Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy laptop, max. 2700-2900zł, studia, AutoCad + Gry

fcbcule 11 Paź 2014 14:24 525 1
  • #1 11 Paź 2014 14:24
    fcbcule
    Poziom 11  

Witam serdecznie!

Siedzę już kilka dni w Internecie przeszukując sklepy internetowe w poszukiwaniu laptopa, który będzie mi służył przede wszystkim na studiach. Z tego też względu zdecydowałem się na zakup komputera mobilnego. Jednak im dłużej siedzę i więcej czytam, oraz pobieram więcej porad od znajomych i rodziny tym większy mętlik w głowie.

Parametry jakie będą wystarczające dla moich wymagań (AutoCad 12-14, jakieś gry do 2015 roku włącznie, non-stop katowany Office) to z pewnością 8GB RAM'u, dedykowana karta graficzna 2/4GB pamięci, 500GB dysku, procesor 2 rdzeniowy (chyba powinien spokojnie wystarczyć) intel core 5 no i oczywiście ekran o przekątnej 15-15.9" (i tak w domu będę siedział na podłączonym monitorze)

Ogólnie mam w rodzinie paru informatyków i każdy ma odmienne zdanie.
    Brat cioteczny mówi mi bez chwili zastanowienia, aby bez zahamowań inwestować w DELL'a. Jednak w moim budżecie dość ciężko o sprzęt z powyższymi parametrami.

Szwagier z kolei jest bardzo zadowolony z ASUSA, odradza natomiast HP z którym zdążył mieć wiele nieciekawych przypadków.

Poczytałem więc trochę opinii postronnych ludzi na przeróżnych forach internetowych.

ASUS dysponuje co prawda dobrym sprzętem w stosunku do ceny, jednak firma ta legitymuje się fatalna opinią serwisu wśród użytkowników.

To samo Lenovo. Cena w stosunku do jakości jest naprawdę niespotykana, jednak właśnie przed chwilą znów zostałem odstraszony całymi tuzinami negatywnych opinii na temat tamtejszego serwisu.

Początkowo zamierzałem wydać na laptopa tak 2000zł max, ale posiedziałem trochę i widzę, że warto jednak odrobinę więcej dołożyć. (a może się mylę?)

Jakie macie przygody z Lenovo, ASUSami i DELL'ami? Co powiecie o innych markach? HP, Acer? Ogólnie... co byście mi doradzili?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

0 1