Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SWEEX PR110 - nie łączy się z drukarką

matri123 12 Oct 2014 14:34 537 0
    matri123
    Level 7  
    Witam
    Jako że musiałem zrobić przemeblowanie w biurze, drukarka powędrowała na druki jego koniec. Jako że w całym domu mam wifi to wygrzebałem serwer druku który kiedyś od kogoś tam dostałem aby nie ciągnąć do drukarki kabla przez cały pokój.
    No i tutaj zaczęły się schody.
    Załączony sterownik na płycie był za stary więc ściągnąłem najbardziej aktualny.
    Tak więc najnowszy miał być kompatybilny w Windows Vista więc powinien również teoretycznie działać pod win7.
    Drukarka to Canon MP240 a serwer druku SWEEX PR110.
    Tak więc podłączyłem na początek serwer na kablu do switcha routera w domu. Zainstalowałem sterownik i uruchomiłem konfigurację. Cała konfiguracja przebiega z ustawieniami domyślnymi czyli program sam dobiera najbardziej optymalne ustawienia. Teraz przy próbie zapisania czegokolwiek wywala mi komunikat: "serwer nie odpowiada" po czym jak włączam kolejne szukanie wywala: "serwer not found" i wtedy muszę go restartować żeby znów zaczęło go znajdować. Zauważyłem że dzieje się tak kiedy drukarka jest podłączona do USB, kiedy ją odłączę to w konfiguracji da się wszystko zapisać, ale po podłączeniu do drukarki nic nie drukuje (drukarka nie odpowiada). Próbowałem już z wyłączaniem zapory Windows oraz na różne sposoby dodawać drukarkę i nic nie działa. Tak więc zostaje mi tylko poprosić was o pomoc lub wywalić to dziadostwo do śmieci.
    pozdrawiam