze?

Zasilanie to ± 36V.
    User removed account
    User removed account  
    koma2000
    Level 16  
    A czy ten schemat jest pewny? Bo je瞠li tak to nie b璠 si zastanawia tylko go z這輳 i b璠zie spok鎩 bo ju tyle czasu straci貫m na ratowanie tamtych zw這k a i tak nic z tego nie wysz這.
  • Helpful post
    mariuszw19640717
    Level 35  
    koma2000 wrote:
    Jak od陰cz g這郾ik jest 1,45V a z g這郾ikiem jest 0V.

Jak to mierzy貫?

Dodano po 21 [minuty]:

Zmierz napi璚ia na tranzystorach, mo瞠 tak uda si ustali co jest nie tak.
    koma2000
    Level 16  
    Normalnie multimetrem jedna sonda do emitera druga do kolektora.
    koma2000
    Level 16  
    安ietnie skoro ta konstrukcja jest pewna to chyba zdecyduj si j z這篡 ale mam kilka pyta.Widz 瞠 na schemacie jest osobna masa od wej軼ia i osobna od wyj軼ia to gdzie w takim razie podpi望 mas z trafa?R12 jest od pr康u spoczynkowego a R14 i R2 od czego?No i w ko鎍u ostatnie pytanie czyli jak ustawi najlepiej warto嗆 pr康u spoczynkowego 15-20mA b璠zie dobrze?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    koma2000
    Level 16  
    安ietnie dzi瘯uje Panu bardzo za tak obszern dokumentacj, tego mi brakowa這 :-) .Mam ju chyba ostatnie pytanie, czy mog zamiast tych BC107 da BC546?Bo mam ich parena軼ie sztuk wiec do czego bym je wykorzysta.Dobrze 瞠 zamiast tych 2N5680 i 2N5682 mo積a da BD139 i BD140 bo u mnie z dostaniem ich m鏬豚y by problem.Jeszcze raz bardzo dzi瘯uj i Pozdrawiam Maciej.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    koma2000
    Level 16  
    To 鈍ietnie w takim razie jedyne co b璠 musia kupi to 4szt KD503 bo b璠 musia zrobi 2 takie wzmacniacze no i do kupi tych BD139 i BD140 bo ich zapasu nie mam ale z nimi akurat problemu nie b璠zie.Reszt jak np elektrolity z zasilania wezm ze starego wzmacniacza bo s one jeszcze w dobrym stanie, ciekaw jestem jak to zagra, jak spodoba mi si to sobie te co takiego z這輳 tylko b璠 musia jaki transformator dorwa.Jak te KD-ki dostane w sklepie w kt鏎ym si zaopatruje to wzmacniacz przez weekend powinien by gotowy i wtedy zdam relacj tutaj ;-)
    koma2000
    Level 16  
    Witam
    Wzmacniacz zosta z這穎ny i dzia豉 jak powinien, niestety nie zd捫y貫m nawet zrobi zdj耩 jak mi to wysz這 bo Panu kt鏎emu ten wzmacniacz robi貫m si 酥ieszy這 ale najwa積iejsze 瞠 jest zadowolony :)
    Dzi瘯uje bardzo wszystkim za pomoc bo bez waszych rad pewnie bym sobie nie poradzi ;)
    Pozdrawiam!