Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NICE WINGO 2024 z MC424 - Krzyżujące się połówki bramy

12 Paź 2014 14:14 1983 4
 • Poziom 8  
  NICE WINGO 2024 z MC424
  Połówki bramy otwierają się jednocześnie, ale dolna połówka otwiera się wolniej, (jest na grubym słupku). Przy zamykaniu startuje wcześniej, ale przed końcem zamykania górna połówka ją wyprzedza, mimo, że ruszyła później.

  Czy ma ktoś pomysł na to jak to rozwiązać?

  Poza tym,
  odległość ramion przy montażu napędu dałem D=700, ale już mi się nie mieści przedni ogranicznik. Czy on musi być, czy może starczy ogranicznik bramy zamontowany do podłoża.

  Z góry dziękuję za pomoc,
  :)
 • Użytkownik usunął konto  
 • specjalista -automatyka bramowa
  Ogranicznik ( odbój) zamocowany do podłoża jest nawet lepszy niż ogranicznik siłownika o ile brama ma wystarczająco mocną konstrukcję i się nie gnie ( bo docisk kasuje wszelkie luzy) , spokojnie zastosuj go ( tzn zdejmij ogranicznik z siłownika) i przy drugim skrzydle.
  Co do doganiania skrzydeł- można ustawic czas opóźnienia zamykania spodniego skrzydła względem wierzchniego nawet do 50% całkowitego ruchu - może wystarczy.... ,(czas w procentach to akurat funkcja drugiego poziomu) jak nie starczy to nie masz wyjścia i musisz powiększyć wymiary montażowe na cieńszym słupku ( coby wyrównać choć trochę prędkość skrzydeł)
 • Poziom 8  
  Ok, bardzo dziękuję za porady.
  Teraz wszystko już działa.
  Mam teraz tylko problem z fotokomórkami. Zatrzymują one ruch bramy przy otwieraniu i zamykaniu. Przy zamykaniu stają obie połówki - górna się otwiera do końca, a dolna tylko trochę, i staje. Podłączałem je różnie, ale to nic nie daje. To znaczy 8-12 lub 11-12. (pewnie ma być 8-13. Sprawdzę jutro)

  z góry dziękuję,