Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG 4606HC - Podłączanie kina domowego do PC=brak dzwęku(S/PDIF)

grigori128 11 Paź 2014 12:44 1107 5
  • #1 11 Paź 2014 12:44
    grigori128
    Poziom 2  

Witam!Mam problem z podłączeniem powyższego kina domowego do komputera PC tzn. kiedy podłączam je za pomocą kabla 2x cinch-1x jack głośniki działają(w stereo i tylko 2) ale jednak, natomiast chcąc uzyskać nominalne 5.1 zakupiłem kabel optyczny(sprzedawca zarzekał się ze będzie działać) i połączyłem go z wejściem optycznym jaki posiada moja płyta główna/karta dźwiękowa i okazało się ze tym razem nie działa nic a ponadto mój komputer chyba nie wykrywa nawet ze kabel optyczny jest podłączony (w kablu jest sygnał tzn. świeci wyjście z PC, z kina i środek kabla po odłączeniu i w komputerze powinna pojawić się w urządzeniach ikona optyka). Być może jest to kwestia poprawnego podłączenia 3 elementów zestawu albo konfiguracji w PC lub kinie?Próbowałem już ustawiać to na rożne sposoby i nic.

Poniżej zdjęcie wejść w kinie z wypiętymi cinchami(możne źle podłączam)

AEG 4606HC - Podłączanie kina domowego do PC=brak dzwęku(S/PDIF)

Płyta główna na której jest optyczne to MSI Z87-G45 i jest na niej karta Creative sound blaster cinema.

Liczę na pomoc i dziękuję z góry!

0 5
  • #2 11 Paź 2014 13:14
    intenso
    Poziom 38  

Nie ma dźwięku i nie będzie, ponieważ w kinie masz wyjście optyczne nie wejście.

0
  • #3 11 Paź 2014 13:25
    grigori128
    Poziom 2  

Nie da się go jakoś inaczej podłączyć np. na cinch?

0
  • #4 11 Paź 2014 13:32
    intenso
    Poziom 38  

Da się, oczywiście że się da.Twoja wieża posiada analogowe wejścia 5.1.

0
  • #5 11 Paź 2014 16:38
    grigori128
    Poziom 2  

Moja karta dźwiękowa ma 6 złącz i pojawia się pytanie co do czego podłączyć aby uzyskać to 5.1??Rozumiem ze muszę się zaopatrzyć w coś dodatkowego (myślę tu o jakiejś przejściówce cinch jack). Czy może lepiej poszukać innego amplitunera i podmienić(takiego z odpowiednim złączem)???

0
  • #6 11 Paź 2014 16:43
    intenso
    Poziom 38  

Koszt by był nie wielki przy wykorzystaniu obecnego zestawu, musiałbyś jedynie dokupić dodatkowe kable, z lokalizowanie wyjść w karcie które za jaki kanał jest odpowiedzialne było by prostym zbiegiem. było by prostym zabiegiem

0