Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorynka slnik Dezamet 023 sprzęgło blokuje silnik

12 Paź 2014 19:09 1401 3
  • Poziom 11  
    Witam, jakiś czas temu kupiłem od kolegi motorynkę, na chodzie, postanowiłem przeprowadzić remont. Wypiaskowałem, pomalowałem. Postanowiłem wymienić tarczki sprzęgła, założyłem nowe, ale kiedy wcisnę je (bardzo ciężko chodzi), to blokuje się silnik, a powinien przepuszczać. Wydaje mi się, że tarczki są za grube. Ogólnie to silnik na nowych ramach (po odmalowaniu) nie chciał wgle odpalać, chyba się zbuntował :P Proszę o jakąś radę, chyba wsadzę jedną nową, drugą starą i się zobaczy...
  • Poziom 22  
    Zdejmij pokrywę i zobacz czy sprzęgło się obraca a wał stoi,jeżeli tak jest,to masz źle wyregulowany docisk sprzęgła(sprzęgło jest cały czas ściśnięte).Docisk jest w pokrywie,można go regulować na frezach.
  • Poziom 11  
    Wiem wszystko, regulowałem na frezach, i właśnie się nie obraca jak naciskam, tylko blokuje wał, i się kopnąć nie da.Wydaje mi się, że tarczki nowe są zbyt grube...

Dodano po 3 [minuty]:

Nie jest ściśnięte, tylko jak je naciskam, to właśnie wał powinien stać, a się blokuje, stoi w miejscu.
  • Poziom 11  
    jak cos to sprawa wyjaśniona, tarczki były za grube, obciołem troche i motorynka śmiga że hoho :D