Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta c253 - nie ładuje się do końca

12 Paź 2014 11:33 1005 5
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich,
    Mam problem z maszyną, mianowicie po włączeniu na kilka sekund startują wiatraki maszyna zaczyna normalnie się uruchamiać, po chwili następuje zatrzymanie, wyłącza się boczny wiatrak, pozostaje włączony tylko na radiatorze na płycie głównej, wyświetlacz cały czas czarny, diody na płycie świeca lub migają, z przodu te podłużne (niebieska i pomarańczowa) świecą, wezwałem serwis km po czym automatycznie stwierdzili uszkodzenie płyty i podali koszt przewyższający opłacalność, może ktoś coś doradzi lub podejmie się naprawy, maszyna w Krakowie.
  • Poziom 20  
    Tak jak napisałeś, płyta do wymiany i nic z tym nie zrobisz, próbowałem różnych możliwości i skończyło się na wymianie płyty. Jedynie może Cię ratować dzwonienie po serwisach i pytanie o cenę wymiany bo te mogą być różne w zależności od serwisu.
    M.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Ewentualnie szukaj takiej maszyny "na czesci" i z takiego dawcy przełóż płytę . Na pewno bedzie taniej niż nowa , kupiona u autoryzowanego dystrybutora.

C.
  • Poziom 2  
    cały problem polega na tym że nic nie mogę znaleźć...
  • Specjalista - kserokopiarki
    Moze na forum zapytaj w dziale KUPIĘ ... Któryś z kolegów pewnie dysponuje dawcą i za jakieś pieniądze sprzeda takową płytę .

C.
  • Poziom 21  
    Ja bym spróbował naprawić NvRAM poprzez firmware...

Będziesz potrzebował karty Compact Flash 256 MB - nie może być większa, jak masz skąd taką załatwić odezwij się to podeślę firmware.

//edit
    Mam nawet taką na sprzedaż jak by co, ale gwarancji nie daję że to pomoże - mi w kilku przypadkach pomogło a w kilku nie...