Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

COMMTEL COM 225 - COMMTEL COM 225

szarkin 11 Paź 2014 21:55 1068 2
  • #1 11 Paź 2014 21:55
    szarkin
    Poziom 8  

Witam posiadam skaner(z tego co się dowiedziałem) COMMTEL COM 225 i tutaj 2 pytania:
    1.Posiadam sam "skaner" jaka antena jest do niego odpowiednia na początek poszukuje czegoś w granicy do 30-40 zł
    2.Czy Istnieje przy jego pomocy nasłuchanie służb ratunkowych straż,policja,pogotowie

0 2
  • #2 12 Paź 2014 09:01
    kameron9
    Poziom 9  

Trudno poszukać? To nie boi , za tę cenę to drut za oknem zrobisz.

0
  • #3 12 Paź 2014 09:26
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

szarkin napisał:
    1.Posiadam sam "skaner" jaka antena jest do niego odpowiednia na początek poszukuje czegoś w granicy do 30-40 zł

Dipol wielopasmowy wykonany własnoręcznie już w kwocie około 15zł. .

Cytat:
    2.Czy Istnieje przy jego pomocy nasłuchanie służb ratunkowych straż,policja,pogotowie

Słabo to "widzę".

Zobacz, że nawet w instrukcji wypisują o "bandach" i o "dziurach" w częstotliwościach.
    Zobacz również, że parametry podstawowe takiego odbiornika - dyskwalifikują go - jako odbiornik a w szczególności na wyższych częstotliwościach :

COMMTEL COM 225 - COMMTEL COM 225
    Głównie te na czerwono. :!:

Czułość na poziomie 0,5µV już w częstotliwościach powyżej 130MHz przy SINAD=20dB to po prostu PORAŻKA a już o 1µV to jakiś SZOK a o takiej czułości 2µV powyżej 1GHz to odbiornik jest "głuchy jak pień" (jak w powiedzonku).
    (zdaję sobie sprawę z wykorzystania koloru "czerwonego" ale tylko tak mogłem stopniować i wyjaśnić problemy z tą skandaliczną czułością skanera)

Za taki skaner nie dałbym nawet 50zł. bo szkoda by mi było tylu pieniążków.

Pozdrawiam.

0