Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CSF 4570 EX problem awaria pompy zmywającej

11 Paź 2014 15:41 2268 10
  • Poziom 6  
    Poszukuje kondensatora rozruchu pompy Candy 4570 XE , nie raz mam wrażenie że nie pracuje wcale i myślę że to wina kondensatora mam zamazane oznaczenie to też nie wiem jaki ewentualnie zamiennik bardzo poproszę o pomoc w tym temacie, dodaje rysunek : Candy CSF 4570 EX problem awaria pompy zmywającej
  • Poziom 38  
    Pojemność kondensatora wynosi 5uF napięcie prawdopodobnie 400V.
    Takowy kondensator kup i zamontuj.
    Oczywiście ma być kondensator rozruchowy ;)
  • Poziom 6  
    Takowy zakupiłem wcześniej, zamontowałem, ale po kilku minutach pracy pompy, zagrzał się silnik i zaczął buczeć.
  • Poziom 38  
    A silnik wtedy startował dobrze czy miał jakieś problemy... ?
  • Poziom 6  
    Tak jakby się zawieszał teraz po pierwszej fazie wchodząc na drugą kontrolkę jest sygnał i po zmywaniu, wiecha.

Dodano po 2 [minuty]:

Spróbuje z powrotem założyć kondensator ten co zakupiłem i zobaczę efekt czy wystartuje ?
  • Specjalista AGD
    BILGO napisał:
    Pojemność kondensatora wynosi 5uF
    Oj kolego, dużo za dużo. Przy 5µF silnik będzie się grzał. Jest tam pojemność 3µF/ 450V AC MKP.
    ssic napisał:
    Takowy zakupiłem wcześniej, zamontowałem, ale po kilku minutach pracy pompy, zagrzał się silnik i zaczął buczeć.
    Być może załatwiłeś go za dużą pojemnością rozruchową :cry: .

:!: BILGO - następnym razem jak nie jesteś pewnym to nie pisz wcale, przez Ciebie użytkownik ssic mógł popsuć sobie pompę obiegową. Tu też nie byłeś pewny https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14018185&highlight=#14018185

3.1.11. ostrzeżenie
  • Poziom 6  
    Oby nie zakupię ten wskazany i zobaczymy czy jeszcze drygnie na razie dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 38  
    @machefi i co to ma do rzeczy ? Przez 2uF nie powinno być takiego problemu ;)
  • Poziom 6  
    Zakupiłem czekam na dostawę
    Kondensatora rozruchowego , 3µF, 450VAC, 5%
    Zamontuje i obaczę co z tego wyniknie
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    BILGO napisał:
    @machefi i co to ma do rzeczy ? Przez 2uF nie powinno być takiego problemu ;)

5µF proponowane przez Ciebie to 60% więcej pojemności od zastosowanej przez producenta silnika pompy. Silnik będzie się grzał i nie będzie miał mocy znamionowej. Producent dobierając pojemność kondensatora rozruchowego dąży do tego, aby silnik miał najkrótszy czas rozruchu,najmniejsze oscylacje przebiegów momentu elektromagnetycznego oraz prędkości kątowej wirnika, a wartości prądów uzwojeń stojana były zbliżone. Zwiększenie drastycznie pojemności rozruchowej spowoduje zniekształcenie prądu w uzwojeniu głównym i pojawienie się wyższych harmonicznych, co spowoduje wysokie oscylacje zarówno na momencie oraz prędkości kątowej. Oraz wydzielanie się więcej ciepła na uzwojeniach, czego izolacja drutu nawojowego i przekładki stojana mogą nie wytrzymać!
  • Poziom 6  
    Przepraszam chciałbym zapytać, mianowicie jak sprawdzić czy pompa [silnik] jest sprawna ? czy też może faktycznie ją zajechałem bo świeci się duga dioda jak ma się włączyć pompa obiegowa włącza się sygnał i świeci 2 kontrolka . Można taką pompę naprawić i jakie to w przybliżeniu jest koszt ? Pewnie będzie chodziło o przewinięcie stojanu silnika , czy jak tam ?