Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMV53L00EU/18 - Błąd E01

12 Paź 2014 21:11 5448 3
  • Poziom 15  
    Witam,

posiadam zmywarkę Bosch SMV53L00EU/18. W sieci w moim bloku doszło do uszkodzenia przewodu neutralnego. Doprowadziło to do uszkodzenia między innymi zmywarki. Po rozebraniu głównego modułu (oznaczony 9000 727 477) okazało się że kilka ścieżek uległo spaleniu, warystor praktycznie odparował oraz jeden z przekaźników nie działał. Wymieniłem w/w komponenty, odbudowałem zwęglone ścieżki i zmywarka się uruchomiła jednak od razu "pozdrowiła" mnie napisem E01. W internecie znalazłem opis błędów wyświetlanych przez to urządzenie i wychodzi że uszkodzenie występuje gdzieś w części odpowiedzialnej za obsługę pomp. Czy ktoś jest w stanie zweryfikować te informację i podpowiedzieć gdzie i czego szukać? Generalnie standard dokonanych napraw mi nie odpowiada i zamierzam ten moduł wymienić na nowy(koszt około 600zł), tylko muszę być pewny że po jego wymianie zmywarka ruszy, obawiam się, że jeszcze coś padło i naprawa przekroczy wartość nowego urządzenia.

Z góry dzięki za pomoc,
    Jacek.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 22  
    E01 - E05 uszkodzony modul
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    Dziękuję za podpowiedz.
  • Poziom 15  
    Niestety nie udało się naprawić tego modułu. Najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ układ scalony znajdujący się pod radiatorem(odpowiadający chyba za sterowanie pomp). Zakupiłem w serwisie nowy moduł i zmywarka ruszyła.