Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung TV UA48H8000AK podłaczenie kina domowego.

12 Paź 2014 16:16 1308 6
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie, mam problem, zakupiłem właśnie smart tv samsunga i po podłączeniu kina domowego Samsung HT-TX715 mam problem z dźwiękiem, który pojawia się po długim czasie i znika i tak co jakiś czas, kino podłączyłem przez hdmi oraz SPDIF.
    W momencie kiedy odłączę hdmi dźwięk się pojawia, ale znowu nie mam obrazu z dvd.
    Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 39  
    W KD w MENU ustaw HDMI AUDIO OFF aby nie przesyłał dźwięku na TV bo wówczas wyłącza dźwięk z głośników kina .
  • Poziom 32  
    kalileusz napisał:

W momencie kiedy odłączę hdmi dźwięk się pojawia, ale znowu nie mam obrazu z dvd.

Sprecyzuj o czym piszesz.
    Jeżeli chcesz mieć dźwięk z kanałów telewizyjnych w kinie podczas oglądania TV musisz wybrać przyciskiem AUX na pilocie odpowiednie źródło. W tym przypadku DIGITAL IN.
    Jak chcesz oglądać film z DVD w kinie to musisz wybrać DVD/CD tym samym przyciskiem.
  • Poziom 7  
    Ok spróbuje jaśniej :)
    chce mieć dźwięk z kanałów telewizyjnych w kinie podczas oglądania TV, telewizor po włączeniu automatycznie przestawia kino na wyjście DIGITAL niezależnie od tego co ustawie na nim i w opcji kiedy mam podłączone jednocześnie hdmi i kabel optyczny od dźwięku dźwięk pojawia się po jakiś 2 minutach na chwile i znika.
  • Poziom 32  
    Używasz funkcji Anynet +?
    Jeżeli tak to spróbuj ją wyłączyć w TV i w kinie na czas testu.
    Wtedy wybieraj źródło odtwarzania tak jak wcześniej opisałem i sprawdź czy dźwięk dalej znika.
  • Poziom 7  
    Tak funkcja często włącza się sama ale po wyłączeniu jej nic się nie zmienia dźwięk pojawia się na chwile i znika bezpowrotnie dopiero po odłączeniu hdmi od kina jest ok, w kinie nigdzie nie znalazłem wzmianki o anynet+
  • Poziom 7  
    SERVICE-AV napisał:
    W KD w MENU ustaw HDMI AUDIO OFF aby nie przesyłał dźwięku na TV bo wówczas wyłącza dźwięk z głośników kina .

w ustawieniach kina mam dwie opcje hdmi audio en i de, wstępnie na obu jest to samo choć jutro na spokojnie powalczę i zobaczymy.