Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 - Uszkodzony pierścień magnetyczny ABS - po przyłożeniu magnesu

12 Paź 2014 08:52 5562 8
  • Poziom 16  
    Witam. Bardzo proszę o szybką poradę bo to pilna sprawa dla mnie. Przy wymianie szczęk hamulcowych z tyłu w Peugeot 206 2.0 HDI 2004r do pierścieni ABS przyłożyłem silny magnes i szlag je trafił. Auto wyrzuca błąd ABS. Czujniki dobre. Po sprawdzeniu "magicznym oczkiem" poszczególne "walce" w pierścieniu "zlały się do kupy". Czy jest możliwość jakoś żeby to odmagnesować i przywrócić pierścienie do stanu początkowego?
    Poniżej zdjęcie obrazujące co się stało:
    Peugeot 206 - Uszkodzony pierścień magnetyczny ABS - po przyłożeniu magnesu
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    rozan99 napisał:
    Czy jest możliwość jakoś żeby to odmagnesować i przywrócić pierścienie do stanu początkowego?

Raczej będzie to niewykonalne...
    Obawiam się że będzie trzeba wymienić pierścienie.
  • Poziom 38  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Po co to robiłeś ?

Cały czas się zastanawiam czemu miało to służyć... Czekamy na wypowiedź autora :D
  • Poziom 16  
    Chciałem ściągnąć opiłki metalu które się do pierścienia przyczepiły. Nie wiedziałem że będzie miało to taki skutek. Jak ten stan odwrócić? Jakiś spec od magnetyczności potrzebny.
  • Poziom 38  
    rozan99 napisał:
    Jak ten stan odwrócić?

Jest to raczej nie wykonalne. Musiałbyś jakoś precyzyjnie ukierunkować strumień pola magnetycznego w odpowiednich punktach pierścienia co raczej jest ciężkie do zrobienia ;)
  • Poziom 16  
    No to narobiłem..
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Pierścień zostal wymieniony na nowy.