Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparat Kyocera Finecam 5SR

02 Maj 2005 12:05 1794 6
  • Poziom 16  
    Włącza się (wysuwa lampę i obiektyw ,wyświetla ekran powitalny ) ,po czym wyłącza się (wyświetlacz gaśnie ,obiektyw i lampa cofają się ).Jeśli włączy się go z przełącznikiem ustawionym na setup ,można normalnie przełączać menu setup .Po przełączeniu na oglądanie zdjęć (jeśli zdjęcia są na karcie ) , można je oglądać i edytować .Przy powrocie do robienia zdjęć znów się wyłącza.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Ja mam aparat CASIO, i w nim gdy baterie są słabe, aparat działa w trybie PLAY, lecz gdy przełącze na tryb REC, aparat chowa objektyw i się wyłącza sygnalizując słabe baterie komunikatem LOW BATERIES.
    Od kiedy tak się dziaje z Twoim aparatem? Wiąże się z tym jakieś konkretne zdarzenie?
    Może masz słabe akumulatory, i gdy aparat chce nałądować kondensator od lampy błyskowej wykrywa słabe napiecie na akumulatorach i sie wyłącza? Czy chociaż przez chwilę widać coś na ekranie?
  • Poziom 16  
    Aparat otrzymałem w takim stanie , to nie aku , z zasilacza zewnętrznego (o odpowiednich parametrach )jest to samo ,na ogół wyświetlacz gaśnie szybko (1s), czasami przez bardzo krótką chwilę wyświetlacz jest szary.
  • Poziom 25  
    Czy jeśli aparat ma słabe baterie sygnalizuje o tym, czy też się wyłącza? U mnie w aparacie CASIO podczas pomiarów we wtyczce CCD robiło się lekkie zwarcie, przez co aparat pokazywał LOW BATERIES i wyłączał się.
    Czy u Ciebie widać chociaż przez chwilę ekran widziany przez aparat na matrycy CCD? Może ona ma zwarcie = jest uszkodzona, i z tego powodu aparat w momencie wykrycia usterki wyłącza się? Przydała by się informacja, czy można wyjąć CCD i włączyć aparat bez niej. W CASIO QV-R40 mogłem włączyć go bez CCD i działał normalnie (tyle, że ekran był czarny). Poczekaj na odpowiedzi osób które powiedzą czy można tak zrobić, czy nie, lub po prostu zaryzykuj na własną odpowiedzialność.
  • Poziom 16  
    Sprawdzam go na pełnym aku ,jeśli jest trochę rozładowany pokazuje to na ikonie baterii ,w wyświetlaczu brak obrazu z obiektywu (nawet przez moment ) nie rozkręcałem go i nie wiem czy matrycę można wyłączyć .Generalnie jestem raczej handlowcem niż technikiem , aparat pewnie sprzedam ,jeśli nie uzyskam konkretnej porady ,lub nie znajdę serwisu (może ktoś mi coś poleci w zachodniopomorskim ?) .
  • Poziom 16  
    Aparat sprzedałem ,nabywca poinformował ,że błyskawicznie i własnoręcznie go naprawił.
  • Poziom 12  
    stawial bym na zablokowany obiektyw, jakies ziarenko piasku w trybikach czy cos w tym stylu. juz sie spotkalem nie raz z takimi objawami w aparatach. pozdrawiam