Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAF 105 - Jak zdemontować katalizator?

HADŻI 11 Paź 2014 15:24 2409 3
  • #1 11 Paź 2014 15:24
    HADŻI
    Poziom 19  

Witam ,chodzi mi o to czy jest jakaś procedura demontażu katalizatora.Czy trzeba go zdemontować razem z tym całym stalażem i na wierzchu go wyciągać.Może ktoś dysponuje jakąś instrukcją, czy po prostu ma jakiś patent?Mam jeszcze drugie pytanie.Chodzi o wymianę tulei w konsoli resoru tył prawy .Czy można tego dokonać bez demontażu katakizatora?

0 3
  • #2 12 Paź 2014 10:45
    HADŻI
    Poziom 19  

Krissbrumm może w tobie nadzieja?

Moderowany przez serwisantscani1:

Nie pisz kolego postu za postem bo nie każdy, jeszcze w weekend ma obowiązek czy chęci siedzenia na forum :D

0
  • Pomocny post
    #3 12 Paź 2014 13:25
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks

chodzi ci pewnie o ten stelaż nad czujnikami/wlotem/wylotem?
    ja zawsze wyjmowałem w ten sposób, że auto miałem na podnośniku który podnosił auto za koła a katalizator wyjmowałem na stojaku do skrzyń biegów.
    Wyciągasz sam katalizator bez niczego- bez żadnego osprzętu.
    Katalizator jest przykręcone 4-roma śrubami M12 na klucz 18mm.
    dwie od wewnątrz, dwie od zewnątrz.
    Od zewnątrz wyjmujesz ten płaskownik do którego dwoma śrubami przykrętasz katalizator.
    Od tyłu go zostawiasz na miejszcu.
    Musisz mocno odgiąć tą osłonę z nierdzewki która mocowana jest wkrętami na torx T30.Bodajże trzy wkręty i dwi nakrętki kopułkowe M8 na klucz 13mm.
    Jak odegniesz tą osłonę to wówczas masz dostęp do tych dwóch śrub na klucz 18mm .
    Katalizator wyjeżdża do dołu- po to mam auto na podnośniku i katalizator leźy na podnośniku przekładniowym.
    Wcześniej musisz powykrcać wszystkie czujniki + dyszę adblue.

Jeżeli chcesz wymienić tuleję resoru przy katalizatorze, to zależy jakie masz narzędzia- ja miałem przenośną prasę hydrauliczną którą świetnie to dało się zrobić.
    Starą możesz wypalić palnikiem.
    Nową możesz wcisnąć za pomocy dużej i długiej śruby i nakrętki oraz zestawu dużych podkładek, po prostu wciągając ją. DAF 105 - Jak zdemontować katalizator?

0
  • #4 15 Paź 2014 05:41
    HADŻI
    Poziom 19  

Dzięki za pomoc operacja się udała i nawet pacjent przeżył.W sumie najgorszy problem to blacha z tyłu.Jeszcze raz dzięki.

0