Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAF XF 95 - Nie działa tempomat

krzysiek0102 12 Paź 2014 14:22 2487 2
  • #1 12 Paź 2014 14:22
    krzysiek0102
    Poziom 8  

Witam wszystkich na kolejnym moim poście. Przestał działać tempomat w Dafie XF 95 czy manualnie jestem wstanie znaleźć usterkę? Czy raczej trzeba podpiąć się pod komputer diagnostyczny.
    Pozdrawiam

2 2
  • Pomocny post
    #2 12 Paź 2014 15:55
    krisbrumm
    Specjalista - DAF Trucks

odpowiedż na to pytanie leży w sugestii użytkownika JossRoss który podał ci jakie obwody zabezpiecza ten bezpiecznik który się pali a mianowicie:
    Е091
    Fuse, air dryer heating element- obwód elementu hrzejnego w filtrze osuszacza
    stalk switch- przełącznik -manetka pod kołem kierownicy
    PTO- przystawka mocy
    clutch switch- wyłącznik czujnika położenia pedału sprzęgła
    engine speed control- sterowanie obrotami silnika manetką- w trkcie jazdy jest to tempomat
    application connector - złącze dla zabudowy nadwozi

Tak więc ten bezpiecznik odpowiada też za twój tempomat.
    Ja stawiam na zwarcie do masy w obwodzie elementu grzejnego w filtrze osuszacza- odłącz przewód do filtra osuszacza w złączach kabinowych aby zweryfikować czy faktycznie to ten obwód.

1
  • #3 12 Paź 2014 16:31
    krzysiek0102
    Poziom 8  

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, właśnie we wcześniejszym poście napisałem że sprawdzę grzałkę osuszacza. Sprawdzę i dam znać co i jak.

Dodano po 6 [minuty]:

A czy można gdzieś znaleźć taką rozpiskę szczegółową tej kasety bezpieczników, bo jak sam widzisz rysunki na tablicy to tylko ogólnie podane co może być pod danym bezpiecznikiem a tak naprawdę to zamiast np. dwóch obwodów ( jak to jest pokazane na rysunku, naklejce) jest ich więcej.

0