Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karta micro SD - Czy jest szansa żeby odzyskać zdjęcia?

11 Oct 2014 23:26 6483 7
 • Level 2  
  Hej...Kupiłem kartę pamięci mikro sd 2 dni temu. Zrzuciłem zdjęcia do utworzonego przeze mnie folderu i wszystko było ok. Wczoraj ściągałem kilka aplikacji z Google Play i w pewnym momencie pojawił się komunikat że danej aplikacji nie da się zapisać na karcie pamięci. Wszedłem na kartę pamięci i okazało się że foldery mają pozmieniane nazwy, pojawiły się w nazwach folderów dziwne znaki. Próbowałem otworzyć zdjęcia ale się nie udało. Telefon nie pokazywał żadnych komunikatów że karta jest uszkodzona ani że trzeba ją sformatować. Podłączyłem ją do komputera. I okazało się że w folderze ze zdjęciami jest tylko jeden plik, natomiast rozrósł się znacznie folder lost.dir. I tam jest prawdopodobnie większość tych zdjęć. Próbowałem odzyskać zdjęcia za pomocą programu ZAR, nie można jednak było dokończyć tej operacji bo po skanowaniu, pojawiał się komunikat że jest jakiś błąd (2 razy skanowałem i 2 razy pojawił się ten komunikat). Potem próbowałem z programem RescuePro Deluxe. I pokazał mi się komunikat, że odzyskano 125 plików ale okazało się że wszystkie te pliki to to samo jedno zdjęcie. Podobny wynik wyszedł po skanowaniu programem Android Data Recover. Też to samo jedno zdjęcie odzyskane w 125 plikach. Czy w związku z tym jest możliwość odzyskania zdjęć z folderu LOST.DIR? Nie chcę formatować karty bo boję się że jeszcze bardziej zepsuję. Teraz po włożeniu karty przez USB do komputera system pokazuje, że wystąpił problem i nośnik należy zeskanować i naprawić. Ale wciąż ją widzi. Proszę o pomoc. Czyu jest szansa na odzyskanie tych zdjęć, które są dla mnie bardzo ważne?
 • Level 2  
  Zainstalowałem DMDE GUI. I zrobiłem kopię posektorową. Teraz mój dysk lokalny G: wygląda dokładnie jak karta pamięci. Ale nie wiem co dalej.
  Ale co jeszcze ciekawe z tą wadliwą kartą. Wkleiłem na nią 1 plik w wordzie i 1 zdjęcie .jpg. I działały (!!!) dopóki nie odłączyłem karty i ponownie podłączyłem. Wtedy już niestety nie. Po ponownym podłączeniu pojawia się komunikat: "Przeglądarka fotografii systemu Windows nie może otworzyć tego obrazu, ponieważ nie obsługuje tego formatu pliku lub nie zainstalowano jej najnowszych aktualizacji". Word też nie może odczytać "swojego" pliku.
 • HDD and data recovery specialist
  A więc uruchom DMDE, wejdź na tą partycję G i sprawdź co widzi wewnątrz niej DMDE.
 • Level 2  
  Niestety...chyba nic z tego. Przeskanowałem dysk w programie DMDE i w folderze LOST.DIR nie ma żadnych plików. Chyba, że coś zrobiłem nie tak. Ale wydaje mi się że postępowałem zgodnie z instrukcją. Czy jest jeszcze jakiś sposób na odzyskanie tych zdjęć?