Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka gazowa AMICA - Zbyt mały płomień, powoli niknie (?)

12 Paź 2014 20:42 3912 2
 • Poziom 7  
  Witam,
  posiadam płytę gazową marki Amica, dwupalnikową. Na początku (ponad dwa lata temu) wszystko było ok, od jakiegoś czasu zauważyłam, że płomień w większym palniku jest coraz mniejszy. Kojarzy mi się z tym, jakby było zbyt małe ciśnienie.
  Jeśli jest na maxa, to nie ma nawet połowy "mocy" z tego, co daje mniejszy palnik. Jeśli skręcę na minimum, tego płomienia nie ma prawie wcale.
  Boję się, że jeszcze trochę i gaz "zniknie" z tego palnika.

  Myślałam, że problemem są zatkane te dziurki w palniku, skąd wydobywa się gaz, więc wyczyściłam wszystko dokładnie, dłubałam wykałaczkami - nic to nie dało, nawet najmniejszej poprawy.

  Możliwe, że kiedyś zalałam kuchenkę (coś po prostu wykipiało) i może dostało się tam, skąd wypływa gaz? Są dwie "wieżyczki" - jedna z iskrą, druga z gazem. Czy jest to możliwe, że zostało to zalane i dlatego blokuje wydobywanie się gazu? Jesli tak, to może uda się to wyczyścić bez wzywania fachowców?


  Dodatkowe informacje: jest to płyta gazowa, bez piekarnika, gaz z rur w bloku, nie z butli.


  Prosze o pomoc, pozdrawiam
 • Specjalista AGD
  Dyszę danego palnika wykręcić kluczem nasadowym fi siedem, a do czyszczenia otworu tejże dyszy użyć drutu linki z jakiegokolwiek przewodu miedzianego. Zamontować dyszę z powrotem. Następnym razem nie zalewać palników.
  I tyle.
 • Poziom 7  
  Problem rozwiązany:

  wystarczyło drucikiem wyczyścić ten malutki otwór, z którego wydobywa się gaz.