Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes sprinter brak mocy po wymianie silnika

gsekulski 11 Oct 2014 17:18 2985 12
    gsekulski
    Level 16  
    Witam. Temat dotyczy mercedesa sprintera 311CDI 2004r. Mianowicie po wymienie silnika zupełnie nie ma mocy. Dostał silnik tej samej pojemności tzn 2.2 tylko, że od wersji osobowej. Reszta osprzętu została stara tzn turbo, elektryka oraz sterownik silnika. Więc w czym problem?? nowy silnik miał ponad 100tys km i pięknie cyka lecz słabiutki strasznie jest.
    gsekulski
    Level 16  
    Nie mam pojęcia. Dostał nowy słupek wraz ze sprzęgłem a turbo i elektryka stara. Więc skoro pojemność ta sama to dlaczego nie ma zupełnie mocy. Dodatkowo czasami sie zdarza, ze podczas jazdy traci zupełnie moc. Trzeba wtedy go zgasic i odpalić ponownie. Lecz ten efekt był i na starym silniku który cuiągnał jak przystało na 110 koni. Aktualnie mocniejszy jest ojca Citroen jumper 2.5 bez turbo.
    gsekulski
    Level 16  
    Przewody ok. Podejrzewam, że mechanicy cos kręcą. Jak się pytałem dlaczego tak jest to ściemniali, że ma prawo tak być bo silnik od wersji osobowej lecz dla mniej to bajka i ściema jest skoro słupek poszedł o tej samej pojemnosci. Może nie przełożyli wtrysków a ten ma słabsze?
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie są takie same. Tylko dół jest wymienny.
    gsekulski
    Level 16  
    Moze i racja ale ma to wpływ na moc?
    Pawel wawa
    Babol siedzi w głowicy. Nawet nie wiem, czy nie wystarczy wtrysków przełożyć. Miałem z taką przekładką silnika problem. Po zmianie głowicy z osprzętem moc ponownie przybyła.
    gsekulski
    Level 16  
    Dobrze rozumiem, ze masz an myśli iz powinna wystarczyć przekladka wtrysków?
    Pawel wawa
    Jak mówię, nie wiem. Myśmy całą uzbrojoną czapkę założyli. A co szkodzi spróbować? Może i wystarczy. Przydałaby się wskazówka od kogoś, kto bardziej siedzi w mechanice. Ja za cieńki jestem. Stąd też decyzja o wymianie góry.
    gsekulski
    Level 16  
    Ja już gadałem z innym mechanikiem i stwierdził, że jeśli turbo stare, elektryka, sterownik, pompa paliwa i przełożyli wtryski to powinien dobrze pracować.
    Pawel wawa
    To wtryski masz stare czy nowe?
    gsekulski
    Level 16  
    tego nie wiem, ni dopytałem sie ich wtedy czy przekladali.