Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niedziała klima w Oplu Vectra 97 2.0 16v po napełnieniu

Stiwen1 02 Maj 2005 11:18 2697 14
  • #1 02 Maj 2005 11:18
    Stiwen1
    Poziom 21  

Witam mam problem z klimo w Oplu Vectra 97r 2.0 16v . w tamtym roku jeszcze działała jakoś a w tym roku jeż przestało mrozić postanowiłem że brak napełnic klime i będzie ok. ale po napełnieniu okazało się że też nie działa powiedzieli mi że nie dochodzi prąd do (agregatora ...niewiem dokładnie jak to się nazywa) po zdięciu wtyczki nie ma prądy po włączeniu klimu. Jak to można sprawdzić a bezpieczniki są dobre i przycisk na klimie też się zapala może jakiś jeszcze jest przekażnik a i jeszcze jedna sprawa jak włończe klime to wiatrak działa.Pozdrawiam i dzięki za jakieś odpowiedzi.

• #2 02 Maj 2005 14:37
    kordel
    Poziom 25  

Przydalby sie schemat elektryczny. Ale zanim go dorwiesz to mozesz posprawdzac w miare mozliwosci przewody, czy na calej dlugosci sa cale. Jak to tylko wina braku napiecia na sprezarce to pewnie przewody (o ile napewno bezpiecznik jest caly). Spotykalem sie juz z takimi przypadkami. Przewody kolo silnika maja tendencje do lamania sie.

• #3 02 Maj 2005 14:41
    gg55
    Poziom 11  

Ja u siebie małem też problem z klimą ale po napełnieniu chwilę działała a potem uciekła sprawdzili szczelnośc i znaleźli miejsce gdzie uciekła, ale ty nie napisałeś czy jak nabili to działała choć przez chwilę

• #4 02 Maj 2005 15:42
    kordel
    Poziom 25  

gg55 jak nie dochodzi napiecie do sprezarki to klima nie bedzie wogole dzialala. Dobrze mowisz, ale tu problem lezy raczej gdzie indziej.

• #5 02 Maj 2005 15:50
    Stiwen1
    Poziom 21  

[quote="kordel"]gg55 jak nie dochodzi napiecie do sprezarki to klima nie bedzie wogole dzialala. Dobrze mowisz, ale tu problem lezy raczej gdzie indziej.[/quote

przed napełnieniem też nie działała i pojechałem ją napełnić układ jest szczelny powiedzieli.
    właśnie nie dochodzi prąd do wtyczki od ładowarkii co teraz mam zrobić. Pozdrawiam .A czy tylko jest jakiś bezpiecznik czy jeszcze coś innego....

• #6 02 Maj 2005 16:00
    miwi
    Poziom 26  

Koledzy po części każdy z was ma rację. W układzie są czujniki które sprawdzają ciścnienie tak żeby w razie braku czynnika uchronić agregat przed zatarciem. Trzeba by żeczywiście zerkąć na schemat i popatrzeć jakie warunki muszą być spełnione żeby się włączył kompresor

• #7 02 Maj 2005 16:06
    Stiwen1
    Poziom 21  

miwi napisał:
    Koledzy po części każdy z was ma rację. W układzie są czujniki które sprawdzają ciścnienie tak żeby w razie braku czynnika uchronić agregat przed zatarciem. Trzeba by żeczywiście zerkąć na schemat i popatrzeć jakie warunki muszą być spełnione żeby się włączył kompresor

no tak tylko skąd taki schemat? może ktoś wie..???

• #8 02 Maj 2005 16:07
    kordel
    Poziom 25  

Fakt. Przydalby sie schemat, ale narazie nie widac ochotnika zeby cos podeslal. Sproboj w dowload.

• #9 02 Maj 2005 16:47
    Stiwen1
    Poziom 21  

kordel napisał:
    Fakt. Przydalby się schemat, ale narazie nie widac ochotnika zeby cos podeslal. Sproboj w dowload.

Za pomoc oddam punkty ..

• #10 02 Maj 2005 17:54
    Hugo333
    Poziom 14  

Na razie sprawdź przekażnik w małej puszcze po lewej stronie akumulatora, przekaźnik ostatni patrząc od strony przodu samochodu. Powiedz jeszcze czy brakuje plusa czy minusa na sprzęgle sprężarki i przekaźniku ???

• Pomocny post
    #11 02 Maj 2005 17:59
    fastcars
    Poziom 16  

masz tam w ukladzie taki czujnik cisnienia

jesli bedzie ono za male to on nie wlaczy sprezarki .
    jesli za duze to tez nie wlaczyjaki schemat cie interesuje?

rysunki elementow czy elektronika , bo nie wiem ktora plyte mam szukac?

Dodano po 3 [minuty]:

i jeszcze podaj czy masz x20xe
    x20xe1
    x20xev

• #12 03 Maj 2005 10:09
    Stiwen1
    Poziom 21  

mam silnik x20xev
    niewiem jaki schemat mógłby być taki żegym zrobił ale ja sam niewiem mogą być 2 z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
    a co do czujników są dwa czujniki i dochodzą do nich kable.A co do tego czy jest za dużo czy zamało no to niewiem bo napełniali i mówili że nie chodzi sprężarka .

• #13 03 Maj 2005 10:30
    skylark
    Poziom 25  

Na tym etapie czy napełnili 20% czy 200% to nie ma większego znaczenia... ciśnienie badane przez czujniki napewno pokazują prawidłowe ciśnienie. Dopiero po uruchomieniu sprężarki mogą być problemy wynikające z napełnienia.

• #14 03 Maj 2005 18:59
    Stiwen1
    Poziom 21  

Hugo333 napisał:
    Na razie sprawdź przekażnik w małej puszcze po lewej stronie akumulatora, przekaźnik ostatni patrząc od strony przodu samochodu. Powiedz jeszcze czy brakuje plusa czy minusa na sprzęgle sprężarki i przekaźniku ???

witam chciałem podziękować za podpowiedz i jednak okazało się że nie mam minusa rozebrałem kabel i koazało się że był pęknięty dzięki jeszcze raz i pozdrawiam...
    Teraz jest wszystko wpożądu o.k.

• #15 12 Gru 2006 21:17
    stacyjnik
    Poziom 1  

w astrze 2 nie mogę uruchomić klimy.Nabiłem ją, wymieniłem czujnik ciśnienia i nadal nic.Wymieniłem nawet sterownik do klimy i wentylatorów ten pod nadkolem.Kontrolka sie pali na włączniku a prąd do sprężarki nie dochodzi.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME